Προς το περιεχόμενο

black orpheus (trigga)


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω παιδια για τα σχολια-συμβουλές κ πάλι.

 

Μπακιτράκι ειναι το biab κλασσικα αφου ο aebersold δεν το χει κ βαρεθηκα να το κάνω μονος μου.Ο ήχος είναι απο amplitube και δεν ειναι ηχογράφηση γι αυτο βγαίνει ετσι.Ειναι κ το βράδυ στη μέση κ δεν υπαρχει περιπτωση με ανοιχτά παραθυρα.Προσομοιώνει fender λαμπατέρι κ προσπάθησα να πιάσω deville που τον επαιξα προσφατα κ μαρεσε πολυ για τζατζικιές.

 

IraklisZS δικιο εχεις για τα βιμπράτα αλλα στο τζαζοσκαφος δεν μου βγαίνει.Δειξε μου με ενα λινκ κανενα βιντεο να καταλαβω τι εννοεις.Ειδες κανεναν παλιο κλασσικο τζατζικιάρη να παιζει στο στύλ που σαρεσεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι οτι τους τζαζίστες δε τους ακούω να το χρησιμοποιούν το βιμπράτο.. :-[

 

θυμάμαι που είχα σχολιάσει ένα κλιπάκι του elavd κάποτε λέγοντας στο περίπου οτι έχει ένα βιμπράτο που θυμίζει αυτό το πάαααρα πολύ διακριτικό που κάνουν οι τραγουδιστές όταν κρατάνε μια νότα για κάμποσο.

 

Υποθέτω ειναι α-λα κλασσική μουσική, όχι κατα μεταλ, και βγαίνει πάρα πολύ διακριτικό, αλλά και με μεγάλη συχνότητα που δίνει "ενταση/φορτιση" στη νότα. (όλα αυτά κατ'εμέ φυσικά :P)

 

έψαξα να βρώ το κλιπάκι του ελαβντή αλλά ανταυτού βρηκα

http://www.noiz.gr/index.php?topic=159892.msg234899#msg234899

;D ;D ;D ;D ;D :-* :-*

 

πάντως όντως δε πρέπει να πολυπαιζει στη τζαζ :( δυστυχώς γιατί εμένα μαρέσει, αρκεί να είναι διακριτικο!

 

πάντως ξαναλέω το θέμα ειναι περι ορέξεως! ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαξα να βρώ το κλιπάκι του ελαβντή

 

Εδώ μου είχες κάνει το...κοπλιμάν!!! ;D

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=152677.msg184086#msg184086

 

και αναφερόσουνα σε αυτό το clip μου:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=152677.msg166812#msg166812

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παλι το ιδιο θα σου πω!

θελει σε καποια φαση να χωσεις!

θελει μπουρμπουλιθρα!  :P

 

τα λικς σου ειναι παρα πολυ ωραια γκρουβαρεις πολυ καλα οποτε αμα αρχισεις να χωνεις κ λιγο θα γινει χαμος!  ;D

 

νομιζω οτι πρεπει να ακουσεις λιγο Malmsteen  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αϊ μωρη που θα με πεις κ αργό.......τον γκαιφνέ πως τον ρουφάς?Πιο γρήγορα?

 

 

Φκαρστω ρε ξυδιάρη μαστροφτιάχτη.Ποτε θα ανεβω πάνω ρε γμτ να τα πουμε κ απο κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου