Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος κυριος γνωριζει πως να χρησιμοποιει ΤΕΛΕΙΑ(κατα τη γνωμη του) το noise gate παρακαλειται να μοιραστει τις γνωσεις του με τους ομοθρησκους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οποιος κυριος γνωριζει πως να χρησιμοποιει ΤΕΛΕΙΑ(κατα τη γνωμη του) το noise gate παρακαλειται να μοιραστει τις γνωσεις του με τους ομοθρησκους...

 

Ευχαριστώ κύριε Blackie, νομίζω ότι μπορώ να βοηθήσω.

 

Λοιπόν... στο XEdit, βλέπεις το section του noise gate έτσι? Δεν έχει ένα "κουμπάκι" που το πατάς και γίνεται κόκκινο? Και ενεργοποιείται? Ωραία! Πάτα το πάλι. Έσβησε? Είμαστε ΟΚ!!!

 

Έτοιμος! Είδες, τόσο απλό!  ;D ;D ;D

 

Πέρα από την πλάκα παιδιά, σας φαίνεται τόσο αναγκαίο το noise gate? Εγώ ουδέποτε χρησιμοποιούσα, στην M13 το έχω μεν ενεργοποιημένο σε πάρα πολύ "χαλαρές" ρυθμίσεις, αλλά είναι ελάχιστα intrusive έτσι κι'αλλιώς. Κατά τη γνώμη μου τα noise gate ευθύνονται σε μεγάλο βαθμό για την "ψηφιακούρα" στον ήχο των modeling μηχανημάτων.

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PV5150+808 ε κατι χρειαζεται απο "μαζεμα"...

Ουτε κι εγω ειμαι φανατικος των NG αλλα χρειαζομαι μια "ελαφρα" ρυθμισουλα...

Να μη σφυριζει το ριμαδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να μη σφυριζει το ριμαδι...

 

 

το οτι σφυριζει συντροφε δεν φταιει το πολυ gain ....φταινε αυτα που παιζεις...και εξοργιζεις το μηχανημα και σου σφυραει να σταματησεις............... :-*

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα γιατι διαολο μου φαινεται οτι το ΝG δουλευει αψογα?? παιζω high gain και η χρηση του ειναι απαραιτητη...αλλα δε βρηκα καμια υποβαθμιση στη ποιοτητα του ηχου η στις δυναμικες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PV5150+808 ε κατι χρειαζεται απο "μαζεμα"...

Ουτε κι εγω ειμαι φανατικος των NG αλλα χρειαζομαι μια "ελαφρα" ρυθμισουλα...

Να μη σφυριζει το ριμαδι...

 

Θα σου πω τι λάθος κάνεις. Δηλαδή ο Lukather το έχει πει όχι εγώ.

 

"Play as fast as you can all the time".  8)

 

Μάλλον εσύ σταματάς που και που ε?  :P ;D ;D ;D

 

Hint: βγάλε το 808, ρύθμισε σωστά το gain στο amp block και παίξε με parametric eq. Πιο "σωστό" και αληθοφανές αποτέλεσμα. Το 808 έτσι κι'αλλιώς σαν eq λειτουργεί σε τέτοιους ενισχυτές (νομίζω?).  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα γιατι διαολο μου φαινεται οτι το ΝG δουλευει αψογα?? παιζω high gain και η χρηση του ειναι απαραιτητη...αλλα δε βρηκα καμια υποβαθμιση στη ποιοτητα του ηχου η στις δυναμικες..

 

 

και εγω δεν εχω ιδιατερο προβλημα....μου αρεσει.....σε πολυ χαμηλη ρυθμιση ειναι μια χαρα............. ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως παιδια εγω εχω παρατηρησει οτι οταν θελωνα χρησιμοποιησω τα γκαζια του ενυσχητη μου και παταω το amp/cabinet bypass και χωρις να εχω κανενα εφε πανω βλπεω οτι εππηρεαζει τον τονο του ενυσχητη μου... δηλαδη του καθαριζει την βρωμια... εχετε παρατηρησει κατι τετοι εσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου