Προς το περιεχόμενο

Ρ-90 σε les paul...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω θέμα, γιατί με την αναζήτηση δεν την πάλεψα... Αν υπάρχει παλιό να με παραπέμψετε, ευχαρίστως να το κοιτάξω...

 

Μια απλή απορία... Αν θέλω να βάλω Ρ-90 στη les paul μου θα πρέπει να βρω humbucker-sized, ή παίζει και μόντα με κανονικούς Ρ-90;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσο ξερω μοντα για κανονικους P90 σε humbucker routed lp δε παιζει...Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να μπει ξυλο στο routing και να ξανασκαφτει για P90 αλλα περαν του οτι ειναι ολιγον χαζη ιδεα δε ξερω κατα ποσο υλοποιησιμη ειναι.

 

Βαλε Hum Sized να τελειωνεις χωρις πολλες φασαριες. Θα γινει και ανθρωπινη η studio σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Hum sized υπολείπονται των true, ή είναι το ίδιο πράγμα;

 

Άντε να δούμε τι θα γίνει με αυτή την ωραία les paul με τους απαίσιους μαγνήτες...

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απλή απορία... Αν θέλω να βάλω Ρ-90 στη les paul μου θα πρέπει να βρω humbucker-sized, ή παίζει και μόντα με κανονικούς Ρ-90;

Μια απλή απάντηση

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Hum sized υπολείπονται των true, ή είναι το ίδιο πράγμα;

 

Άντε να δούμε τι θα γίνει με αυτή την ωραία les paul με τους απαίσιους μαγνήτες...

 

Δε θα ελεγα οτι υπολειπονται, ουτε ομως θα ελεγα οτι ειναι το ιδιο πραγμα. Εχουν καποιες μικρες διαφορες...εμενα συνηθως οι hum sized μου φαινονται λιγο πιο "ζεστοι" ενω οι κανονικοι λιγο πιο "λαμπεροι". Φανταζομαι θα βαζει το χερακι του το nickel καπακι που εχουν οι περισσοτεροι καθως και αλλα φυσικα χαρακτηριστικα τους. Δε θα ελεγα ομως οτι υστερουν σε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε τι θα γίνει με αυτή την ωραία les paul με τους απαίσιους μαγνήτες...

 

Σ' έπιασε η καούρα εσένα... ::)

 

Απ' ότι βλέπω είναι απλό το θέμα... Ελπίζω να μπορέσω να επανέλθω ίσως και με κάποια κλιπάκια... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kultura εδώ είσαι.

http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/progressive/prails_shpr1/

Άκου τους και θα την ακούσεις...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου