Προς το περιεχόμενο

Ωρα για αγορα guitar+amp+mic :D


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα κανω μια βολτα στον στολλα στην θεσσαλονικη μιας και ανεβαινω συχνα πανω να δω μηπως εχει και τις δυο να τις δοκιμασω διπλα διπλα, μονο ετσι θα καταληξω πιστευω!!!

Σε θεμα γλιστρηματος εχω ακουσει οτι το maple υπερτερει τι γνωμη εχετε???

Επισεις θα θελα να ακουσω σχολια για τον kustom defender :D κυκλοφορει κατι παρομοιο στα ιδια χρηματα περιπου??? (υπενθυμιζω παιζω blues-rock)

 

Vodkapower μολις την τσιμπησω θα σε ενημερωσω!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε θεμα γλιστρηματος εχω ακουσει οτι το maple υπερτερει τι γνωμη εχετε???

 

λαλακιες οκταωρες,οποιαδηποτε καλα σεταρισμενη κιθαρα...γλυστραει σαν λαδωμενη ... wrestler ;D ;D

 

παρε αυτη που σε βολευει εσενα ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το rode το θελω για ηχογραφηση κιθαρας και φωνης! Περισσοτερο κιθαρας ομως!

Αυτο που με προβληματιζει ειναι αν θα ηταν καλυτερο να επερνα ενα mic αποκλειστικα για κιθαρα και ενα σχετικα φθηνοτερο για ηχογραφηση φωνης που με ενδιαφερει λιγοτερο ή ενα all around ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τον kustom defender αν και μου εχει αφησει θετικες εντυπωσεις με προβληματιζει και ο fender blues junior που ειναι περιπου στα ιδια χρηματα! Δεν ξερω αν βοηθαει ή αν παιζει σημαντικο ρολο αλλα ο ενισχυτης θα παιζει σε δωματιο 4μ Χ 2μ και 2μ υψος!!! Μηπως πρεπει να προσεξω τα watt ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα watt δεν είναι το μόνο μέτρο σύγκρισης...o blues junior είναι πάρα πολύ δυνατός ...σε δωμάτιο πολυκατοικίας με volume-master στο 2 και 6 γινόταν τζέρτζελο....

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματι ο μπλουζ ντζουνιορ ειναι πολυ δυνατος.

εχω βρεθει σε προβα με μπασο τυμπανα, φωνη και κιθαρα και ηταν μια χαρα.

βεβαια, -σαν κατοχος του ντιφεντερ- μπορω να σου πω πως σαν ενταση, ειναι τρομακτικα δυνατος και πως σε βγαζει ακομα πιο ανετα σε προβα. και πως εχει και μαι ωραια μοντα, που καπως παρακαμπτεις το κυριως βολιουμ και τον κανει να ακουγεται καπως πιο... βινταζ να το πω!

ακομα, αν και πενηνταρης και με δωδεκαρι ηχειο ειναι ΠΑΝΑΛΑΦΡΟΣ, το οποιο ειναι αλλο ενα συν, αν σκοπευεις να τον μεταφερεις!

 

φυσικα καλο ειναι να τους ακουσεις και τους δυο, αλλα εγω κλεινω στον ντιφεντερ!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για το τζέρτζελο σε πολυκατοικία, αλλά οι πραγματικές συγκρίσεις ξεκινούν μόλις βρεθείς με μπάντα (ειδικά με δεύτερο κιθαρίστα...) O Blues Junior δεν έχει ιδιαίτερο headroom, και αυτό δεν ωφελεί αν παίζεις πχ με πολλά εφφέ ή πεταλιέρες. Αν είχα να συγκρίνω Blues Junior και Defender, θα έπαιρνα τον Defender γιατί είναι πιο παραμετροποιήσιμος και έχει καλύτερα specs και value for money από τον Blues Junior. Ανατρέξτε σε προηγούμενες συζητήσεις και για τους δυο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ πιστευω οτι τα παιδια πρεπει να σε καλυψαν.. να σου πω κ γω με την σειρα μου οτι τα μανικια σε V ειναι πολυ βολικα για ακορντα..

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου