Προς το περιεχόμενο

Κιθαρα και Air condition


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορια .......Καλοκαιρακι λοιπον και απο οτι βλεπω συνεχιζει και η ζεστη καλα κρατεί.Με τα air condition τι γινεται? Οταν το δωματιο εχει φτασει περιπου 30 βαθμους και μπαινεις να παιξεις και παθαινεις ηλεκτροπληξια απο τον ιδρωτα αναγκαστικα βαζεις τον γιαπωνεζο να φυσαει.ΤΟτε αρχιζει το προβλημα,μολις πιασει 25 -26 βαθμους ξεκουρδιζει η κιθαρα και σαν να μου φαινεται οτι κατι δεν παει καλα στο μπρατσο.Αποφευγω να παιζω με air condition αλλα οταν δεν παει αλλο τι κάνουμε ? αυτο συμβαινει κιολας οταν δεν παιζουμε και  αναγκαστηκα πρεπει να το αναψουμε.Το αποτομω κρυο κανει οντως κακο στην κιθαρα οπως και η αποτομη ζέστη μεσα στο σπιτι το χειμωνα οταν αναβουμε καλοριφερ.Τι λυση υπαρχει? τελικα οντως η αλλαγη απο κρυο σε ζεστη και το αντιστροφο κανει κακο στην κιθαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η λύση είναι πολύ απλή, το μόνο που χρειάζεται είναι 4 δωμάτια και 4 aircondition, ένα σε κάθε δωμάτιο. Ρυθμίζεις το πρώτο στους 29, το δεύτερο στους 28 και πάει λέγοντας μέχρι το 26. Κάθεσαι για 5 λεπτά σε κάθε δωμάτιο μέχρι το τελευταίο όπου την πέφτεις και απολαμβάνεις ανέμελο παίξιμο στην ιδανική θερμοκρασία!

 

ΤΟτε αρχιζει το προβλημα,μολις πιασει 25 -26 βαθμους ξεκουρδιζει η κιθαρα και σαν να μου φαινεται οτι κατι δεν παει καλα στο μπρατσο.

 

Πέρα από την πλάκα τώρα τόσο μικρές αλλαγές στην θερμοκρασία δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο! Αυτό θα γινόταν αν πήγαινες από τους 30 στους 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι πολύ απλή, το μόνο που χρειάζεται είναι 4 δωμάτια και 4 aircondition, ένα σε κάθε δωμάτιο. Ρυθμίζεις το πρώτο στους 29, το δεύτερο στους 28 και πάει λέγοντας μέχρι το 26. Κάθεσαι για 5 λεπτά σε κάθε δωμάτιο μέχρι το τελευταίο όπου την πέφτεις και απολαμβάνεις ανέμελο παίξιμο στην ιδανική θερμοκρασία!

 

Πέρα από την πλάκα τώρα τόσο μικρές αλλαγές στην θερμοκρασία δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο! Αυτό θα γινόταν αν πήγαινες από τους 30 στους 10.

 

Πραγματικα οσο αλλαζει η θερμοκρασια του δωματιου ξεκουρδιζει και η κιθαρα.Βεβαια αν κανω αυτο με 4 air-condition θα ζητησω τον  λογαριασμο τραπεζης της ΔΕΗ  οπου θα μπαινει κατευθειαν ο μισθος μου  !!!!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 βαθμοι δεν ειναι και τιποτα, με ανεμιστηρα μια χαρα θα εισαι.

......Και μολις ιδρώσω θα κονομησω και μια ψύξη αλλο πραμα!!!!! ;D ;D 

Οταν εχει βράσει ομως το σπιτι οι 30 βαθμοι ειναι υπεραρκετοί και δεν αντεχεται,μιλαω για φουλ καλοκαιρι με 38 βαθμους εξω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά το ακουω αυτό  ??? ??? ??? ??? ??? ???

 

Εγω πάντος με ή χωρίς a/c δεν βλέπω διαφορά.

 

Μήπως φταίει τίποτα άλλο τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟτε αρχιζει το προβλημα,μολις πιασει 25 -26 βαθμους ξεκουρδιζει η κιθαρα και σαν να μου φαινεται οτι κατι δεν παει καλα στο μπρατσο.Τι λυση υπαρχει?

Να μαζέψεις λεφτά και να αγοράσεις μια σοβαρή κιθάρα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω κι εγω, καποιος εκανε καστομια κιθαρα με aircondition πανω για δροσια στα καλοκαιρινα gig.

 

APogohteysh

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαζέψεις λεφτά και να αγοράσεις μια σοβαρή κιθάρα

;D ;D Fender usa είναι !! και το είπα αυτο το κολλημα μου δεν θα μου βγουν σε καλο επρεπε να εχω παρει GIbson !!! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου