Προς το περιεχόμενο

ψάχνω το ΤΡΕΪΛΕΡ φεστιβάλ τραγουδιού Θεσσαλονίκης 2006


Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Παιδιά,αυτό ακριβώς ψάχνω.... αν θυμάστε τοτε το 2006,όποτε διαφημιζόταν αυτό το φεστιβάλ στην TV και στα fm ακουγόταν ένα τρέιλερ.... μια μουσική γύρω στα 20 δευτερόλεπτα.Για την ακρίβεια ένα σκέτο σόλο ηλεκτρικής κιθάρας με ήχο προς το les paul,αυτό το blues - ψιλοdistortion φάση.

 

  Το συγκεκριμένο σόλο λοιπόν,αν και τόσο σύντομο σε διάρκεια, είναι μακράν Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ ΡΟΚΙΑ που έχω ακούσει ποτέ !!! οι νότες πάνε κάπως έτσι

 

    ΡΕ    ΛΑ    ΣΙ ΡΕ ΝΤΟ      ΣΙ ΛΑ    ΣΙ ΡΕ ΝΤΟ ΣΙ ΛΑ ΣΙ ΝΤΟ ΣΙ ΛΑ ΛΑ ΦΑ ΦΑ# ρε μι φα φα# ρε      Κ.Λ.Π  (τα κενά αφορούν ρυθμική αγωγή ΜΠΑΚΑΛΙΚΑ και στο περίπου,όπως το θυμάμαι.... τα μικρά γράμματα = οκτάβα κάτω).όλο αυτό μπας και σας θυμίσει κάτι.....

 

    Μιλάμε οτι το ψάχνω χρόνια τώρα και δεν το βρίσκω με τίποτα! ??? και δεν ξέρω και ΠΩΣ να το ψάξω στο ιντερνετ.... βάζω στο google όλους τους συνδιασμούς λέξεων....τίποτα,ένα σωρό ασχετα μου βγάζει! Αναρωτιέμαι και ποιός να το γραψε....  αν μπορεί κανείς ας βοηθήσει..... thnks!!

 

 

 

         

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το επίσημο site

http://www.festivaltragoudiou.gr/old/festival2006.asp

Το οποίο βέβαια υπολειτουργεί. Μπορείς να πάρεις μερικές πληροφορίες πατόντας στην αριστερή μπάρα, εκεί που λέει Φεστ. 2006. Από το λίγο που είδα δυστυχώς δεν υπάρχει το ραδιοφωνικό σποτ.Ίσως να τους έστελνες κανένα mail, αμφιβάλω βέβαια αν πάρεις ποτέ απάντηση. Η τελευταία προσπάθεια μάλλον είναι να τους πάρεις τηλέφωνο. Που ξέρεις μπορεί και να βρεθεί κάποιος/κάποια να σε εξυπηρετήσει.

Α! ναι, τώρα που το σκέφτομαι, ψάξε μήπως κάποιος εκ των Χρυσόστομος Μουράτογλου, Γιώργος Ζαχαρίου, Ορέστης Πλακίδης, είναι υπεύθηνος και για το ραδιοφωνικό σποτ, μιας και αυτοί επιμελήθηκαν των τελικών ενορχηστρώσεων του Φεστιβάλ για το 2006

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    το έχω δοκιμάσει κι αυτο,δεν βγήκε ομως καμμία ακρη..... θα τσεκάρω όμως τα ονοματα που μου έδωσες,θενκς :)....

 

  BTW,ασχετα απ το ποιος,το έγραψε,το θυμάται κανείς αυτό το σόλο? Σας άρεσε?

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.midomi.com/

Aν και δεν νομιζω να μουρμουρησε καποιος το σολο για να υπαρχει στην

database τους, δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις, εγω μεχρι και γιαπωνεζικο

απο σειρα κινουμενων σχεδιων του '74 τραγουδησα και το βρηκε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    όντως,δεν το κόβω να το βρίσκω,αλλά.....που το βρήκες αυτό το σάιτ φίλε μπίχλα?  ΑΠΑΙΧΤΟ !!! και χρήσιμο....

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου