Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω NUENDO που να δουλευει σε VISTA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο παλιοτερος υπολογιστης που ειχα ειχε xp και δουλευα το  Steinberg Nuendo 3.2.0.1128 και ολα μια χαρα . Τωρα στον καινουριο sony vaio - vista δεν μου δουλευει . Τι μπορω να κανω για να δουλευει σε vista ; Υπαρχει καποια αλλη εκδοση του Nuendo για vista ; πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις ; Στην εξωτερικη καρτα που ειχα βρικα vista drivers . Εχει καποιος καποιο  Nuendo , εκδοση για vista ; Περιμενω απαντησεις ............

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φιλικότατα θα πρότεινα να επικοινωνίσεις με την Steinberg ή με τον Νάκα, απο όπου αγόρασες το Nuendo, και θα σου πουν, αυτοί ξέρουν.

 

Ααα... και γιατί ρωτάς αν κάποιος έχει έκδοση που δουλεύει σε Vista;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ξερω αν μπορω βασικα να δουλεψω παλιοτερη εκδοση σε vista . Αυτη που εχω ειναι γνησια αλλα μονο για xp . Τωρα να παω να αγορασω το 4 και να μου ειναι το 3 αχριστο ; Γι αυτο θελω γνωμες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

http://knowledgebase.steinberg.de/173_1.html

 

Το 3, φαίνεται να δουλεύει για Vista. Εγώ χρησιμοποιώ το Cubase SL3 σε Vista (32-bit) και windows XP Pro (64-bit) χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Vista έχουν τη δυνατότητα εγκατάστασης και λειτουργίας προγραμμάτων σε "XP mode". Δεν θυμάμαι αν υπάρχει για όλες τις εκδόσεις (π.χ. home) αλλά αξίζει να το τσεκάρεις. Στα Vista Business που το έκανα παλιότερα για αρκετά προγράμματα δούλεψε χωρίς προβλήματα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σπασμενο . Γνησιο το εχω και δεν παιζει σε vista . Αλλα και σπασμενο αν ξερει κανεις ποια εκδοση πρεπει να βαλω ; Να σιγουρευτω οτι δουλευει κανονικα σε vista πριν το αγορασω , γιατι μαλλον για το 4 παω πια . Το προβλημα ειναι οτι και με το 3 εκανα την δουλεια μου . Τι να το κανω το 4 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απλά θέλω να εξηγήσω γιατί πήγε το μυαλό μου στο σπασμένο (και την αρχική μου "πονηρή" ερώτηση): Γιατί κάποιος που έχει αγοράσει το Nuendo και έχει τα λεφτα να το κάνει:

α. Ξέρει ότι το πρώτο στάδιο είναι η ίδια η εταιρία. Η Steinberg (στο λινκ που σου έδωσα) δίνει στοιχεία ότι το 3 ΤΡΕΧΕΙ σε Vista. Αν δε σου λειτουργει πετάς ένα ticket support και προχοράς.

β. Λογικά έχοντας ξοδέψει $1600 (ή όσο είναι τέλος πάντων), φαντάζομαι ότι η επιχείρησή του έχει τα κότσια να αντέξει ένα upgrade...

 

Τώρα, πρόσεξε. Αν, πράγματι σκοπεύεις να αγοράσεις το upgrade ΠΕΡΙΜΕΝΕ! ΈΧει βγει το Cubase 5 και είνια γνωστό ότι το Cubase βγαίνει κανα εξάμηνο πρίν το nuendo, γιατί πρακτικά κάνουν public beta στους φτωχούς που το αγοράζουν. Μόλις βγει η καινούρια update για το Cubase (5) φτιάχνουν και το Nuendo Και το κυκλοφορούν.

 

αλλά εγω επιμένω (και απο εμπειρία μου με το Cubase SL 3) ότι κανονικά θα έπρεπε να τρέχει.

 

Δε μας λες τι συμβαίνει, αν τα παράθυρά σου είναι 32 ή 64 μπιτ, κλπ, να δούμε μήπως κάτι παίζει;

 

Μήπως θα είχε νόημα να αλλάξεις windows? Λογικά ο παλιός τέτοια θα είχε και ακόμη και ΟΕΜ να είναι, έχεις τα CD.

 

Καλή τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου