Προς το περιεχόμενο

Μπα; Έκανε και ο kultura clip;


kultura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνοντας διάφορα backing tracks έπεσα πάνω σε αυτό, και μου έκανε κλικ... Και αφού λόγω καινούριου PCιού τρέχω και νουέντα και ιστορίες, έχω αρχίσει να ξεψαρώνω κι εγώ, και να γράφω καμιά ψιλοβλακειούλα να περνάει η ώρα... :P

 

Λοιπόν εδώ με ακούτε με τη les paul, χαλαρή διάθεση, και το amplitube2, σε ένα υπέροχο αυτοσχεδιαστικό one take κρεσέντο πάνω από το backing track... Η πρασινάδα εγυημένη... :P Καλή ακρόαση...

 

ΥΓ: Σας χρωστάω ακόμα εκείνα τα κλιψ από τους vintage hot στη στρατ, αλλά προς το παρόν αντιμετωπίζω τεχνικά προβλήματα με την τριαντάρα που έμπλεξα... ;D Αναμείνατε...

 

http://www.box.net/shared/rzj2fo21d3

 

Edit: Δεν είναι jazz, που λέει ο τίτλος, είναι blues παιγμένο σε jazz ύφος... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

23,6 mb... wtf! Κάντο ένα mp3 ;D

(Πλάκα κάνω, το κατεβάζω τώρα.)

 

προς το παρόν αντιμετωπίζω τεχνικά προβλήματα με την τριαντάρα που έμπλεξα... ;D

χμμ χμμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχω κάνει ρε γαμώτο! Τα κέρατά μου τα τράγια... Σημείωση: Το mp3 με τίτλο Jazz4-02 είναι ολόκληρο, το άλλο κόπηκε στη μέση, δεν κατάλαβα γιατί...

 

Οδυσσέα και Εύη, ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θα πω δεν είναι κακό γιατί είναι για αρκετά παραπάνω απο αυτό...

Είναι πολύ καλό!

Μιλάω για το παίξιμο βέβαια.

 

Στην παρουσίαση μας τα χάλασες λίγο...

Stereo recordings υπάρχουν απο την δεκαετία του '50....κι εσυ μας παρουσιάζεις σήμερα κάτι μονοφωνικό?  ;D

 

(Δεν μιλάμε για ένα stereo αρχείο όπου δεν έχει γίνει panning με συνέπεια να ακούγονται όλα στο κέντρο.Το αρχείο σου είναι 1 κανάλι ,mono.)

Μάλλον έχεις κάνει κάποια λάθος επιλογή στο export.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπάει!! ΜΠΡΑΒΟ. :)

 

Στην παρουσίαση μας τα χάλασες λίγο...

Stereo recordings υπάρχουν απο την δεκαετία του '50....κι εσυ μας παρουσιάζεις σήμερα κάτι μονοφωνικό?  ;D

Μάλλον το έκανε επίτηδες για λόγους mojo. :D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όντως είχα κάνει λάθος στο export (Μην βαράτε, αρχάριος σε τέτοια θέματα)... Αυτό, ας πούμε είναι στέρεο, αλλά και πάλι δεν έχει πολύ νόημα, γιατί δεν έχω κάνει παναρίσματα, είναι προχειροδουλειά...

Εννοείται ότι τα mp3 δεν συγκρίνονται με το αρχείο του box, βέβαια... ::)

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια, πάντως... Θα ανεβάσω σύντομα κάτι πιο σοβαρούτσικο... Η στρατ μου βρίσκεται σε γνωστό μάστορα στην Αθήνα για μερεμέτια, όταν την ξαναπιάσω στα χέρια μου, βουρ στην φανκιά, γιατί με το λεσπόλι δεν παλεύεται... :P

jazz4-04.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου