Προς το περιεχόμενο

Αντίο στον Michael Jackson.....


menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Γιατί εχω την εντύπωση ότι αυτό το θεμα είναι μια ανοιχτή πληγή και δεν έχει τίποτα θετικό να προσθέσει;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μα τίποτα όμως...

 

Προσωπικά, ήθελα να πω την άποψη μου και να μην απαξιώνεται έτσι ένας πολύ σημαντικός καλλιτέχνης καθαρά και μόνο λόγω προσωπικού γούστου κάποιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τίποτα όμως...

 

Προσωπικά, ήθελα να πω την άποψη μου και να μην απαξιώνεται έτσι ένας πολύ σημαντικός καλλιτέχνης καθαρά και μόνο λόγω προσωπικού γούστου κάποιου.

 

Δηλαδή όταν γράφεις εσύ "ένας πολύ σημαντικός καλλιτέχνης " είναι Πανανθρώπινη Αλήθεια, ενώ όποιος τον θεωρεί υπερτιμημένο εκφράζει "προσωπικό γούστο";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλα ρε παιδια ΔΕΝ καταλαμβαινετε οτι αυτο το threat ειναι απλα ενα Αντιο στον Michael Jackson και ΟΧΙ το τι εκανε και ποιος ηταν. Μην το κουραζετε.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μ'αρέσουν οι πατάτες!

 

Γιατι του κόσμου τα άσχετα διαβάζω έδω μέσα σε αυτό το θρεντ τόσο καιρό.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ένα απλό Αντίο σε κάποιον που πέθανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όταν γράφεις εσύ "ένας πολύ σημαντικός καλλιτέχνης " είναι Πανανθρώπινη Αλήθεια, ενώ όποιος τον θεωρεί υπερτιμημένο εκφράζει "προσωπικό γούστο";

 

Μα είναι ένας πολύ σημαντικός καλλιτέχνης είτε το λέω εγώ, εσύ είτε κανένας.

Ο άνθρωπος έμεινε και θα μείνει στην ιστορία γιατί επηρέασε και θα επηρεάσει πολλούς.

 

Ούτε είχα σκοπό να το κάνω προσωπική αντιπαράθεση, απλά δε βλέπω για ποιο λόγο πρέπει να πεισθώ πως θα μείνει στην ιστορία για τα σκάνδαλα στα οποία είναι αναμεμιγμένος και όχι γιατί έχει παράγει αξιολογότατο καλλιτεχνικό έργο.

 

Επίσης ουδέποτε την άποψη μου δεν προσπάθησα να την επιβάλλω ως πανανθρώπινη αξία και αν το έκανα θα ήταν ενδιαφέρον να μου το επισημάνεις να λύσω οποιαδήποτε παρεξήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ουδέποτε την άποψη μου δεν προσπάθησα να την επιβάλλω ως πανανθρώπινη αξία και αν το έκανα θα ήταν ενδιαφέρον να μου το επισημάνεις να λύσω οποιαδήποτε παρεξήγηση.

 

Αυτό που προσπαθεί να σου πει, είναι ότι όπως εγώ μιλάω προβάλλοντας τις αυστηρά προσωπικές μου απόψεις, το ίδιο κάνεις και εσύ και όλοι οι υπόλοιποι. Οπότε, δεν έχει νόημα να λες ότι μιλάω (γράφω, για την ακρίβεια) με οδηγό τα προσωπικά μου γούστα, διότι είναι αυτονόητο. Από ποια άλλη θέση να μιλήσω δηλαδή;

 

Τέλος πάντων, όποιος θέλει να μετέχει του παγκοσμίου θρήνου μπορεί (όπως έιπα και παραπάνω) να ανοίξει τη τηλεόραση (ναι, ακόμη και σήμερα). Πιστεύω ότι όποιος διαβάζει το noiz απαιτεί απόψεις με ουσιαστικότερο insight, είτε είναι θετικές ή αρνητικές. Και επίσης πιστεύω, ότι προσπαθώ πολύ σκληρά ώστε οι γραπτές απόψεις μου να είναι τεκμηριωμένες. Θα ήταν καλύτερα αν όλοι κάναμε το ίδιο, αντί (όχι ο Evilnye) να λέμε συνέχεια "τι το κουράζεις", "άστο να πάει", "δε βαριέσαι" κλπ κλπ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου