Προς το περιεχόμενο

ΜΑΓΝΗΤΕΣ για καλυτερο ηχο BLUES style ΣΕ STRAT ! ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ακουσεις κλιπακια απο εδω http://www.acmeguitarworks.com/Strat_Pickup_Sound_Clips_W1.cfm οπως σου προτεινε ο φιλος fenderiarhs ακου και τους fat 50's ειναι πολυ ομορφοι μαγνητες και αρκετα gain friendly και για αλλα παιξιματα εκτος απο blues. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις τωρα εχω αρκετο υλικο για μελετη...

Δεν εχω αποφασισει ακομα...και σε καμια περιπτωση δεν παρεξηγησα τιποτα και με κανενα αντιθετα το ειπα με πολυ καλη διαθεση...και δυστηχως ειχα κανει quotation αλλα για καποιο λογο δεν βγηκε ετσι...

ειμαστε εδω για να μαθαινουμε ο ενας απο τον αλλο και οχι να παρεξηγουμαστε...

 

ανιγουεη...πραγματικα ευχαριστω για τις απαντησεις σας και εννοειτε οτι κι αλλες αποψεις ειναι καλοδεχουμενες....

 

Παντος μου εκαναν πολυ καλη εντυπωση οι μαγνητες του κυρ Βασιλη !!! και περιμενα τουλαχιστον αλλα τοσα στην τιμη τους...αυτη ηταν ευχαριστη εκπληξη

 

Σήμερα ήρθαν 2 κολλητοί σπίτι και κάναμε Blind  τεστ τους μαγνήτες.....

Oι S1 S2 S3 του μπαρμπαμπίλιου ήταν η επιλογή όλων μας, είχαν ποιότητα και διάγεια αλλά και χροιά απλωτή στις μεσαίες.....

Μετά ισοψήφισαν οι Vintage με τους Surfari !!!! Δυστυχώς δεν είχα fralin αλλά είχα 2 σετ SD,2 SET LACE, ένα σετ Dimarzio, 69αρηδες, texas και ένα μπερδεμένο με custom Fender

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου