Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

o CRATE ειναι SS amp οποτε δε παιζει προβλημα και να μην συνδεθει με καμπινα-νες (τουλαχιστον ετσι νομιζω)...μολις δοκιμασεις πραματα let me know...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

καλησπερ παιδια... εφτιαξα εναν ηχο που νομιζω οτι παραπεμπει σε petrucci σε εποχη awake και πιο συγκεκριμενα erotomania... το ποσταρω και αν θελετε καντε μια κριτικη και καντε και τις απαραιτητες διορθωσεις αν θελετε...και ξαναανεβαστε το βεβαια... ;D

 

wah-of

compressor-off

dist-screamer-gain 75 - tone 70

amp - dual recto - gain 76 - bass 2,8 - mid 8,6 - tre 8,1 - level 71

eq - low 2 - mid fre 3350- mid level 9 - high fre 4500 - high level 3

gate -  thresh 35 - attack 0 - release 0 - atten 99

chorus/fx of

dealay - 360 ms - reapets 30 - wow 1 - flutter 1 - dly level 25

reverb of

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να τον εχω δοκιμασει θα το κανω αυριο ...αυτο ο ηχος ειναι τσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιτα στα μεσαια................μα τσιτα ομως........ :-[

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν αυτό που κατάλαβα απο την επίσκεψη στον αντώνη είναι οτι παιζει μεγάλο ρόλο να τη συνδέσεις σε power amp. μάλλον χάνει πολύ όταν μπάινει στο input..

 

θενξ Αντώνη! ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:'( :'( :'( :'( :'(

 

ειμαι πολυ στεναχωρημενος , για τον ηχο μου ουτεμια αναφορα ? που να σας καει το τροφοδοτικο ρε...

παντως χθες ξεχασα να αναφερω οτι ο συγκεκριμενος ηχος ακουγεται καλα με ακουστικα... σε ενυσχητη δεν το δοκιμασα...αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:'( :'( :'( :'( :'(

 

ειμαι πολυ στεναχωρημενος , για τον ηχο μου ουτεμια αναφορα ? που να σας καει το τροφοδοτικο ρε...

παντως χθες ξεχασα να αναφερω οτι ο συγκεκριμενος ηχος ακουγεται καλα με ακουστικα... σε ενυσχητη δεν το δοκιμασα...αυτα

 

Δεν τον δοκίμασα (πρέπει να τον "μεταφράσω" κιόλας στο GSP) αλλά έχω μια παρατήρηση: βγάλε τελείως το noise gate.

 

Με τις ρυθμίσεις που δίνει συνήθως το ΝG σκοτώνει τελείως τις δυναμικές. Δεν πειράζει, λίγο βουητό στα mute stops δεν σκότωσε ποτέ κανέναν.  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok μεσα... δειτε το και καντε βρε παιδια τις σχετικες διορθωσεις ωστε να ποιασουμε επιτελους αυτο τον παλιοηχο  petrucci

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok μεσα... δειτε το και καντε βρε παιδια τις σχετικες διορθωσεις ωστε να ποιασουμε επιτελους αυτο τον παλιοηχο  petrucci

 

Πάρε και μια JPX για σιγουριά.  ;D ;D ;D Και καναδυό καμπίνες Mesa 4X12".

 

Για ακουστικά και direct πάντως γίνεται (με αρκετό parametric eq).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους χρήστες linux:

 

καλά νέα! :)

 

1ον

μπορεί η τζιτζιτεκ να μην ασχολήθηκε με την ανάπτυξη λογισμικού για λινουξ, αλλά πάλι καλά που υπάρχουν άνθρωποι που προσφέρουν.

Ο κύριος εδώ δημιουργησε ένα αντίστοιχο X-Edit για λίνουξ.

http://desowin.org/gdigi/

υπάρχει και patch για την rp1000, αν χρειαστείτε βοήθεια για την εγκατάσταση, ρωτήστε με.

 

2ον

το rp1000 (που δοκίμασα εγώ) δουλεύει άψογα σαν audio interface στο linux (Kubuntu 10.04). Το μόνο που χρειάζεται είναι οι σωστές ρυθμίσεις για το jack control.

Χρησιμοποίησα για ηχογράφηση το ardour και όλα δούλεψαν κανονικά (record, playback, usb rec level, rp mix)

ξανά, όποιος χρειαστεί βοήθεια, ευχαρίστως να τον βοηθήσω!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου