Προς το περιεχόμενο

Τι μπάσο και τι ενισχυτή προτείνετε για αρχάριο?


giannhs000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον 2x10 τσίμπησαν τα 2 τελευταία κάτι γνωστοί μου :)

(αλλά στο site λεει on request οπότε φαντάζομαι αν το ζητήσεις τον φέρνουν)

 

Εγώ πάντως αν έπαιρνα fender

http://www.thomann.de/gr/fender_bassman_100.htm

αυτόν θα προτιμούσα :P

 

(Παρεπιπτόντως αύριο περιμένω τον roland cb100 :D :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Έχεις μείνει ικανοποιημένος με αυτόν τον ενισχυτή? Εγώ 2-3 φορές που έχω παίξει μαζί του δεν μου άρεσε καθόλου... Πολύ μεσαίος ήχος για τα γούστα μου... Ακόμα και οι Warwick που δεν μου πολυαρέσουνε μου φένονται πολύ καλύτεροι...

 

Dear Funky

Θα σου την πω την αμαρτία μου… έχω μια ψιλό εμμονή με τα μεσαία – γι΄αυτό τον λόγο γουστάρω ως επί τον πλείστων τα alder όργανα- αλλά όπως καταλαβαίνεις αυτή είναι προσωπική τοποθέτηση. Τώρα επειδή το αγόρι μας θα πάρει το συγκεκριμένο Jazz που είναι maple (άρα συχνωτικά λίγο απ’ όλα) και θέλει να παίξει jazz και soul, η ταπεινή μου άποψη είναι ότι θα χρειαστεί ένα amp που να του δίνει χαμηλό μεσαία, για να έχει ο ήχος του αυτό που εγώ αποκαλώ «πεπέ» ή «καραμούζα» του Jazz. Φυσικά μπορεί και να κάνω λάθος…  

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τον 2x10 τσίμπησαν τα 2 τελευταία κάτι γνωστοί μου :)

(αλλά στο site λεει on request οπότε φαντάζομαι αν το ζητήσεις τον φέρνουν)

 

Εγώ πάντως αν έπαιρνα fender

http://www.thomann.de/gr/fender_bassman_100.htm

αυτόν θα προτιμούσα :P

 

(Παρεπιπτόντως αύριο περιμένω τον roland cb100 :D :D )

 

 

Μαζί σου για τον bassman αλλά μην ξεχνάμε ότι το συνολικό budget του Γιάννη είναι 450 ευρώ, οπότε πάει πολύ ψηλά...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε αυτό που περιέγραψες πιο πολύ ταιριάζει αυτό που είπε η Εύη (fender bassman) παρά αυτό που είπες εσύ... Γνώμη μου πάντα... Αλλά όταν μιλάμε για bassman (και gallien krueger) τα πράγματα είναι περιττά!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοείται σοβαρά μιλάω.

 

Αν οργανωθώ θα πάω να τον δοκιμάσω κ εγώ. Τον καραγουστάρανε, εσύ τι λες; :D

 

Αν γίνει καμιά παράξενη θα σαι ο 1ος που θα ενημερώσω :P

 

Καλά όντως ξεφεύγει το budget με τα 450 που έδωσε όριο ο Γιαννης, αλλά με 450 και vintage modified και ενισχυτή για homestudio που να βγαίνει σε πρόβες; Μου ακούγεται δύσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως σε αυτό που περιέγραψες πιο πολύ ταιριάζει αυτό που είπε η Εύη (fender bassman) παρά αυτό που είπες εσύ... Γνώμη μου πάντα... Αλλά όταν μιλάμε για bassman (και gallien krueger) τα πράγματα είναι περιττά!!!

 

Δεν διαφωνώ καθόλου, αλλά το budget είναι αυτό που μας οδηγεί. Ο Γιάννης θέλει με 450 ευρώ να πάρει και μπάσο και ενισχυτή και ο bassman σόλο πάει 422 ευρώ. Με τα...ρέστα από 450αρη δύσκολα θα πάρει και μπάσο!

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ καθόλου, αλλά το budget είναι αυτό που μας οδηγεί. Ο Γιάννης θέλει με 450 ευρώ να πάρει και μπάσο και ενισχυτή και ο bassman σόλο πάει 422 ευρώ. Με τα...ρέστα από 450αρη δύσκολα θα πάρει και μπάσο!

 

Με ενα καλο παζαρι παιρνει Stagg 6χορδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου