Προς το περιεχόμενο

Ωρα για αγορα guitar+amp+mic :D


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα νοιζαδες,

    μετα απο αρκετες οικονομιες εφτασε η ωρα επιτελους να κανω τις αγορες μου!!!

Καθως η μουσικη που παιζω ειναι blues και rock ετσι τεινω προς την fender classic player παρεα με τον kustom defender

και το rode nt1-a για τις ηχογραφησεις μου!!!

    Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι πια classic player να επιλεξω ακριβως 50's ή 60's και ποιες οι διαφορες τους.?

Επισεις δεκτη καθε προταση για οτιδηποτε...!!!

 

    Ευχαριστω εκ των προτερων!!! Καλο Καλοκαιρι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ριξε μια ματια στα σπεκς για να δεις τις διαφορες τους:

 

Classic Player '50s Specs

 

Classic Player '60s Specs

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορες που με ενδιαφερουν και δεν μπορω να αποφασισω ειναι maple με V shape neck οπου εχει η 50's ή rosewood με C shape neck που εχει η 60's...!!!

      Δωστε μου τα φωτα σας και ευχαριστω για την βοηθεια!!! :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να πω οτι με βολευουν και τα δυο shapes! Tωρα maple ή rosewood ? ???

Δυο κιθαρες εχω και οι δυο rosewood...Δεν ειχα ποτε κιθαρα maple στην κατοχη μου για να την ξεψαχνισω

οποτε το βλεπω για rosewood πιο σιγουρη λυση για μενα!!!

 

      Οσον αφορα τον amp και το mic τι γνωμη εχετε ?!?! Το rode ειναι δοκιμασμενο και πιστευω μου κανει!!!

Καθε προταση ευπροσδεκτη!!! Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε το βλεπω για rosewood πιο σιγουρη λυση για μενα!!!

 

...ένας λόγος παραπάνω να πάρεις Maple.....δεν σε τρώει να δείς και την άλλη πλευρά...?...... ;)

 

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρωει να δω και την αλλη πλευρα αλλα φοβαμαι μην το μετανιωσω και μετα ψαχνω για rosewood :P

Επισεις το C shape neck μου καθετε λιγο καλυτερα...!!! Θα προσπαθησω να βρω κανα μαγαζι να τις δοκιμασω και τις δυο αν

και δυσκολο εδω στο Βολο.!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα πιστευω οτι απλα το rosewood εχει πιο melow sound , λιγο ''πιο βαρυ'' ηχο απτο maple απλως στο rosewood δεν θα εχεις gloss ( εμενα μαρεση) πιστευω οτι θα ηταν καλο να δοκιμασεις και maple  ;) καλες αγορες

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρωει να δω και την αλλη πλευρα αλλα φοβαμαι μην το μετανιωσω και μετα ψαχνω για rosewood :P

Επισεις το C shape neck μου καθετε λιγο καλυτερα...!!! Θα προσπαθησω να βρω κανα μαγαζι να τις δοκιμασω και τις δυο αν

και δυσκολο εδω στο Βολο.!

..Δεν θα το μετανιώσεις...(ομιλώ ώς εβενο-maniac... )...το maple είναι άλλη χλυδή...Ψαξε με λίγο υπομονή..άκου και τις δύο....ένας γνωστός μου προτίμησε τη 50s ..γούστα είναι αυτά...

.Πρόσεξε...Αν εχεις γενικά φαγούρα να αλλάζεις πράματα σε όργανα (pickups-locking tuners-nut κλπ κλπ) καλύτερα κοίτα για κάτι άλλο ή αποφάσισε να ζήσεις με τα ελάχιστα ελατώματα του...

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cyclon όποια και αν πάρεις καλή θα είναι :) :)..

Αν θες να δοκιμάσεις maple σε fender πάντως όποτε θες σου έχω μια διαθέσιμη (στο Βόλο φυσικά)

Μια χάρη μόνο...Όταν την πάρεις με το καλό θα ήθελα πολύ να την δοκιμάσω στον ενισχυτή μου (hot rod deluxe)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου