Προς το περιεχόμενο

ASHDOWN MAG-C115-300 γνώμες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok έχω την εντύπωση, αλλά όχι και τη γνώση, ότι ο Gallien Krueger επειδή λέει ότι είναι αποκλειστικά στα 4Ohm δεν θα αποδίδει με τις καμπίνες που είναι στα 8Ohm. Δεν ξέρω όμως αν απλά δεν θα αποδίδει καλά ή δεν θα αποδίδει καθόλου...

 

Επειδή και εγώ ένα τέτοιο σεταπ σκέφτομαι, θέλω αυτή την κεφαλή

 

http://www.dv247.com/invt/55104/

 

όσο είναι διαθέσιμη ακόμα, γιατί ο Thomann τον τελευταίο μήνα τη μάζεψε, οπότε δε ξέρω αν γενικά θα αρχίσει να εκλείπει από παντού.

Στην Ελλάδα Markbass φέρνει ο Μεταλλίδης πάντως.

 

Η Hartke καμπίνα πολύ ωραία φαίνεται, τη δοκίμασες κάπου, αν ναι που;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok έχω την εντύπωση, αλλά όχι και τη γνώση, ότι ο Gallien Krueger επειδή λέει ότι είναι αποκλειστικά στα 4Ohm δεν θα αποδίδει με τις καμπίνες που είναι στα 8Ohm. Δεν ξέρω όμως αν απλά δεν θα αποδίδει καλά ή δεν θα αποδίδει καθόλου...

 

Επειδή και εγώ ένα τέτοιο σεταπ σκέφτομαι, θέλω αυτή την κεφαλή

 

http://www.dv247.com/invt/55104/

 

όσο είναι διαθέσιμη ακόμα, γιατί ο Thomann τον τελευταίο μήνα τη μάζεψε, οπότε δε ξέρω αν γενικά θα αρχίσει να εκλείπει από παντού.

Στην Ελλάδα Markbass φέρνει ο Μεταλλίδης πάντως.

 

Η Hartke καμπίνα πολύ ωραία φαίνεται, τη δοκίμασες κάπου, αν ναι που;

 

 

O mark bass θα με εψηνε τρελά αλλα τα λεφτά που έχω μονο για την κεφαλή μου φτάνουν για τον Little Mark ΙΙ που γουσταρω αλλα no money  :'( :'( :'(

 

Προσπαθώ να βρώ το βέλτιστο για τα φραγκα μου να έχω εναν versatile ενισχυτή να μπορεί να με βγάλει και σε live προβες κλπ.

 

 

Την hartκe δεν την έχω ακουσει και δεν ξέρω αν την φέρνει κανείς Ελλάδα για να την ακούσω αλλα έχω διαβάσει καλα reviews. οποτε λίγο στα τυφλά θα την πάρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Λοιπον το Σαββάτο μου ήταν αρκετά επικοδομιτικό.

Περασα και ακουσα τον εν λόγο ashdown και επισης ακουσα και :

Warwick 15.2 κλπ

Galien Kruger Backline δεν θυμάμε μοντελο μονο οτι ηταν 175w και 2x10".

Ibanez επίσης εναν 100w 1x15".

 

Συμπέρασμα : Galien Kruger με διαφρά καλυτερος σε σχέση με το γουστο μου.Αλλα ήταν και ο ποιο ογκοδης με punch και definition.

 

Οποτε αλλαγή πλέυσης για τα έξής:

http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_backline_600.htm

και ενα απο τα 2

http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_210blx_backline_bassbox.htm

 

ή

 

http://www.thomann.de/gr/hartke_210xl.htm

 

Για να καταλάβω και εγώ...

1.Πήγες δοκίμασες αυτα που ήθελες.

2.Αποφασισες "αλλαγή πλεύσης" μετά την εμπειρία.

3.Θα πάρεις αυτά που κατεληξες από τον Thomann.

 

Αν είναι ετσι, ρωτάω πλέον:

 

1.Γιατι δεν θα τα παρεις απο εκει που τα δοκιμασες;

2.Αν υποθεσουμε ότι είναι ακριβοτερα εδώ, πόσο κοστολογείς την εμπειρία της δοκιμής, της πιθανής συμβουλής που μπορεί να εισέπραξες και το γεγονός ότι δεν θα δώσεις τα λεφτά σου για κατι που δεν σου κανει;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατηγορώ τον μαγαζί που έχει τους GΚ για την τιμολογιακή τους πολιτική.

Αν είχε την κεφαλή που λέω δεν θα είχα προβλημα αγοράς απο εδώ αν ήταν +-50 ευρώ διαφορά.

Δεν έχει νόημα νομίζω η κουβέντα περί κοστολόγησης τις εμπείριας τις δοκιμής κλπ όταν τα λεφτά μου οπως ίσως μπορεί να είδες σήμερα θα πρόελθουν απο πώληση αρκετών πραγμάτων και φυσικά θέλω με αυτό το budget που θα μαζευτεί να πάρω το βέλτιστο για τις αναγκες μου.

Αν το έβρισκά να με καλύπτει αμεσα και με τιμή normal κανενα πρόβλημα.

Αλλα απο ότι είδα δέν.

Αλλωστε δεν είμαι εναντίον των καλών εγχώριων επαγγελματιών ούτε ο Thomman είναι πανάκια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok έχω την εντύπωση, αλλά όχι και τη γνώση, ότι ο Gallien Krueger επειδή λέει ότι είναι αποκλειστικά στα 4Ohm δεν θα αποδίδει με τις καμπίνες που είναι στα 8Ohm. Δεν ξέρω όμως αν απλά δεν θα αποδίδει καλά ή δεν θα αποδίδει καθόλου...

 

Γι αυτό ξέρει κανείς κάτι τι ισχύει;

Λειτουργεί η εν λόγω κεφαλή με αυτές τις καμπίνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι solid state κεφαλες λεειτουργοθυν με οποιοδηποτε load ΠΑΝΩ απο το minimum. Αρα ο GK μπορει να τρεξει στα 4, στα 8, στα 16 η και σε απειρα (χωρις καμπινα δηλαδη) Ohm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι solid state κεφαλες λεειτουργοθυν με οποιοδηποτε load ΠΑΝΩ απο το minimum. Αρα ο GK μπορει να τρεξει στα 4, στα 8, στα 16 η και σε απειρα (χωρις καμπινα δηλαδη) Ohm.

Δλδ μπορω να βάλω είτε 1 καμπινα 4ohm, 2 καμπινες 8ohm, 4 καμπινες 16Οημ??

δεν μπορώ να βάλω 2 καμπίνες των 4ohm.Σωστά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου