Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για πεταλιερα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια εχω το zoom gfx-8 μου ειχε καει ο μετασχυματιστησ και ειχα να το χρισιμοποιησω 2 μηνεσ!!!πριν απο μια βδομαδα πηρα μετασχηματιστη αλλα ματαια διοτι δεν παιζει σωστα...συγκεκριμενα οταν εχω καθαρο βγαζει μια παραμορφωση με αποτελεσμα να μην εινια καθαροσ ο ηχοσ επισησ οταν βαζω παραμορφωση ακουγετε μια βαβουρα ....τι φταιει ??

ornos tou daous

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δες τον παλιό σου μετασχιματιστή πόσα μιλιαμπέρ (mA) είναι ( η στο μάνιουλ) . Ίσως ο καινούργιος να έχει λιγότερα με αποτέλεσμα να σου βγάζει παραμόρφωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περισσοτερα εχει 1000 αντι 500 λεσ να φταει αυτο??

 

Εαν ο καινουριος μετασχηματιστης δινει περισσοτερα mA δεν εχει καμια σημασια!!! Αυτό απλα σου δειχνει ποση ειναι η maximum ενταση εξοδου του, για να δουλεψει χωρις να καταστραφεί. Μονο η ταση που δινει στην εξοδο ειναι σταθερη π.χ. 9V και φυσικα και η πολικοτητα (+/-), ενω η τιμη της εντασης (τα mA) εξαρταται απο την ολικη αντισταση της πεταλιερας. Εαν η εξοδος του μετασχηματιστη ειναι 1000mA και η πεταλιερα απαιτει 500 θα επρεπε να δουλευε φυσιολογικα. Κατι άλλο φταίει, εγώ θα δοκιμαζα να επαναφέρω τις αρχικές-εργοστασιακες ρυθμισεις και να δω εάν το προβλημα εξακολουθει...

 

Δες στο manual: "Resetting the GFX-8 to the factory default condition"

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου