Προς το περιεχόμενο

Αρκετά με τα clips. Let's get personal.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εκτός αν εννοείς ότι κάνω μια μπλουζ - ροκ βραδιά για νοιζάδες που ακούνε μπλουζ - ροκ.

Εκεί πάω πάσο.

 

Οχι.

Ξεκίνησα με μία ιδέα σχετικά με ένα live που θα απαρτίζεται από γκρουπ που έχουν τουλάχιστον ένα από τα μέλη τους εγγεγραμένο μέλος του NOIZ.

Τα γκρουπ θα παίζουν μουσική που ανήκει στο ευρύτερο ιδίωμα του Blues-Rock.

Πρώτη φορά σας τυχαίνει;

 

Αν γίνει, όποιος θέλει έρχεται. Αν γίνει και δεν έρθει κανεις θα είμαστε τα γκρουπ άρα ένα μίνιμουμ ακροατήριο υπάρχει. Εχω παίξει και σε άδεια μπαρ και δεν με φοβίζουν.

Αν δεν γίνει, δεν τρέχει και τίποτα.

 

Από την άλλη, εάν κάποιος θέλει να προσπαθήσει να διοργανώσει μια θεματική βραδιά Σπανουδάκη εκτελεσμένη με παραμορφωμένο όμποε, είναι καλοδεχούμενος.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μπαντως η ιδεα μου αρεσει πολυ και δεν βρισκω το λογο να υπαρχουν αρνητικα -ειρωνικα σχολια......οποιος ενδιαφερεται ....ευπροσδεκτος....στην τελικη την πλακα μας θα κανουμε ...ιδεες θα παρουμε απο αλλα σχηματα...και μουσικους και ποτακια θα πιουμε ολα μια χαρα.......και επειδη ειμαι και σε ηλικια γαμου οποιος εχει αδερφη -ξαδερφη-φιλη που του εχει μεινει στοκ.....εγω εδω ειμαι......ας ερθει να θαυμασει ......και μετα διαλεγει.....μην παρει και γουρουνι στο σακι. :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κώστας διοργανώνει το φεστιβάλ του. Άρα βάζει τους κανόνες του.

Παρακαλώ να του στείλετε .mp3 demo για να βγάλει πρόγραμμα. ;)

Και προφανώς, (αν και με αφήνει απέξω), έχει την ηθική και υλική (σε πρώτο στάδιο-γραφιστική) υποστήριξη μου, όποτε τη ζητήσει.

Ευχαριστώ τον Κυναίγειρο για την συμπαράσταση. Και δεν είσαι απέξω.

 

Το mp3 το είπε για πλάκα. Εξετάσεις δεν δίνει κανείς. Εάν νομίζετε οτι μπορείτε να σταθείτε αξιοπρεπώς σε ένα live με ανθρώπους που γνωρίζουν από μουσική ως θεατές, κοπιάστε. Πάμε να διασκεδάσουμε με την ευκαιρία που μας έδωσε μια ιντερνετική κοινότητα.

Τα τρία γκρουπ που ήδη υπάρχουν είναι από αξιοπρεπή έως καταπληκτικά για αυτό που κάνουν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μπαντως η ιδεα μου αρεσει πολυ και δεν βρισκω το λογο να υπαρχουν αρνητικα -ειρωνικα σχολια......οποιος ενδιαφερεται ....ευπροσδεκτος....στην τελικη την πλακα μας θα κανουμε ...ιδεες θα παρουμε απο αλλα σχηματα...και μουσικους και ποτακια θα πιουμε ολα μια χαρα.......και επειδη ειμαι και σε ηλικα γαμου οποιος εχει αδερφη -ξαδερφη-φιλη που του εχει μεινει στοκ.....εγω εδω ειμαι......ας ερθει να θαυμασει ......και μετα διλαεγει.....μην παρει και γουρουνι στο σακι. :P

 

Μωρέ και μένα μ' αρέσει, και τον ωδειοκώστα τον αγαπάω (πλατωνικά), απλά αυτό το "μόνο μπλουζ-ροκ" μου ακούστηκε περιοριστικό για φάση φεστιβάλ νοιζ. Αλλά θα έρθω, αν δεν μου προκύψει κάτι τρομερό.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ και μένα μ' αρέσει, και τον ωδειοκώστα τον αγαπάω (πλατωνικά), απλά αυτό το "μόνο μπλουζ-ροκ" μου ακούστηκε περιοριστικό για φάση φεστιβάλ νοιζ. Αλλά θα έρθω, αν δεν μου προκύψει κάτι τρομερό.

 

πολυ πιθανο και να παιξεις κιολας Λακη. θα (σου) δηλωσω συμμετοχη. ετοιμασου

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ και μένα μ' αρέσει, και τον ωδειοκώστα τον αγαπάω (πλατωνικά), απλά αυτό το "μόνο μπλουζ-ροκ" μου ακούστηκε περιοριστικό για φάση φεστιβάλ νοιζ. Αλλά θα έρθω, αν δεν μου προκύψει κάτι τρομερό.

Τα αισθήματα, το γνωρίζεις, αμοιβαία (αν και Αριστοτελικά). Δεν θα είχα αντίρρηση κάτω από την αιγίδα του Νοιζ να γινόταν αυτό που λέτε. Δεν προκύπτει κάτι τέτοιο άρα το συνεχίζω ως προσωπικό quest.

Από την άλλη, αναλαμβάνοντας κάτι τέτοιο, προκαταλαμβάνω τον θεατή (που εν τέλει θα πληρώσει και το ποτό του για να με / μας δει) για το είδος που θα ακούσει άρα και να επιλέξει εάν θέλει κάτι τέτοιο.

Διαφορετικά θα μπορούσε να δημιουργηθεί και άλλος ορυμαγδός αντιρρήσεων και διαφωνιών.

Μπορεί και να φταίει το εφηβικό μου απωθυμένο του Καλλιμάρμαρου με τον κακομοίρη τον Boy George  ;)

 

Κάτσε να δούμε όμως........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα ακουγεται ωραιοτατο. Αν τελικα οργανωθει κατι τετοιο σε περιοδο

γιορτων ή διακοπων που μπορω να κατεβω Αθηνα και χρειαζεστε κουβαλημα

ή στησιμο ειμαι μεσα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο καπάκι Muddy Waters covers (χωρίς με το metalzone) και τίποτα άλλο!!!

 

Την ταινία Get Crazy με τον Malcolm McDowell του 84 την έχετε δει;

Θυμάστε που όλα τα γκρουπ παίζαν Muddy Waters το πρώτο τους τραγούδι;

Θυμάστε την πανκ εκτέλεση το Hoochie Coochie Man

 

Blues is the roots, the rest are the fruits  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου