Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικές κάρτες ήχου...τα φώτα σας!


Yves

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την EMU 0404 έχω κι εγώ για να ηχογραφώ στο σπίτι. Κατά τη γνώμη μου όλα εξαρτώνται από το τι αποτέλεσμα θέλεις να πετύχεις. Η EMU είναι κατά τη γνώμη μου απολύτως αξιοπρεπής και κάτι περισσότερο για home recording και με μικρόφωνο (π.χ. κιθάρα, φωνή) και με line in (π.χ. πλήκτρα). Καθαρό σήμα και ικανοποιητικό gain, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα σε κάλυπτε για πιο επαγγελματικά πράγματα, το πολύ μέχρι κάποιο live για να συνδέσεις midi keyboard.

Και βέβαια αν μπορείς να πας σε firewire λύση είναι καλύτερα στις περισσότερες περιπτώσεις, τουλάχιστον κατά τη γνώμη μου, και σου παρέχει και περισσότερη ασφάλεια μιας και οι usb connections είναι πιο πιθανόν να παρουσιάσουν crashes και failures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος για "σπιτικες" καταστασεις απο την 0404.

ουτε κρασαρισματα , ουτε ασυμβατοτητες , ουτε ασταθειες.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=164733.0

 

8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πάρω κι εγώ εξωτερική κάρτα ήχου αυτό το διάστημα και είμαι πολύ κοντά στην m-audio 610 profire!

έχει κανείς να σχολιάσει κάτι γι'ατή την κάρτα? Αξίζει τα παραπάνω χρήματά της ή με λιγότερα χρήματα μπορώ να έχω το ίδιο αποτέλεσμα όπως π.χ. με τη focusrite saffire le? please help!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου