Προς το περιεχόμενο

Ο Έλληνας και το τσιγάρο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λοιπόν, τέρμα η καταπίεση.

Ως noiz έχουμε υποχρέωση να διοργανώσουμε αγωνιστική συναυλία με θέμα:

- την καταδυνάστευση των γονέων απέναντι στα παιδιά τους, που βάζουν το κουτί με τα  μπισκότα ψηλότερα από εκεί που φτάνουν.

- ένα βροντερό ΟΧΙ στην ρήση "δεν είναι ωραίο να καθαρίζεις την μύτη σου δημοσίως"

- το χουντικό "είναι ντροπή να παίρνεις happy meal κοτζαμάν μαντράχαλος"

- κ.α.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τα πάντα. Είμαι καπνιστής (και μανιώδης αρκετές φορές). Επισκέφτηκα πριν από 3 χρόνια και φέτος τον Οκτώβριο τον αδερφό μου που σπουδάζει την Ιταλία. Εκεί πραγματικά άλλη αντιμετώπιση στους καπνιστές. Σε ΟΛΟΥΣ τους χώρους απαγορευόταν το κάπνισμα. Όταν γύρισα πίσω, ειδικά τώρα, αποφάσισα να συμπεριφερθώ και εγώ έτσι. Βρείτε εσείς τους λόγους: επειδή ζήλεψα; επειδή κατάλαβα ότι συμπεριφερόμαστε εμείς ηλίθια; επειδή δεν ξέρω...

 

Η αλλαγή αυτή στον τρόπο που σκεφτόμουν ήταν καταλυτική. Είναι ποτέ δυνατόν να καπνίζεις και να υπάρχουν παιδιά γύρω σου;; Αν είναι δυνατόν!!! Να καπνίζεις και να τρώει ο άλλος;; Να καπνίζεις και να υπάρχουν άνθρωποι που τους ενοχλει το κάπνισμα;; Δεν τους σέβεσαι;

 

Άλλαξα τον τρόπο που σκέφτομαι μέχρι τότε. Από τότε σε σπίτι και στο δρόμο, καπνίζω. (και κάνω και προσπάθειες να το ελλατώσω)

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Ξεθάβω το θέμα γιατί αφού το διάβασα ΟΛΟΚΛΗΡΟ, εννοώ και τις 23 σελίδες του, (πράγμα που έγινε κατόπιν προτροπής της Εύης σε άλλο θρεντ)  βρίσκω πολύ ενδιαφέρον να ακούσω τις απόψεις όλων όσων συμμετείχαν στην συζήτηση για την 1η περίοδο της απαγόρευσης - εφαρμογής του νόμου, για την 2η περίοδο απαγόρευσης - "εφαρμογής" του 2ου ή αναθεωρημένου αντικαπνιστικού νόμου.

Δηλαδή μετά τον Σεπτέμβριο του 2009, και την απόλυτη μη εφαρμογή του, τσάμπα η συζήτηση δηλαδή σε 23 σελίδες, έρχεται η Βουλή και ψηφίζει ένα ακόμα νόμο, για το ίδιο ζήτημα (Πολύ σημαντικό κατα την άποψή μου). Τί άποψη έχετε για την νέα απόπειρα της Βουλής να στρίψει δια του αρραβώνος που λέγανε παλιά απο το φλέγον ζήτημα της καπνοαπαγόρευσης στην Ελλάδα? Γιατί άποψή μου είναι οτι σε καμμία περίπτωση δέν έγινε και δέν μπορεί να γίνει στα σοβαρά εφαρμογή του νόμου με τον τρόπο που ορίζεται στον νόμο.

 

Ακούω απόψεις, και θα διατυπώσω εννοείται και περεταίρω τις δικές μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι το ξέθαψες ....θα τσακωθουμε και θα εχει αντικτυπο στο open day μετα και θα εχεις το κριμα στο λαιμο σου ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....θα τσακωθουμε και θα εχει αντικτυπο στο open day μετα και θα εχεις το κριμα στο λαιμο σου ;D

Στα Open Day...ΔΕν καπνίζουμε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δυστυχώς όταν η κυβέρνηση έρχεται και ακυρώνει τις αλλαγές που έγιναν στα μαγαζιά για μία νέα απόλυτη διαφθορά του νόμου, όταν έχουν δοθεί 30 κλίσεις σε 3000 ελέγχους που έγιναν στην Αττική, όταν, όταν... είμαι απογοητευμένος τελικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου