Προς το περιεχόμενο

Αντίο και στον Sky Saxon


Sonic X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντίο στον ΤΕΡΑΣΤΙΟ Sky Saxon.

 

Κι όσο γιά τον Michael,δεν ξέρω αν ήταν γελοίος, γελοίος πάντως είναι ο τρόπος με τον οποίο χειρίζονται τα ΜΜΕ κι η οικογένεια του το όλο θέμα τού θανάτου του. Καμμία αξιοπρέπεια δεν διακρίνω.

 

Και είναι πολύ, πάρα πολύ θλιβερό να ακούς ότι τώρα που πέθανε οι πωλήσεις του 10-πλασιάστηκαν! Ποιός θέλει να αξίζει περισσότερο νεκρός παρά ζωντανός;

 

Όλα αυτά είναι κάπως αλλόκοτα νομίζω. Σίγουρα, κρίμα πού χάθηκε ο άνθρωπος, ουδείς χάρηκε. Αλλά και ποιός στ' αλήθεια νοιάζεται; Κανείς δεν θρηνεί τον μύθο, όλοι κοιτάνε πόσο έπιασε στο χρηματιστήριο τού θεάματος...

 

Κι όλα αυτά, ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχουν με τον Sky Saxon. O οποίος έζησε και πέθανε αξιοπρεπώς, και έργο υψηλής ποιότητας άφησε παρακαταθήκη. Κι αυτόν μπορούμε να τον θρηνήσουμε σαν δικό μας άνθρωπο, χωρίς φαμφάρες και υπερβολές να θολώνουν το τοπίο.

 

Κάτι τέτοιο νομίζω εννοούσε κατά βάθος κι ο φίλος που υπερέβαλε σε χαρακτηρισμούς (δεν βάζω και τοχέρι μου στη φωτιά... Έτσι μού φάνηκε). Απλά όλη αυτή η φασαρία τύπου ρωμαϊκής αρένας μάς έχει τσιτώσει τα νεύρα τόσες μέρες τώρα... Κηδεία είναι ρε γαμώτ', όχι τσίρκο! Κι αδίκως μεν, αλλά ο νεκρός γιά κάποιους χρεώνεται το όλο καραγκιοζιλίκι.

 

Αντίο στον Sky, καλές ψυχεδελομπλουζιές εκεί πάνω, με το καλό να ηρεμίσει επιτέλους κι η ψυχούλα τού Michael... Και τα νεύρα μας επίσης!

 

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν το χωραει ο νους μου οτι δεν απαντησε κανεις στο θεμα του παιδιου.

 

Ουτε εμενα.....

 

Κι όλα αυτά, ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχουν με τον Sky Saxon. O οποίος έζησε και πέθανε αξιοπρεπώς, και έργο υψηλής ποιότητας άφησε παρακαταθήκη. Κι αυτόν μπορούμε να τον θρηνήσουμε σαν δικό μας άνθρωπο, χωρίς φαμφάρες και υπερβολές να θολώνουν το τοπίο.

 

Πολυ σωστα....

...και θα ελεγα να μην μπερδευουμε αλλο δυο τελειως διαφορετικα πραγματα! Ειναι κριμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου