Προς το περιεχόμενο

Εκτελωνισμος απο stewmac?


apo83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω,

Σκεφτομαι να παραγγειλω κατι πραγματακια απο stewmac που το κοστος τους μαζι με τα μεταφορικα ειναι γυρω στα 360 ευρω.

 

Εχει κανεις παρομοια εμπειρια να μου πει ποσο περιπου θα βγει το τελωνειο?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πληρωνεις δασμο γυρο στο 5-10% λογικα

οι εκτελωνιστες ξερουν ποσο ειναι

φπα 19%

και φυσικα εξοδα εκτελωνισμου γυρο στα 50 ευρω

δηλαδη γυρο στο 80αρι το πολυ

αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μια φορά που παρήγγειλα τέτοιο ποσό από δαύτους, το προϊόν δεν πέρασε τελωνείο. Ή τυχερός ήμουν ή όντως κάτι παίζει αν στο στείλουν με τον χαρακτηρισμό "ανταλλακτικά"

 

Γενικά πάντως δες στο θέμα με το κιθάρα από Αμερική που είναι sticked, τον τύπο που έχει βάλει ο sf και υπολόγιζε για καλό και για κακό

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μια φορά που παρήγγειλα τέτοιο ποσό από δαύτους, το προϊόν δεν πέρασε τελωνείο. Ή τυχερός ήμουν ή όντως κάτι παίζει αν στο στείλουν με τον χαρακτηρισμό "ανταλλακτικά"

Kαι εγώ, για 250 ευρώ πλήρωσα τα 3 ευρώ των ταχυδρομείων

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εξαρτατε το δεμα παντος

Βασικά μια φορά που παρήγγειλα τέτοιο ποσό από δαύτους, το προϊόν δεν πέρασε τελωνείο. Ή τυχερός ήμουν ή όντως κάτι παίζει αν στο στείλουν με τον χαρακτηρισμό "ανταλλακτικά"

 

και τα ανταλλακτικα εχουν δασμους και φπα

και εξοδα εκτελωνισμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγω δεν πληρωσα κατι αλλα δεν ηταν τοσο πολλα,και ηρθαν με ταχυδρομειο .(Κουτακι 30χ30χ5) περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κάνα 6μηνο που παρέλαβα πακέτο από ΗΠΑ μου είπαν στο ταχυδρομείο πως ορισμένες φορές περνούν ντούκου από τελωνείο, απλά χρεώνουν 3Ε ως "διόδια" περίπου, τα οποία αποδίδει το ταχυδρομείο στο τελωνείο

 

μάλιστα εκείνη τη φορά είχαν ξεχάσει να κολλήσουν στο πακέτο μου τη σχετική ετικέττα και δεν πλήρωσα τίποτε  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως εμενα το πακετακι μαλλον θα ειναι λιγο μεγαλουτσικο αφου θα εχει μεσα και μια πρεσα για ταστα, οποτε δεν το βλεπω να περασει στο ντουκου.

 

Λογικα θα φορολογηθει κανονικα, οποτε να το υπολογιζω το 80αρι ε..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170293.0

 

Ολα τα αλλα που σου λενε ανηκουν στην κατηγορια "ΕΙΣΠΝΟΗ ΑΚΡΟΔΑΚΤΥΛΩΝ".

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170293.0

Ολα τα αλλα που σου λενε ανηκουν στην κατηγορια "ΕΙΣΠΝΟΗ ΑΚΡΟΔΑΚΤΥΛΩΝ".

 

Kανείς δεν το αναιρεί, αλλά μην αμφισβητείς και τη προσωπική μας εμπειρία. Για το μοναδικό πράγμα που έχω πληρώσει τελωνείο (και δικαίως) ήταν για τη Carvin. ΟΛΑ τα άλλα (ακόμα και από τη stewmac) έχουν χρεωση το ποσό των 3 ευρώ.

Εκτός εάν είμαι πολύ τυχερός στις παραγγελίες μου. Σε αυτή τη περίπτωση αγαπητέ φίλε apo83, έλα την άλλη φορά να στα παραγγείλω εγώ. ;D ;D

Βεβαια, επειδή το πακέτο του φίλου μας προβλέπεται βαρύ, μάλλον εντάσσεται στους κανόνες του Superfunk

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου