Προς το περιεχόμενο

κιθαρα τζαζ βοηθεια


jimmis_kos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με τα κλισέ "με οποιαδήποτε κιθάρα παίζεις οτιδήποτε", "all in the fingers baby" κλπ. (άλλωστε όλα τα κλισέ είναι σωστά), αλλά:

 

1. Το μέλος που άνοιξε το thread ζήτησε πληροφορίες για archtops και δεν ρώτησε με τι κιθάρα παίζεις τι.

2. Περιμένω να ξαναδιαβάσω ότι "με οποιαδήποτε κιθάρα παίζεις οτιδήποτε" όταν θα ανοιχτεί θέμα "Τι κιθάρα για country (ή blues, indie, shoegaze etc.)". ;D :D ;D

3. Όταν έχουμε αναλύσει μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια τις ηχητικές διαφορές π.χ. ενός Texas Special του 2006 με έναν slightly overwound Texas Special του 2008, ας δεχτούμε ότι οι archtops έχουν ένα δικό τους ήχο που για λόγους παράδοσης έτυχε να καθιερωθεί στη τζαζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καμμια αντιρηση αλλα καλο ειναι να ακολουθουμε τη σωστη ορολογια,archtop ναι,κιθαρα για τζαζ οχι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμια αντιρηση αλλα καλο ειναι να ακολουθουμε τη σωστη ορολογια,archtop ναι,κιθαρα για τζαζ οχι.

O Thomann φταίει. Πας να ψάξεις για archtops και πέφτεις στην κατηγορία "Jazz Guitars". :D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Thomann φταίει. Πας να ψάξεις για archtops και πέφτεις στην κατηγορία "Jazz Guitars". :D ;D

 

Δε φταίει ο Τομαν, γενικά ονομάζονται JazzBox οι συγκεκριμένες archtop & όλες οι archtop δεν είναι ίδιες. :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φταίει ο Τομαν, γενικά ονομάζονται JazzBox οι συγκεκριμένες archtop & όλες οι archtop δεν είναι ίδιες. :-*

Α, ναι; Καλά που μου το είπες. Όσο ζω, μαθαίνω. :-* :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

χαπι νιου γηαρ του εβρυγουαν ιν δε φορουμ ευχαριστω για της συμβουλες σας ..κατεληξα στην peerless monarch και θελω οι κατοχοι της να μου πουν την γνωμη τους για αυτο το μοντελο

 

καλο θα ηταν να ανεβω αθηνα να την δοκιμασω αλλα μενω στην κω και ειναι λιγο δισκολο να ανεβω πανω για δοκιμη εχω τον κυριο Δημου που θα μου την σεταρει κλπ

ευχαριστω προκαταβολικα 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου