Προς το περιεχόμενο

Αρκετά με τα clips. Let's get personal.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως, έχοντας υπόψιν τα group μερικών Noiz-άδων, θεωρώ ότι ο όρος Blues-Rock κάπως στενός.

+1 ειδικά αν είναι να πρόκειται για ένα noiz live.

 

Θα ερχόμουν ως ακροατής for sure :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα ήταν όμορφα πάντως αν ακούγονταν διάφορα στυλ (ροκ πάντα) μουσικής.. Στην τελική αυτό δεν είναι το θέμα? Να ακουστούν ωραίοι ήχοι..Προς τι ο ελιτισμός? ;)

α) Γιατί αυτή ήταν η πρότασή μου από την αρχή. Αν πάω στην αγορά να αγοράσω σαρδέλες γιατί αυτές θέλω, κατηγορούμαι για ελιτισμό προς τα άλλα ψάρια;

Εν τέλει αν θέλει κάποιος άλλος να αναλάβει την διοργάνωση (δεν είδα κάτι πέρα από επιφυλάξεις) μπορεί να θέσει και τους όρους του.

Εφόσον συνεχίζω να κινώ εγώ το θέμα, θα μου επιτρέψετε να εμμένω στην αρχική μου πρόταση αναξαρτήτως εάν η προσπάθεια ευοδωθεί ή αποτύχει.

 

β) Μην αρχίσουμε να συζητάμε τι είναι ροκ αν έχουμε πρόβλημα προσδιορισμού υποκατηγοριών αυτού. Ασε δε το κατά πόσον είναι όμορφοι ή όχι ήχοι.....

 

Πάντως, έχοντας υπόψιν τα group μερικών Noiz-άδων, θεωρώ ότι ο όρος Blues-Rock κάπως στενός.

Ναι, όντως. Πάμε και για δεύτερη (αν υπάρξει πρώτη  ;D) μέρα. Εκεί θα μαι. Από κάτω.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πόσα ντιστόρσια μπορεί να βάλει κάποιος και να θεωρείται ακόμα blues - rock;

Μπορώ να παίζω Muddy Waters με Metal Zone;

Γιατί γενικά;

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πόσα ντιστόρσια μπορεί να βάλει κάποιος και να θεωρείται ακόμα blues - rock;

Μπορώ να παίζω Muddy Waters με Metal Zone;

Γιατί γενικά;

 

Μέχρι 2 TS. Στο τρίτο καίγεσαι.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, έχοντας υπόψιν τα group μερικών Noiz-άδων, θεωρώ ότι ο όρος Blues-Rock κάπως στενός.

Σωστός, αλλά αυτό που ήθελε (μάλλον) να πει ο "όδιοκωστας", είναι οτι μπορεί να γίνει σε στυλ φεστιβάλ 3-4 ημερών και κάθε μέρα να έχει το δικό της και παραπλήσια στύλ.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πόσα ντιστόρσια μπορεί να βάλει κάποιος και να θεωρείται ακόμα blues - rock;

Μπορώ να παίζω Muddy Waters με Metal Zone;

 

Ναι.

It's been known to happen.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός, αλλά αυτό που ήθελε (μάλλον) να πει ο "όδιοκωστας", είναι οτι μπορεί να γίνει σε στυλ φεστιβάλ 3-4 ημερών και κάθε μέρα να έχει το δικό της και παραπλήσια στύλ.

 

Αυτό έχει κάποιο νόημα, αλλά που θα βάλεις τους μεταλλάδες; Στους μπλουζ ή στους έντεχνους; Και οι πάνκηδες;

 

Μία αποκλειστικά μπλουζ - ροκ βραδιά ενέχει τον κίνδυνο να ακουστεί βαρετή, ειδικά σε ακροατήριο που δεν έχει και πολύ σχέση. Π.χ. και γω θα μπορούσα να προτείνω μια τρυφερή βραδιά Νορβηγικού avantgarde blackmetal, πόση επιτυχία νομίζετε ότι θα είχε;

 

Εκτός αν εννοείς ότι κάνω μια μπλουζ - ροκ βραδιά για νοιζάδες που ακούνε μπλουζ - ροκ.

Εκεί πάω πάσο.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μία αποκλειστικά μπλουζ - ροκ βραδιά ενέχει τον κίνδυνο να ακουστεί βαρετή, ειδικά σε ακροατήριο που δεν έχει και πολύ σχέση. Π.χ. και γω θα μπορούσα να προτείνω μια τρυφερή βραδιά Νορβηγικού avantgarde blackmetal, πόση επιτυχία νομίζετε ότι θα είχε;

 

 

Πάντως εκεί θα χωρέσουν κ μεταλλάδες...!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι για 4 μέρες όλοι χωράνε.

1η Blues-Rock, Jazz-Rock, Country-Rock

2η Classic Rock, Hard Rock, Metal

3η Alternative, punk, underground

4η Funk, Jazz, Fussion

Παράδειγμα είναι με με φάτε αν δεν έβαλα κάτι.

 

Και θερμή παράκληση: Μην χρησημοποιήτε τον G@μ0*όρο "έντεχνο, έντεχνος κλπ". Δηλαδή όλοι οι άλλοι τι είναι "Άτεχνοι"?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον συνεχίζω να κινώ εγώ το θέμα, θα μου επιτρέψετε να εμμένω στην αρχική μου πρόταση αναξαρτήτως εάν η προσπάθεια ευοδωθεί ή αποτύχει.

Ο Κώστας διοργανώνει το φεστιβάλ του. Άρα βάζει τους κανόνες του.

Παρακαλώ να του στείλετε .mp3 demo για να βγάλει πρόγραμμα. ;)

Και προφανώς, (αν και με αφήνει απέξω), έχει την ηθική και υλική (σε πρώτο στάδιο-γραφιστική) υποστήριξη μου, όποτε τη ζητήσει.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου