Προς το περιεχόμενο

Παίζεται αυτό το πράγμα;


klhronomos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=F4KJIq87wN4

 

Μιλάω γιά την κιθάρα που παίζει σε μιά χορδή. Πιθανότατα την έγραψε σε μισή ταχύτητα, και το ερώτημα που προκύπτει είναι: Παίζεται αυτό το πράγμα ζωντανά; Εγώ δεν το παλεύω πάντως!  :( Και κρίμα, γιατί μού αρέσει πάρα πολύ το συγκεκριμένο...

 

Ακόμα κι αν πιάνω στην αρχή την ταχύτητα, σιγά-σιγά το δεξί χέρι κουράζεται, το αριστερό χάνει σε ακρίβεια κτλ. 2'30" δεν αντέχω ούτε με σφαίρες...

 

Πόσοι από εσάς πιστεύετε ότι "το έχετε"; Οι shredders και λοιποί, εμπίπτει στην ειδικότητα σας ή είναι άλλο πράγμα;

 

Περιμένω γνώμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα νομιζω οτι το παιζει κανονικα και οχι σε μιση ταχυτητα!

 

Λες να ήταν τέτοιοι παίχτουρες;;;  :o Δε νομίζω. Και κάπου πήρε το μάτι μου στο νετ ότι η συγκεκριμένη κιθάρα είναι "sped up"...  ;) Νομίζω πως είναι όντως γραμμένη σε μισή ταχύτητα και στο πλαίσιο τού πειραματισμού με την τεχνολογία τής εποχής, ήταν must τότε.

 

Γι' αυτό και "Ακούγεται σαν κάτι μηχανικό..." όπως επισήμανε κι ο mscmkr. (Και αφύσικα ακριβής γιά τέτοιο θέμα σε τέτοια ταχύτητα...). Το θέμα είναι: Παίζεται live; Περιμένω κανέναν shredder να μού κάνει ανάλυση, αλλά φευ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή αντί να κουράζεις τσάμπα το χέρι σου μπορείς να δοκιμάσεις κάτι τέτοιο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kkZ33KFpaPI

 

 

Για τους ανυπόμονους FF στο 2.20  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή αντί να κουράζεις τσάμπα το χέρι σου μπορείς να δοκιμάσεις κάτι τέτοιο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kkZ33KFpaPI

 

 

Για τους ανυπόμονους FF στο 2.20  :)

 

;D  ;D  ;D

 

Θεός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δα και τόσο τραγικό... Μπορεί να έχει γραφτεί όντως στη μισή ταχύτητα, για λόγους ακρίβειας, ή και λόγω μόδας της εποχής, αλλά δεν πιστεύω ότι είναι ακατόρθωτο να παιχτει λάιβ (δεν παίρνω όρκο ότι εγώ θα μπορούσα, βέβαια)...

Τη μισιρλού πώς την παίζουμε δηλαδής; (αυτή σίγουρα δεν έχει γραφτεί στη μισή ταχύτητα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όλο θέμα είναι η πένα.. και 'γω συμφωνώ ότι δεν είναι και τόσο δύσκολο... Ένας μπουζουξής θα το έπαιζε για πλάκα αφού όλοι τους έχουν πολύ καλύτερη πένα από τους κιθαρίστες.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου