Προς το περιεχόμενο

boss me 70 ή μεταχειρισμενη tonelab se????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λογω της ιδιοτητας του on/off που εχει και δουλευει σαν πεταλακια

Και η Tonelab έχει λειτουργία on-off "σαν πεταλάκια" ;)

Επίσης 2 ήχους ανά πρόγραμμα + ctrl on-off + 2 Expression Pedals + Effect Loop + MIDI in-out Pc Programed ++++

Φτάσαμε το 10-0 ή ακομά ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και αυτο που θεωρω το μεγαλυτερο ++++ της ειναι οτι ,ακομη και να μην σου αρεσει κατι πχ. οι παραμορφωσεις(που δεν το νομιζω) λογο του γνησιου ηχου της μπορεις να βαλεις και αλλα πεταλια μπροστα εχοντας εναν πολυ αξιολο ηχο....ειναι απο τις λιγες πεταλιερες οπου ακομη και αν τα εχεις ολα απενεργοποιημενα το σημα σου φτανει στον ενισχυτη ανεπιρρεαστο.......

 

παιδια αυτό ισχύει???

δηλαδη αν την βάλεις στο fx loop λαμπάτου ενισχυτή για τα εφφέ της,

και παιζεις με το dist του ενισχυτή, δεν τον επηρεάζει? ::)

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ τοτε το μονο που μενει ειναι να την βρω καπου μεταχειρισμενη....αν κανενας ενδιαφερεται να την πουλησει ας σφυριξει κλεφτικα..μεχρι 300 μπορω να δωσω..

παραπανω δυστυχως δεν βγαινω...(γιαυτο αλλωστε ειπα οτι θα ειναι κοντα στα λεφτα με την me70)...

 

παρ'όλα αυτα θα ηθελα και καποιες γνωμες για με70 ετσι για το γ.....το....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι το προσεξα και απο εκει πηρα αφορμη και ανοιξα το θεμα απλα και καποιος αλλος αν υπαρχει γτ δεν ξερω αν τηα την προλαβω τη συγκεκριμενη αγγελια και το θεμα ειναι οτι γενικα την ψιλοβιαζομαι την πεταλιερα γιαυτο και δεν μπορω να περιμενω παρα πολυ για τυχον αλλες ευκαιριες..οποτε αν και καποιος αλλος καλοθελητης υπαρχει.....θα με βοηθουσε πολυ...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι προτείνουν Tonelab για τα γκάζια, γιατί αυτό ενδιαφέρει πρωτίστως τους κιθαρίστες. Όχι ότι της boss είναι καλύτερα. Αλλά σε chorus/delay/reverb η tonelab δεν νομίζω ότι ανταγωνίζεται άλλες ακριβότερες λύσεις σε rack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλως δεν εχει πολλα πολλα εφφε...ομως αυτα που εχει ειναι φοβερα και αρκετα, ακομη και το pitch shifter που ανακαλυψα τωρα τελευταια μου αρεσε........απορω αν υπαρχει κανενας που χρησιμοποιει τα περισσοτερα απο τα δεκαδες εφφε που προσφερουν αλλες εταιριες....... παντως εγω το chorus το tremolo ,to delay και το reverb που χρησιμοποιω ειναι φοβερα.................το μονο κακο ειναι οτι εχει τα overdrive μαζι με το wha wha και το compressor( αν και δεν ειναι και ΤΟΣΟ καλο μπορω να πω....κανει ομως τη δουλεια του), κι ετσι δεν μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μαζι.... :-\

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι μεχρι τωρα το σκορ ειναι 6-1..

 

ο λογος ειναι οτι οντως η tonelab SE εχει τον περιορισμο της ταυτοχρονης χρησης καποιων effects.

π.χ. compressor και OD pedal ταυτοχρονα.

 

για μενα ομως εχει ΑΥΤΑ ακριβως που χρειαζεται ο ηχος της ηλεκτρικης κιθαρας.

και με τη σωστη σειρα μαλιστα.

 

τωρα οσον αφορα τα modulation effects δεν νομιζω οτι ειναι δικαιο να την συγκρινουμε με ακριβα rack setup.

 

αλλα και παλι που ξερεις.... 8)

 

εγω παντως εχω φτιαξει 5 ηχους

 

clean - chorus - clean octaver - rhythm overdrive - solo drive με ολιγον delay , την "καρφωσα" στον "mark iii" , και Τ Ε Λ Ο Σ !!

 

οταν κλεισει το μαγαζι που παιζω , και θα εχω τον "μαρκο" στο σπιτι , θα ποσταρω κλιπακια οπωσδηποτε.... :P :P :P

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου