Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κι εγω μολις παρηγγειλα το gsp 1101...4 cable method ολα τα λεφτα...το ακουσα και μου ετρεξαν τα σαλια...αντε να βγαλουν και καμια πατεντα οπως axe fx να πεσουν οι τιμες...και εννοειται μολις εβαλα αγγελια για την tonelab...να φευγει παρακαλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

με γειες φιλαρακι...αυτο που με επεισε οτι εδω μιλαμε για κατι παραπανω απο ενα απλο modeler ηταν το γεγονος πως κατι ψηφιακο οπως το gsp/rp μπορουσε να συνεργαστει τοσο καλα με αναλογικο εξοπλισμο πχ stompboxes...αυτο δε το ειχα ξανασυναντησει προσωπικα...διαβαζω και για πολλους που βαζουν λαμπατα πεταλακια μπροστα για να ζεστανουν το σημα με εξαιρετικα παλι αποτελεσματα....χεστα...ακομα και αν το rig σου κοστιζει 10.000 ευρω...παλι θα βρεις ενα λογο να χωσεις ενα gsp μεσα...ειδικα με control 2.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι άλλο...

 

έχει βρει κανείς ρε παιδιά καμια τσάντα μεταφοράς που να ταιριάζει με την 1000? στις θήκες απο λαπτοπ που έχω δε χωράει και ούτε σε μια παλιά τσάντα για tonelab ενος φίλου μου.

 

 

καμιά ιδέα?

http://www.thomann.de/gr/thomann_effect_pedal_bag.htm

αυτη κανει γιατι την εχω :) (και περισευει και λιγο)

ειδα οτι στην εχουν ηδη προτεινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω μολις παρηγγειλα το gsp 1101...4 cable method ολα τα λεφτα...το ακουσα και μου ετρεξαν τα σαλια...αντε να βγαλουν και καμια πατεντα οπως axe fx να πεσουν οι τιμες...και εννοειται μολις εβαλα αγγελια για την tonelab...να φευγει παρακαλω...

 

 

καλοριζικο....θα παθεις και εσυ μια μικρη ζημια......πως ενα τοσο φθηνο πραγματακι ψηφιακο μεν ακουγεται τοσο ωραια δε...............ενταξει υπαρχει και το καλυτερο αλλα μετα πας για axe fx ή για τους πραγμτικους ενισχυτες.....αλλα δεν νομιζω οτι τους χρειαζεσαι...........

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά το χρησιμοποιεί κανείς το rp στο κανονικό input του ενισχυτή?

 

αν ναι, στους high gain  ήχους χρησιμοποιείτε καθόλου το παραμετρικό eq?

 

την βάζω στον βαλβ τζουνιορ και έχει πολλά ΠΟΛΛΑ πρίμα.

 

με καμπίνες και mix mode μου φαίνεται εντελώς ψεύτικο, οπότε αναγκάζομαι και κανω ακραίες ρυθμίσεις eq οπότε μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...

 

 

απο ό,τι έχω καταλάβει, η πεταλιέρα δε λέει μια για χρηση μπροστά στον ενισχυτη, θέλει μόνο fx loop (γενικότερα τελικό)

 

 

αρχίζω και σκέφτομαι για αγορές τελικού ή ενισχυτή με fx loop...

πιστεύετε αξίζουν τα έξοδα, ή δε θα δω και τόσο μεγάλη διαφορά στο πρόβλημά μου?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με γειες φιλαρακι...αυτο που με επεισε οτι εδω μιλαμε για κατι παραπανω απο ενα απλο modeler ηταν το γεγονος πως κατι ψηφιακο οπως το gsp/rp μπορουσε να συνεργαστει τοσο καλα με αναλογικο εξοπλισμο πχ stompboxes...αυτο δε το ειχα ξανασυναντησει προσωπικα...

 

To ίδιο με είχε τραβήξει και στην Μ13, η δυνατότητα mix and match, σε συνδιασμό με την απλότητα "συλλογή πεταλιών". Παρεμπιπτόντως δεν έχω δοκιμάσει τη Μ13 ακόμα σε 4CM με τοGSP (!!!) , αλλά δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω ότι θα σπέρνει. Ό,τι εφφέ θέλεις μπροστά ή στο loop και με ενσωματωμένο looper!

 

Αλλά με βλέπω να δίνω τελικά την M13, μόνο και μόνο λόγω του χώρου που καταλαμβάνει μαζί με το Control 2...  :-\  Αν βάλεις και διάφορα expression πεταλάκια, κουρδιστήρια κλπ, δεν είμαι για live σε ελληνικό μαγαζί... δεν θα έχω που να σταθώ...

 

Η μαγκιά που έχει το GSP για εισαγωγή εξωτερικού preamp (ή εναλλακτικά του preamp ενός ενισχυτή μέσω fx loop) είναι πολύ καλή περίπτωση... Πιστεύω ότι ακόμα και ένα "υπερ-πεταλάκι" τύπου Tonebone ή ανάλογου μπορεί να παίξει.

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

 

αρχίζω και σκέφτομαι για αγορές τελικού ή ενισχυτή με fx loop...

πιστεύετε αξίζουν τα έξοδα, ή δε θα δω και τόσο μεγάλη διαφορά στο πρόβλημά μου?

 

εγω σου ειπα να ερθεις μια βολτα να ακουσεις πως παιζει σε μενα και να δεις τελικα τι φταει ..μπορει και σε μενα να μην σου αρεσει αλλα μπορει να φταιει ο ενισχυτης.........το βιντεο που εβαλα σου αρεσει καθολου ο ηχος?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πάω στο στούντιο την κυριακή οπότε θα τσεκάρω πρώτα εκεί σε λουπ για να μη χάνω χρόνο με μετακινήσεις κλπ.

 

θα σας πω τις εντυπώσεις μου μετά!

 

αντώνη στοντελικό του ενισχυτή σου την καρφώνεις εσύ?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και εχω κορυφη ενισχυτες(jcm800,plexi rr,vox hh,twin reverb) το θελω για τα βρωμικα του και θα το συνδεσω με τον 800αρη...δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να φτιαξεις βρωμικα με εφφε μαζι σε στυλ πετρουκιου με ενα καρο πεταλακια,,,δεν αποκλειω το axe fx αλλα πολλα τα λεφτα προς το παρον...στο μελλον θα το ξεπερασουν καποιες εταιριες και θα εχουν πεσει και τρελλα οι τιμες...

 

τον καθαρο μου λαμπατο δεν βλεπω να τον αποχωριζομαι δεν πιστευω να εχει τοσο καλα καθαρα το gsp αλλα για βρωμα με τρελλα εφφε καθαρα gsp...θελω να ακουσω τα reverb.delay τι λενε γιατι της tonelab ηταν πολυ ζεστα...

 

κατι mesa dual,triple που ακουσα εμεινα μ@@#$$

 

και κοστιζει και παμφθηνα...στην τελικη αν δεν σου κανουν οι προσωμοιωσεις εχεις μια φοβερη πεταλιερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αντώνη στοντελικό του ενισχυτή σου την καρφώνεις εσύ?

 

πλεον ναι εκει αποδισει το 80%...το 100% θα το επαιρνα εαν ειχα εναν λαμπατο τελικο σκετο με καμπινα αλλα δεν με χαλαει καθολου

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου