Προς το περιεχόμενο

κιθαριστες με tele...


funkysoul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισης με tele παιζει κατα καιρους ο edge  , o noel gallagher , ολοι οι κιθαριστες των Radiohead (Thom Yorke , Ed O Brien , Jonny Greenwood ) , ο Tom Morello , και σχεδον παντα οι κιθαριστες στις μπαντες του James Brown  , α και ο κιθαριστας των Tower Of Power !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

και σχεδον παντα οι κιθαριστες στις μπαντες του James Brown

 

Δυστυχως αυτο δεν ισχυει....σε ολα τα κλασσικα tracks του James ο Jimmy Nolen παιζει με μια... Gibson ES175 :o & μετα το 70 το γυρισε σε strat.Το ιδιο και οι μετεπειτα κιθαριστες του,παντα strat επαιζαν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα...

Τη γνώμη μου είπα "χιουμοριστικά" περι του "γρατζουνάει" και πέσατε να με φάτε...

και εκτός αυτού το Θέμα μιλάει για κιθαρίστες Tele και όχι για τραγουδοποιούς...

και εξηγούμε...

 

Ναι, ακόμα και τώρα...Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου ΑΠΟΨΗ είναι οτι ο Keith (...Spy) δεν είναι από τους καλύτερους κιθαρίστες, αλλά ποτέ δεν είπα οτι δεν έχει προσφέρει έργο στη Rock...ως τραγουδοποιός...και πως δεν ανοίκει στις μεγάλες μορφές της...

 

Δεν μου αρέσει η Θεοποίηση όποιος κι αν είναι αυτός...

και Kieth Άνθρωπος ήταν...και δεν νομίζω να ήταν και το καλύτερο πρότυπο ανθρώπου...

και μην ξεχνάτε ότι οι Stones πούλησαν πάρα πολύ ΟΧΙ μονο για την "ομορφιά" των δίσκων τους αλλα και απο την προβαλλόμενη 'επαναστατική' [...για τότε] στάση ζωής τους "ΠΟΤΑ-ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ-ΓΚΟΜΕΝΕΣ"...

 

και ορίστε και ενα βιντεάκι με το Ίνδαλμα Keith Richards...

που δείχνει ποσό μεγάλη παιχτουρα είναι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα και απο την προβαλλόμενη 'επαναστατική' [...για τότε] στάση ζωής τους "ΠΟΤΑ-ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ-ΓΚΟΜΕΝΕΣ"...

 

γιατι υπαρχει και τιποτα καλυτερο??? :o ;D

 

τι το κουραζεις ρε μεγαλε? ;D...αφου δεν το κατεχεις το ειδος (εδω ουτε το ονομα του Keef ;D δε μπορεις να γραψεις σωστα....α,edit με την 3η τα καταφερες μπραβο!! ;D)

 

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορει να παιξει σαν τον.... Keef.

 

βεβαια ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μεγαλος ειναι ο Ρονι ;D (42 χρονια της ριχνει ο αθεοφοβος!!)

 

http://www.youtube.com/watch?v=0_wl9hhW9oU&feature=related

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι το κουραζεις ρε μεγαλε? ;D...αφου δεν το κατεχεις το ειδος!!!

 

Ναι ρε SuperFunk δεν το κατέχω δυστυχώς...

Και εσύ θα ξέρεις καλύτερα...για να με λες και "Μεγάλε" κάπου θα έχουμε συναντηθεί...

και θα έχουμε παίξει μαζί...

 

ΥΓ: Μέτα την παρατήρηση σου οτι δεν κατέχω το είδος των Stones...2 Πράγματα μου μένει να κάνω...:

1. ή να κάτσω να λιώσω μέχρι να τα καταφέρω...

2. ή να παρατήσω εντελώς τη μουσική και να πάω να πιάσω δουλειά σε κανένα SuperMarket...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ή να κάτσω να λιώσω μέχρι να τα καταφέρω...

 

μπα δεν χρειαζεται να κουραστεις...

 

ασχολησου με το shred... ;D εκει ειναι οι παικταραδες αγορι μου! (αφου δεν εισαι μεγαλος τοτε μαλλον θα εισαι αγορι... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μην ξεχνάτε ότι οι Stones πούλησαν πάρα πολύ ΟΧΙ μονο για την "ομορφιά" των δίσκων τους αλλα και απο την προβαλλόμενη 'επαναστατική' [...για τότε] στάση ζωής τους "ΠΟΤΑ-ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ-ΓΚΟΜΕΝΕΣ"...

Σ' αρέσουν δε σ' αρέσουν, παίζουν δεν παίζουν, οι γερόλυκοι έχουν ζήσει όσα

δεν πρόκειται να ζήσουμε ούτε σε 100 ζωές. Δεν μπορείς να πεις οτι δεν θα

φιλούσες... ουρημένες ποδιές για να έχεις την καριέρα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ή να κάτσω να λιώσω μέχρι να τα καταφέρω...

Για μένα, αξίζει να λιώσεις, μόνο και μόνο, για να μπορείς στα 60 σου να έχεις μία Εκaτεrina Ivanova...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου