Προς το περιεχόμενο

wireless για σύνδεση κιθάρας???


savasavram

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ενδιαφέρει κ εμένα το θέμα.

διαφοροι γνωστοι μου παιζουν (έχω δει SAMSON, AKG, SONY) και ολοι ειναι ικανοποιημένοι. εμενα με προβληματιζει αυτο με τις συχνοτητες γιαυτο και το τρενάρω το θέμα.

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Λοιπόν ας το δούμε από την… καλή πλευρά το ζήτημα: Στην χειρότερη περίπτωση θα χάσεις 98 ευρώ αγαπητέ savasvram. Βέβαια πριν μερικά χρόνια είχα δανειστεί το Samson  ενός φίλου ( ένα από τα ακριβά μοντέλα) και δεν είχε ουδεμία σχέση με το Nady- ήταν κλάσεις ανώτερο, αλλά και εκεί κάτι μου «ξίνιζε». Και σε αυτήν την περίπτωση, το Samson μπήκε στο ντουλάπι καθώς και ο φίλος μου (αυτός είναι κιθαρίστας), το ξαναγύρισε στο καλώδιο…

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ας το δούμε από την… καλή πλευρά το ζήτημα: Στην χειρότερη περίπτωση θα χάσεις 98 ευρώ αγαπητέ savasvram. Βέβαια πριν μερικά χρόνια είχα δανειστεί το Samson  ενός φίλου ( ένα από τα ακριβά μοντέλα) και δεν είχε ουδεμία σχέση με το Nady- ήταν κλάσεις ανώτερο, αλλά και εκεί κάτι μου «ξίνιζε». Και σε αυτήν την περίπτωση, το Samson μπήκε στο ντουλάπι καθώς και ο φίλος μου (αυτός είναι κιθαρίστας), το ξαναγύρισε στο καλώδιο…

 

πήρα δύο 9μετρα καλώδια για να στέλνω την πεταλιέρα στην κονσόλα στερεοφωνικά (βασικά δεν τα χω παραγγείλει ακόμα)

και σκέφτομαι... να ρίξω κάνω 40άρι για καλό 9μετρο καλώδιο? ή το ασύρματο?

θέλω μπόλικα μέτρα όπως βλέπεις αλλά όσο περισσότερα μέτρα τόσο πιο πολύ θόρυβος και θέμα... μήπως σε αυτά τα μέτρα αξίζει το 100αρικο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιω Sennheiser ew100g2 ,και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος! Απο πλευρας συχνοτητων και εμβελειας κανενα απολυτως προβλημα! Χρησιμοποιω μαλιστα δυο απο αυτα.

Σε ΑΒ τεστ που εχω κανει με καλωδια  Monster gable και George L's, δεν ακουσα καμμια διαφορα!  Σε αντιθεση με ενα  φτηνοτερο Samson που ειχα παλαιοτερα, το οποιο "εκοβε"λιγο σημα, και ελαφρως κομπρεσαριζε!  Να σημειωσω οτι το Samson το πηρε ο μπασιστας μου επειδη του αρεσε αυτο το λιγο κομπρεσαρισμα στο μπασσο!

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OXI το t bone ...Σου μιλαω εκ πειρας...το ειχα και το πουλησα..ΚΟΒΕΙ οντως το σημα...το περνεις μονο αν σωνει και καλα απλα πρεπει να παιξεις χωρις καλωδιο και χωρις να σε νοιαζει 100% η ποιοτητα του ηχου σου..πιο παλια ειχα SENNHEISER(ακριβό) και ηταν αψογο ηχητικα...τσαμπα ειναι αλλα για μενα δεν μου κανει ποιοτικα....

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να τελικά που ο spiros69 έδωσε την λύση... Οπότε buy at your own risk. Τα Sennheiser είναι αξιόπιστα (και στα μικρόφωνα) αλλά ανεβαίνει η τιμή...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εννοώ ο σύνδεσμος που παραθέτεται!

 

Έχει λήξει διότι το συγκεκριμένο προϊόν δεν είναι πλέον διαθέσιμο, έχει αντικατασταθεί με αυτό που είδες εσύ :)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spiros69: Το wireless της T-bone που έχω (το παλιό μοντέλο, ews16) έχει συμπεριφερθεί άψογα τα τελευταία 3 χρόνια. Δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα στο σήμα και ο ήχος μου είτε κατευθείαν από τον ενισχυτή είτε μέσω PA ήταν πολύ καλός. Παρεμβολές μηδέν.

 

@savasavram: α) Σχετικά με τα 9μετρα καλώδια: Νομίζω πως από κάποιο μήκος και πάνω χρειάζεται DI (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος).

β) Περί wireless: Αγόρασέ το. Δεν υπάρχει θέμα παρεμβολών, με 16 κανάλια να διαλέξεις. Έχω, όπως είπα, το παλιό μοντέλο και 2 guitar plugs για τις κιθάρες. Μου έχει λύσει τα χέρια.

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αγαπητέ savasvram, κάνοντας λίγη… αντιπολίτευση στον εαυτό μου, θα σου έλεγα ότι έχουν υπάρξει χιλιάδες μπάντες που παίζουν με wireless – και θα συνεχίζουν να παίζουν- οπότε μάλλον το παρά- ψειρίζουμε το θέμα των συχνοτήτων. Τελικά αντί να διυλίζουμε τον κώνωπα, καλά θα κάνεις να πάρεις το wireless, να κάνεις την πλακίτσα σου γιατί σίγουρα θα το γουστάρεις και αν δεις ότι δεν σου κάνει ή το βαρέθηκες ή οτιδήποτε άλλο, ο κόσμος είναι… γεμάτος καλώδια! Λοιπόν, εγώ σου λέω καλορίζικο και καλά παιξίματα…

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου