Προς το περιεχόμενο

προβλημα με μπασσο...HELP!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν απο πίσω έχει ένα πορτάκι για μπαταρία είναι active. Αν όχι τότε είναι passive.

 

Παρα μα παρα πολλα μπασα δεν εχουν πορτακι για την μπαταρια, αλλα για να την αλλαξεις πρεπει να ανοιξεις το control cavity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σωστός ο Nikoubis μπορεί να μην υπάρχει πορτάκι πίσω και να χρειαστεί ξεβίδωμα στο pickguard – αυτή την Μ****ια έχει το Marcus Miller που έχω. Όμως, αυτό το Stagg δεν είναι active οπότε όλα δείχνουν πρόβλημα στο jack…

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σημάδι απο το θεό. Πάρε ενα καλο μπασο. (Καλα, αντε... Απλώς άλλαξε το input jack ή κοιτα μηπως εχει ξεκολησει οτιδήποτε.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σημάδι απο το θεό. Πάρε ενα καλο μπασο. (Καλα, αντε... Απλώς άλλαξε το input jack ή κοιτα μηπως εχει ξεκολησει οτιδήποτε.)

 

+1 ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας!!!σημερα το βραδυ θα δω τι μπορω να κανω μονος μου και θα σας πω...

τωρα σχετικα με το μπασσο απο την αρχη δεν περιμενα τον τρελο ηχο αν και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο σε 2 συναυλιες 45'...ειναι ομως ενα μπασσο καθαρα για αρχαριο που ομως με καμια αλλαγη μαγνητη θα γινει γα***το...

 

(και sorry για το link απλα δεν μπηκα χτες να σας πω αν ειναι active/passive γιατι ουτε και εγω δεν θυμομουν :P και ειδα στο net οτι ειναι passive...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου