Προς το περιεχόμενο

Ο Stevie και ο Jeff


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα από τα αγαπημένα μου βίντεο, κυρίως γιατί είναι φοβερή η εκτέλεση του κομματιού αλλά και γιατί πρώτη φορά βλέπω τον SRV να τρώει εμφανέστατα χώμα σε κοινή εμφάνιση με άλλον κιθαρίστα  8)

 

http://www.youtube.com/watch?v=XqU9RZqvFKY

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλαρακο μου γιατι δεν βλεπω πουθενα το χωμα που λες οτι εφαγε εμφανεστατα ο stevie??????

Μεγιστος και ο jeff αλλα μεταξυ τετοιων μουσικων δεν υπαρχει χωμα περισευμα για να σερβιρει ο ενας στον αλλο φιλε μου.Τα χωματα και οι συγκρισεις ειναι για αλλου.Οχι για αυτους.

Τελος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλαρακο μου γιατι δεν βλεπω πουθενα το χωμα που λες οτι εφαγε εμφανεστατα ο stevie?Huh???

Μεγιστος και ο jeff αλλα μεταξυ τετοιων μουσικων δεν υπαρχει χωμα περισευμα για να σερβιρει ο ενας στον αλλο φιλε μου.Τα χωματα και οι συγκρισεις ειναι για αλλου.Οχι για αυτους.

Τελος.

 

Ok αγαπητέ DIMIS, επειδή προσεβλήθης (και απ' ό,τι φαίνεται έγινα ξαφνικά και "φιλαράκος" σου :) ) επαναδιατυπώνω πιο διακριτικά για να μην παρεξηγούμαι:

 

"... αλλά και γιατί πρώτη φορά βλέπω τον SRV να υπολείπεται κιθαριστικά στο συγκεκριμένο live και μόνον όσον αφορά το σόλο, στο συγκεκριμένο τραγούδι, σε σύγκριση με τον άλλο κιθαρίστα και όχι γενικώς,  πάντα κατά την άποψή μου και με κάθε επιφύλαξη για όσους μπορεί αυτή η δήλωση να ενοχλήσει."

 

Τέλος; ;)

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα αγαπημένα μου βίντεο, κυρίως γιατί είναι φοβερή η εκτέλεση του κομματιού αλλά και γιατί πρώτη φορά βλέπω τον SRV να τρώει εμφανέστατα χώμα σε κοινή εμφάνιση με άλλον κιθαρίστα  8)

 

Διαφωνώ τα μάλλα...

Ξανάκουσε το κομμάτι μόνο σαν audio χωρίς να βλέπεις το video. Σε επηρεάζει το ότι ο (τεράστιος βέβαια) Jeff παίζει με περισσότερο gain και αυτό δίνει ενέργεια στο σόλο του. Όχι ότι δεν είναι μαμώ τα σόλο βέβαια... :)

(πάντως οι λέξεις με bold δείχνουν κάποια προκατάληψη...το λέω χωρίς ίχνος ενόχλησης από μένα και κριτικής σε σένα :))

 

δεν βλεπω πουθενα το χωμα που λες οτι εφαγε εμφανεστατα ο stevie??????

Μεγιστος και ο jeff αλλα μεταξυ τετοιων μουσικων δεν υπαρχει χωμα περισευμα για να σερβιρει ο ενας στον αλλο φιλε μου.

Τελος.

 

Συμφωνώ τα μάλλα...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια στιγμη πρεπει να μεγαλωσουμε & να καταλαβουμε οτι η μουσικη δεν ειναι αθλημα ουτε ανταγωνισμος για να...τρωει χωμα ο...αντιπαλος.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όνομα του θεού ρε παιδιά. Πραγματικά. Ποια προκατάληψη; Γουστάρω να βλέπω τον SRV να "θάβεται" από άλλους δηλαδή; Πραγματικά δεν καταλαβαίνω.

 

Και μόνο για την ιστορία να αναφέρω ότι προτιμώ τον SRV σαν κιθαρίστα σε σχέση με τον Jeff Healy και ενώ έχω τα άπαντα του SRV, από Healy έχω μόνο 2 albums.

 

Αλλά παρακαλώ. Μην ψηρίζουμε τη μαϊμού και μην ψάχνουμε ανάμεσα στις λέξεις να βρούμε πράγματα που δεν είναι εκεί. Και ας μην "τη λέμε" στους ανθρώπους που γράφουν μια άποψη (πόσο μάλλον σε ένα light στυλ, όχι απολύτως σοβαρό), είτε συμφωνούμε είτε όχι, λες και μας έβρισαν συγγενείς μας. Ηρεμία. Όλοι τον αγαπάμε και τον ακούμε τον Stevie.

 

Στο ίδιο στρατόπεδο είμαστε.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ίδιο στρατόπεδο είμαστε.

 

δεν υπαρχουν στρατοπεδα στη μουσικη,διασκεδαση (και τεχνη) ειναι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ο SRV δεν τρώει χώμα απο κανέναν και αυτή την στιγμή βρίσκεται στο χώμα παρακαλώ πολύ λίγο σεβασμός στον αδικοχαμένο καλλιτέχνη..

Rest In Peace Steve.. Θα σε θυμάμαι για πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχουν στρατοπεδα στη μουσικη,διασκεδαση (και τεχνη) ειναι.

 

Αγαπητέ Superfunk μην μου πεις ότι δεν καταλαβαίνεις τι εννοώ αναφέροντας τη λέξη στρατόπεδο. Εν πάσει περιπτώσει, με τίποτα έτσι όπως το εννοείς στο quote.

 

Τέλος πάντων. Αγνοήστε το όλο thread. Δεν ήταν ο σκοπός του αυτό που γίνεται.

 

Καμιά φορά ψαχνόμαστε να αρπαχτούμε χωρίς λόγο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου