Προς το περιεχόμενο

tascam 122l me vl a5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

re paidia exw faei ta moustakia mou...exw thn 122l tascam karta hxou kai ta vl a5 kai akouw thorivous kati san na pernaei mikrofilm na pw......einai rca se trs ta kalodia mou...karta rca kai sto monitor trs dld jack kitharas pou leme...an kai pernei kai xlr..agwrasa alla kalodia rca kai pira kai 2 adaptores xlr na dw bas kai katharisei ....alla tpt i karta eina unbalanced ok?ta monitor einai balanced........alla ta idia  .........kamia idea ..................ta exw paixei milame ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρύθμισε το latency της κάρτας είτε στο low ή στο lowest και θα στρώσει. Η ρύθμιση βρίσκεται στον πίνακα ελέγχου. Επίσης, κάνε κι ένα κόπο να κατεβάσεις τους τελευταίους drivers και firmware (1.12 αν θυμάμαι σωστά).

 

edit: Αν δεν δουλέψει το παραπάνω απενεργοποίησε την κάρτα ήχου του pc σου, ίσως υπάρχει κάποιο conflict.

 

 

Παρεμπιπτόντως, γράφε ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω που απαντησες !!!τα εχω κανει ολα αυτα φιλε μου ...15 μερες την εχω την καρτα!!και drivers1.12 κατεβασα και latency δοκοιμασα....αλλα τπτ....  τι μπορει να ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν δουλέψει το παραπάνω απενεργοποίησε την κάρτα ήχου του pc σου, ίσως υπάρχει κάποιο conflict.

 

Aυτό το έκανες?

 

Επίσης, μήπως έχεις πολύμπριζο που είναι πισι/ηχεία με πολλά άλλα πράγματα πάνω? Αν ναι δοκίμασε να βγάλεις όλα τα υπόλοιπα να δεις αν συνεχίζει το πρόβλημα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καταλαβει τι εννοεις με τον ηχο "mikrofilm".

 

Εχω κι εγω τα vla5 και μια Tascam US-224 (την παλια την μπλε) και δεν ειχα τετοιο προβλημα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που ανοιγω το πσ το κανει...αλλαξα τωρα ας πουμε το πσ το εχω τωρα σε αλλη μπριζα το latency στο highest...μονο εκει ειναι πιο καλα....αν και παλι ακουω ελαχιστα θοριβο εγω θελω να μην ακουω τπτ ρε παιδια....να πεις οτι δεν εχω καλο πσ δεν παιζει...κατι αλλο ο σταθεροποιητης εχει 2 εισοδους δλδ μπριζες το ενα 110v και το αλλο 220v μιπως να δοικοιμασω να βαλω το πσ στο 220v η μαλακιες λεω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 110 το έχεις?!?

 

Μερικά πράγματα ακόμα.

 

Το latency καλύτερα να'ναι στο low ή στο lowest.

 

Δοκίμασέ το χωρίς τον σταθεροποιητή.

 

Απενεργοποίησε εντελώς την κάρτα ήχου του pc.

 

Βγάλε αν έχεις στις υπόλοιπες USB τίποτα.

 

Τσέκαρε τα I/O και στην κάρτα και στα monitors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε playloud= θελω να πω με το που ανοιγω το πσ ακουω εναν ηχω σαν να περναει ηχως  απο μικροφιλμ που τρεχει γρηγορα μαζι με παρασιτα....τωρα ειναι καλυτερα ακουω ελαχιστα....θοριβο...βαζω το αυτακι μου κοντα και εχει κατι ακομα....οι μπριζες απτα μονιτορ ειναι κοντα μιπως να αλλαξω και εκει τπτ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου