Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής από Αμερική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, σκέφτομαι ν' αγοράσω μια κεφαλή από Αμερική. Προφανώς θα χω πρόβλημα με το ρεύμα, έτσι? Με μετασχηματιστή λύνεται το θέμα εύκολα? Πρέπει μήπως να κάνω και κάτι άλλο? Οι αποδόσεις του ενισχυτή θα είναι διαφορετικές? Πρέπει μήπως να την απορρίψω εντελώς αυτήν την αγορά? Παρεπιπτόντως, η καμπίνα θα ναι αγορασμένη απο εδώ. Δεν θα ναι πρόβλημα ο συνδυασμός τους ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ο μετασχηματιστής δεν θα σου δίνει ακριβώς την επιθυμητή τάση επομένως σίγουρα θα επηρεάσει τον ήχο..τα παιδιά στο φόρουμ προτείνουν variac για τέτοιες περιπτώσεις, επομένως συνυπολόγισέ το στο κόστος..σκέψου και το τελωνείο..είναι τόσο δυσεύρετος ο ενισχυτής ή βρήκες ευκαιρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε αυτο και θα εισαι μια χαρα (με μηδενικες "απωλειες")

 

http://www.amarad.gr/view_cat.php?cat_id=85

 

ασε τους step down μετασχηματιστες για τα.... σεσουαρ των δεσποινιδων.. ;D ;D.(οι περισσοτεροι ειναι της πλακας)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα site που μου ρίχνει αρκετά την declaration price και γλιτώνω τα έξοδα του τελωνείου κατά πολύ. Πήρα κιθάρα αξίας 3000$ (την δηλώσαν 500$ μετά από παράκλησή μου-θα μπορούσα να ζητούσα και χαμηλότερη τιμη) και πλήρωσα κάτι λιγότερο από 150 ευρώ τελωνείο. Για τον συγκεκριμένο ενισχυτή που ψήνομαι, η διαφορά εχώριας τιμής και αυτής της Αμερικής, είναι 400 με 500 ευρώ. Και μεταφορικά δωρεάν.... Μπορείς να μου δώσεις μερικές πληροφορίες για το variac? (τιμή και αν μπορώ να το βρώ Ελλάδα...?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να έχεις υπόψη σου ότι -πέραν του ότι παρανομείς και το λες σαν να κάνεις εξυπνάδα- αν χαθεί ή καταστραφεί το προϊόν, δεν υπάρχει περίπτωση να αποζημιωθείς για το ποσό που πλήρωσες αλλά στην καλύτερη θα αποζημιωθείς για την αναγραφόμενη αξία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξερω αυτα που γραφεις ρε  harilatron σχετικά με την ασφάλεια και την αποζημίωση και δε παιζω τον εξυπνο φέρνοντας το παράδειγμά μου. Είναι μια ερώτηση που θέτουν πολλοί εξ' άλλου στο forum  γι' αυτό το θέμα και αυτό που έγραψα ίσως βοηθήσει κάποιους... Οσο για το γεγονός οτι παρανομώ ασε μας ρε φιλε, δηλαδή το 1/4 της τιμής επιπλέον για δασμούς στο τελωνείο το θεωρείς λογικό? Ας ήταν η φορολογία σε λογικά επίπεδα και δε θα μπαινα σε αυτή την διαδικασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τα ξερω αυτα που γραφεις ρε  harilatron σχετικά με την ασφάλεια και την αποζημίωση και δε παιζω τον εξυπνο ....

 

Κράτα κατά νου ότι δεν μιλάω μόνο για σένα.  :)

Αυτό που έγραψα μπορεί να το διάβασε και κάποιος που δεν το ξέρει.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εισαι σιγουρος οτι δεν γινεται να τον παραγγειλεις εξαρχης για 220 volt? εγω ετσι εκανα σε δυο περιπτωσεις και μου τον εστειλαν ετοιμο για ευρωπη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου