Προς το περιεχόμενο

Παράπονο από το σέρβις της Στόλλας Α.Ε.


georgnik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει να τυχει αγαπητοι μου συμφορουμιτες να πατε να αγορασετε καποιο οργανο, καποια κονσολα, καποιο ηχειο τελος παντων απο το MusicStore ή MusikSchmidt ή πιθανον και τους λοιπους κολοσους της Γερμανιας...

Καταστηματα με τζιρους δεκαδων χιλιαδων ευρω ημερησιως, πας εσυ να αγορασεις στο καταστημα ενα ηχειο 800 ευρω ή και 600 και αντιμετωπιζεσαι με το καλημερα ως ΒΑΣΙΛΙΑΣ!

Μου ετυχε αρκετες φορες...

Ο τυπος στο MusikSchmidt ξεστησε τοτε το Triton Extreme απο την εκθεση με τα Keyboards, το πηγε στο στουντιο πισω, με αφησε να φορτωσω απο το στικακι μου το σετ με τους δικου μου ηχους και μου εβαζε στη κονσολα εναλλαξ: Behringer, Mackie, JBL με τις ΙΔΙΕΣ ρυθμισεις στην ΙΔΙΑ κονσολα για να επιλεξω το αυτοενισχυομενο μου!!! Απλα για να αγορασω ενα αυτοενισχυομενο αξιας 500 (αν επαιρνα Behringer) ή 700 ευρω (τελικα ειχα παρει το JBL).

Καλα στο MusicStore ξεφυγε!!! Εκει μαλλον για να δω τη διαφορα 11αρες με 12αρες χορδες, αλλαζε χορδες σε κιθαρα!!! Και δεν ειμαι ΚΑΝ κιθαριστας!!! Απλα ηταν να αγορασω μια ακουστικη των 300 ευρω και με ρωτησε τι χορδες προτιμω, του ειπα ΔΕ ξερω, και μου ειπε μισο... παιξε με αυτες, μετα μου αλλαξε του ειπα οτι μαλλον μου φανηκαν καλυτερα οι πρωτες και τις ξαναλλαξε. Μου ειπε να παω μια βολτα καμια ωρα να σεταρει το οργανο και να ξαναπαω!!! Και ηταν ετοιμο!!! Τι να λεμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πρεπει να τυχει αγαπητοι μου συμφορουμιτες να πατε να αγορασετε καποιο οργανο, καποια κονσολα, καποιο ηχειο τελος παντων απο το MusicStore ή MusikSchmidt ή πιθανον και τους λοιπους κολοσους της Γερμανιας...

Καταστηματα με τζιρους δεκαδων χιλιαδων ευρω ημερησιως, πας εσυ να αγορασεις στο καταστημα ενα ηχειο 800 ευρω ή και 600 και αντιμετωπιζεσαι με το καλημερα ως ΒΑΣΙΛΙΑΣ!

Μου ετυχε αρκετες φορες...

Ο τυπος στο MusikSchmidt ξεστησε τοτε το Triton Extreme απο την εκθεση με τα Keyboards, το πηγε στο στουντιο πισω, με αφησε να φορτωσω απο το στικακι μου το σετ με τους δικου μου ηχους και μου εβαζε στη κονσολα εναλλαξ: Behringer, Mackie, JBL με τις ΙΔΙΕΣ ρυθμισεις στην ΙΔΙΑ κονσολα για να επιλεξω το αυτοενισχυομενο μου!!! Απλα για να αγορασω ενα αυτοενισχυομενο αξιας 500 (αν επαιρνα Behringer) ή 700 ευρω (τελικα ειχα παρει το JBL).

Καλα στο MusicStore ξεφυγε!!! Εκει μαλλον για να δω τη διαφορα 11αρες με 12αρες χορδες, αλλαζε χορδες σε κιθαρα!!! Και δεν ειμαι ΚΑΝ κιθαριστας!!! Απλα ηταν να αγορασω μια ακουστικη των 300 ευρω και με ρωτησε τι χορδες προτιμω, του ειπα ΔΕ ξερω, και μου ειπε μισο... παιξε με αυτες, μετα μου αλλαξε του ειπα οτι μαλλον μου φανηκαν καλυτερα οι πρωτες και τις ξαναλλαξε. Μου ειπε να παω μια βολτα καμια ωρα να σεταρει το οργανο και να ξαναπαω!!! Και ηταν ετοιμο!!! Τι να λεμε...

 

:o :o :o :o

 

Τουλάχιστον εντυπωσιακά αυτά που λές

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εντυπωσιακα φιλος, που χανεις τη μπαλα...

Και προσεξε τι λεμε... Δεν παω Ελληνας σε ελληνικο καταστημα... Πας ελληνας σε γερμανικο καταστημα με γερμανους (ως επι το πλειστω) πωλητες!!!

Πραγματικα μπορει να τους "εβριζα" 4 χρονια που εμενα εκει, αλλα και στα 4 μαγαζια που πηγα αυτο το διαστημα:

MusicStore

MusicSchmidt

MusicTown

Thomann

Εντυπωσιαζεσαι απο τα μεγεθη, την εξυπηρετηση εκει, in situ και το περιβαλλον... Τεραστιοι εκθεσιακοι χωροι, που σου μιλουν με το "σεις" και με το "σας" απαντουν ΣΕ ΚΑΘΕ χαζη, ευκολη, απλη ερωτηση σου δειχνουν ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ το οργανο-συσκευη που πιθανον να μην αγορασεις και οταν πας 2η ή και 3η φορα, σε θυμουνται με χαμογελο και κατανοηση οτι δεν εχεις αποφασισει ακομα και οχι: "τι θα γινει με τη περιπτωση σου, διαλεξε κατι να τελειωνουμε, οτι κι αν παρεις το ιδιο ειναι...".

Αν ο δρομος σας, σας οδηγησει ποτε γερμανια ως τουριστες, ιδιως στη Κολωνια, που ειναι και γνωστος προορισμος αλλα και το MusicStore ειναι στη καρδια της πολης! Το εχω ξαναγραφει δεν ειναι ΟΥΤΕ 100 μετρα απο τον καθεδρικο... Τοτε πραγματικα αξιζει να πατε και να δειτε τις εγκαταστασεις...

Απο την αλλη, και εδω, σε σπανιες μεν, υπαρκτες δε, περιπτωσεις ο πωλητης ειναι ΕΠΙΣΗΣ αψογος, εξυπηρετικος... Αλλα πραγματικα αυτα που εζησε τις οσες φορες πηγα σε αυτα τα μαγαζια, επαθα σοκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου