Προς το περιεχόμενο

Chuck Yamek ενας ωραιος jazz παιχτης


makispoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο λόγος για ενα οχι και τοσο γνωστο κιθαριστα εν ονοματι Chuck Yamek. To περιεργο ειναι οτι δεν μπορω να βρω ουτε ενα βιντεο του να παιζει live... Eχει βγαλει έναν δισκο ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, απιστευτα χαλαραρωτικο με κιθαριστικα θεματα και ενορχηστρωση που με αφηνουν  :o :o :o Για τους λατρεις του ειδους αξιζει να ρίξετε μια ματια στην δουλεια του...

 

http://www.myspace.com/chuckyamek

 

www.chuckyamek.com/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έχει χαθεί λίγο η ουσία.... :(

 

Σύγχρονη jazz Να το πω.....Μπααα, κάτι άλλο! Χαλαρωτικό όπως είπες αγαπητέ μου. Αλλά όχι και jazz.... Jazz ή fusion καλύτερα είναι αυτό...

 

Τι θεός που είναι αυτός ο Kenny....Ειδικά με τον Jimmy Smith. Φοβερό δίδυμο!

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι λίγο οφ τόπικ..

 

Μπορείται να μου προτείνετε κάποιους jazz κιθαρίστες γίατι θέλω αγοράσω μερικά σιντί για ένα ταξίδι που θα κάνω στην παρασκευή?!

 

Έχω υπόψιν μου πχ Wes montgomery

 

Mε ενδιαφέρουν αρκετά και Jazz εκτελέσεις γνωστών τραγουδιών.

 

Ευχαριστώ και σορυ για το οφ τόπικ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορείται να μου προτείνετε κάποιους jazz κιθαρίστες γίατι θέλω αγοράσω μερικά σιντί για ένα ταξίδι που θα κάνω στην παρασκευή?!

 

Benson, Green, Martino, Bruno, Burrell, Boogalloo Joe Jones, M. Sparks, Pass,...........................κλπ, κλπ, κλπ.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ βέβαια δεν υπάρχει λόγος να περιοριστείς σε τζαζ κιθαρίστες για περισσότερα τζαζ ακούσματα. Ψάξε και σαξοφονίστες, πιανίστες κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έχει χαθεί λίγο η ουσία.... :(

 

Σύγχρονη jazz Να το πω.....Μπααα, κάτι άλλο! Χαλαρωτικό όπως είπες αγαπητέ μου. Αλλά όχι και jazz.... Jazz ή fusion καλύτερα είναι αυτό...

 

Τι θεός που είναι αυτός ο Kenny....Ειδικά με τον Jimmy Smith. Φοβερό δίδυμο!

 

Ρε μηπως τελικα εισαι μουσικος και οχι drummer???Μπραβο,μπραβο!Σε λιγο θα με κανεις να ακουω jazz!

 

Παντως makispoll αν θες κατι πιο "συγχρονο" σε ηχο με αρκετα jazz στοιχεια(μην πιαστειτε τωρα ολοι απο το συγχρονο και αρχισετε να μου τη λετε) ακου και τον Jeff Kollman των Cosmosquad...

I Am The Lizard King...I Can Do Anything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε makispoll ακους κι αλλα πραγματα εκτος απο Richie Kotzen? :)

Εχει βγαλει ενα ωραιο καινουριο σι ντι, ΠΗΣ ΣΑΗΝ λεγεται ακουσε το αν

ειναι αξιζει...λολ

 

Πως ηταν οι Purple χτες?

 

ΥΓ1: Ελειψες απο εναν αγωνα κ νικησαμε με 20 ποντους (φαντασου τι τσακαλια ηταν οι αλλοι)!!!

ΥΓ2: Κορφαιος ο τυπας πολυ κουλ αλλα σου'χω πει μην ακους τετοια πραγματα

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Charlie Parker Mαζι με ολους τους αλλους που γραψανε.Ετσι καλυβεις μπλουζ-τζαζ-μπιμποπ και εισαι οκ.

 

Ενας Parker την ημερα τον Coltrane τον κανει περα.(και αυτον παρε για αρχη).2 σημαντικοι κ πασιγνωστοι που πρεπει να ακουσεις.Μετα υπαρχουν κι αλλα τερατα κ πιο συγχρονα αλλα δεν θα τελειωσουμε ποτε αν αρχισουμε να γραφουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου