Προς το περιεχόμενο

Αδυναμία Import Cd σε Nuendo 3 και Cubase 5


philippos_encore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα πρόσφατα καινούριο PC στο οποίο εγκατέστησα ότι είχα και στο παλιό μου με βάση το Nuendo 3. Του έβαλα επίσης και τα δύο DVD R που είχα και στο προηγούμενο και όλα ήταν άψογα. Το πρόβλημα: Είναι αδύνατο να κάνω import στην επιλογή Import Cd γιατί απλά δε βλέπει κανένα Cd από τα δύο. Το ίδιο μου κάνει με με το Cubase 5 το οποίο πήρα πριν 3 μέρες. Το ακόμη πιο περίεργο είναι ότι το Nero βλέπει και γράφει κανονικότατα οποιοδήποτε είδος Cd, Dvd λπ, κλπ και το πιο απίστευτο ότι και το ίδιο του Cubase ή το Νuendo μέσω οποιουδήποτε Virtual sampler διαβάζει/ φορτώνει ήχους φτάνει να μην είναι audio cd... ???

Any Idea?????

Ευχαριστώ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά "περίεργο" πρόβλημα , απο αυτά όμως που φροντίζουν να μας χαρίζουν μπόλικα οι αγαπημένοι μας υπολογιστές  ;) Το κάλο πάντως στην περίπτωσή σου είναι οτι υπάρχει παρακαμπτήρια οδός (δηλαδή να κάνεις πρώτα rip τα audio tracks με ενα πρόγραμμα τύπου EAC) . Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την επιλογή import cd του Cubase .

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι υπάρχει αυτή η λύση, ωστόσο φαντάσου να ψάχνεις audio δείγμα την ώρα που θέλεις κάτι και να πρέπει να κάνεις αυτή τη διαδικασία.... :-[

Είπα μήπως έτυχε και σε κανέναν άλλο...

Anyway, κατάλαβα

Ευχαριστώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου