Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα θα μας πεις συμπερασμα πως σου φαινεται...? αν και φαινεται οτι αργεις λιγο .....και καταναλωνεις αρκετη προσπαθεια........φαινεται οτι την βρισκεις την ακρη..........εγω δεν ξερω σε 1 ωρα ειχα καταλαβει οτι το μηχανημα κανει την δουλεια μου και με το παραπανω....μαλλον πειθομαι ευκολα τελικα..........

 

μου αρέσει ναι. Απλά τα βρίσκω μπαστούνια με το equalizer, το παραμετρικό που έχει πάνω δίνει μεγάλες δυνατότητες και θέλω να ακούγεται ο ενισχυτής ισορροπημένος και να το ταιριάξω και με footswitchable πεταλακι od.

 

υπάρχει τεράστια ευελιξία και αυτό με καθυστερεί.

 

 

πάντως πολλοί μου έχουν πει οτι το μηχανημα δουλευει πολυ καλυτερα σε effects loop, σαν προενίσχυση που πάει σε τελικό δηλαδή.

Αν το βάλεις μπροστά απο τον ενισχυτή πρέπει να ρυθμίσεις τον ενισχυτή πολύ μουντό για να μη τζιτζικίζει, λεει.

 

βέβαια εγώ δεν έχω ενισχυτή με λουπ οπότε μεχρι να αποκτήσω, δε μπορώ να επιβεβαιώσω τίποτα, πάντως αυτά που μου έχουνε πει ταιριάζουν με την μέχρι τώρα εμπειρία μου.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

 

 

πάντως πολλοί μου έχουν πει οτι το μηχανημα δουλευει πολυ καλυτερα σε effects loop, σαν προενίσχυση που πάει σε τελικό δηλαδή.

Αν το βάλεις μπροστά απο τον ενισχυτή πρέπει να ρυθμίσεις τον ενισχυτή πολύ μουντό για να μη τζιτζικίζει, λεει.

 

 

 

αυτο ισχυει και εαν ο ενισχυτης ειναι πριμαριστος τοτε υπαρχει ακομα μεγαλυτερο θεμα......επισης στην λουπα οι ενισχυτες ακουγονατι πολυ πιο καθαρα .......... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι άλλο...

 

έχει βρει κανείς ρε παιδιά καμια τσάντα μεταφοράς που να ταιριάζει με την 1000? στις θήκες απο λαπτοπ που έχω δε χωράει και ούτε σε μια παλιά τσάντα για tonelab ενος φίλου μου.

 

 

καμιά ιδέα?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτη μηπως; --> http://www.thomann.de/gr/thomann_effect_pedal_bag.htm

 

Eιναι αρκετα μεγαλη, δες διαστασεις για σιγουρια ομως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω... δηλαδη τι νομιζω , σιγουρα εχει ο αντωνης τσαντα αλλα φανταζομαι την πηρε μαζι με το μηχανημα... απο μονες τους

 

για δες λιγο τα dimensions

 

http://www.thomann.de/gr/thomann_effect_pedal_bag.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω... δηλαδη τι νομιζω , σιγουρα εχει ο αντωνης τσαντα αλλα φανταζομαι την πηρε μαζι με το μηχανημα... απο μονες τους

 

για δες λιγο τα dimensions

 

http://www.thomann.de/gr/thomann_effect_pedal_bag.htm

 

οχι δεν την πηρα μαζι με το μηχανημα ...ειναι μια rockbag...απο καταστημα στην ΕΜ.Μπενακη.......αλλα ακριβως απεναντι απο αυτο το καταστημα με ενημερωσαν οτι εχει και πιο φθηνες τσαντες.....βεβαια η δικη μου χωραει την 500αρα δεν εχω δοκιμασει για την 1000αρα......

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα βιντεακι και απο εμενα που παιζω μια καταθλιπτικη εκτελεση του υπερκομματιου........θα το ανεβαζα στα videos αλλα επειδη θα πεσει πολυ κραξιμο το βαζω εδω.Κιθαρα american deluxe με seymour duncan TB-5,ενισχυτης hot rod deluxe,rp500 και επειδη εσεις το επιλεξατε δεν φαινεται το θεσπεσιο κορμι μου.............γιατι δεν εχετε γουστο.... ;D

Γυναικειος πληθυσμος μην το δει δεν εχει αξια χωρις λιγο γυμνο............

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=M2RBXRRcT1s

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαμε λιγο δαχτυλο ποδιου στο 1.32-2.02-5.25...

Καψερε...

 

Ωραιος ηχος...και μερακλιδικο παιξιμο...

 

RP for the win  ;D ;D ;D ;D

ευτυχως γιατι αλλοι ειδανε κοιλια και δεν μπορω να καταλαβω που το ειδανε αυτο? :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου