Προς το περιεχόμενο

Περιοδικος θορυβος στον ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα για αλλη μια φορα στο forum!!!

Εχω ενα προβλημα που με εχει προβληματισει αρκετα!!!

Προσφατα αγορασα εναν λαμπατο ενισχυτη κιθαρας τον Kustom defender, το προβλημα μου ειναι το εξης ενω το εχω σε πριζα που η γραμμη τις εχει ξεχωριστή ασφαλεια στον πινακα εχω θορυβο οταν π.χ. ειμαι φατσα στον ενισχυτη και παιζω ενω οταν γυρναω πλατη σταματαει επισεις οταν παω μακρια και περιφορομαι γυρω απο τον εαυτο μου σε αλλα σημεια εχω θορυβο σε αλλα οχι!

Δοκιμασα να ακουμπισω τα μεταλικα μερη οπως γεφυρα χορδες ,κλειδια αλλα δεν υπαρχει καποια παρεμβολη στον ηχο!

Τι μπορει να συμβαινει???

 

Επισεις αυτο το κανει μονο η stratocaster μου τα αλλα καυσοξυλα τπτ!

 

Φιλικα Στελιος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome to the amazing world of the SINGLE COILS ;D

 

Ειναι η πρωτη μου strat και δεν ξερω τα τερτιπια της  ;D

 

Μεχρι και την πρωτη μου κιθαρα δοκιμασα μια παλιο-ibanez και τετοιο θορυβο δεν ειχε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περάσεις από δω...

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=169981.0

 

και θα διαβάσεις και αυτά από δω: http://www.noiz.gr/index.php?topic=169981.msg347052#msg347052

 

Συνήθως βέβαια, κανείς δεν κάθεται να διαβάσει λινκς που παρατίθενται, ειδικά όταν έχει ξαναγίνει η ερώτηση πενήντα χιλιάδες φορές και λέμε τα ίδια και τα ίδια. Πάντως, ένας από τους πρώτους λόγους που γίνεται αυτό είναι επειδή οι μονοπήνιοι μαγνήτες της στρατ σου είναι ιδιαίτερα επιρρεπείς στις ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές. Μόλις λοιπόν τελειώσεις να διαβάζεις τα προηγούμενα, κάνε κι ένα επιπλέον ψαξιματάκι στο θρεντ για "noiseless" μαγνήτες.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσε τα live του Blackmore oταν αλλαζει τον επιλογεα κ μπαινει ο γνωστος βομβος των single coils !!! Eιναι ολα τα λεφτα!!!! :D :D :D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου