Προς το περιεχόμενο

Esthisis Live 21/4/09


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπραβο παιδια! πολυ καλη εκτελεση!

γουσταρα με τον drummer!  :)

 

ο τραγουδιστης λιγο μου τα χαλασε σε χροια αλλα οκ δνε ειναι ο Rory ο ανθρωπος!  ;D

 

keep on rocking guys!

 

να 'σαι καλα bleuz.....ενταξει γενικα στις διακευες το μεγαλυτερο ζορι το εχει η φωνη γιατι ειναι αμεση η συγκριση

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ καλή εκτέλεση σε γενικές γραμμές...

Από κει και πέρα, αν θες να το ψειρίσουμε, ο τραγουδιστής του έχει δώσει πολύ μέταλ χροιά... Θέλει πιο κοφτές καταλήξεις, λιγότερο γρέζι, και πολύ λογότερο ...headbanging... ;D

Μου χτύπησε λίγο άσχημα στο μάτι αλλά το πώς θα φαίνεστε πάνω στη σκηνή είναι δικό σας θέμα... Επαφίεται στη διακριτική σας ευχαίρια! (τι είπα πάλι ο άνθρωπος) ;D

Κιθαριστικά μπορώ να πω ότι ήταν άψογο!

...με σενα τα εχουμε πει και απο κοντα..... ;D....thank you.....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να 'σαι καλα bleuz.....ενταξεθ γενικα στις διακευες το μεγαλυτερο ζορι το εχει η φωνη γιατι ειναι αμεση η συγκριση

 

ακριβος!  ;)

 

κ πρεπει οσοι δεν τραγουδανε σε ενα Group να καταλαβουν οτι επειδη εγω που παιζω πχ κιθαρα μπορω να παιξω κ zeppelin k gallagher k sabbath k zz top αυτος ομως δεν σημαινει οτι κ ο τραγουδιστης μπορει να πιασει τοσες διαφορετικς φωνες!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο απλα πιστευω οτι στον τραγουδιστη πρεπει να δινουμε ενα ελαφρυντικο παραπανω απο τους αλλους....εαν βεβαια το αξιζει κατα τα αλλα,απο την αλλη ελα που μερικα κομματια ειναι πειρασμος και θελεις να τα παιξεις οπως και να χει...οποτε θυσιαζεται ο τραγουδιστης

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Igna καλημερα, αν και το ειπαν τα παιδια, συγνωμη αλλα δεν μπορω να ακουω το Do you read me τραγουδισμενο σα το Run To The Hills και τραγουδιστη με στησιμο "να πεσω να σε φαω". Δεν παει ρε παιδι μου. Ειναι σα να ακους Stevie Ray τραγουδισμενο σα Coverdale. Καλος κι ο ενας, καλος κι ο αλλος. Αλλα ΔΕΝ ΠΑΕΙ. Αυτο μονο. Ισως θα πρεπει να διαλεγετε πιο προσεκτικα τις διασκευες σας, ωστε να σας ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ.

Επισης, αλλη μια μου ενσταση, οχι μονο σε σενα αλλα γενικα, και βλεπω να γινεται ΟΛΟΕΝΑ και περισσοτερο, ειναι να βλεπω τραγουδιστες και να φαινεται λες και παιζουν αναλογιο, κι οχι μονο αυτο αλλα φαινεται οπως οι παπαδες στις εκκλησιες. Σορυ αλλα αυτο ειναι απαραδεκτο. Οπως ΟΛΟΙ οι μουσικοι μαθαινουν τα μερη τους (ακκορντα, σολα, τουτι κλπ) ετσι και οι τραγουδιστες στα LIVE θα ΠΡΕΠΕΙ να ξερουν τα λογια ΑΠ ΕΞΩ, ειδικα οταν μιλαμε για ροκ μουσικη.

Αλλιως να γινουμε ολοι η ορχηστρα του Σπανουδακη.

Ξαναλεω οτι αυτο δεν παει ΜΟΝΟ σε σενα igna.

 

Καλημερα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Igna καλημερα, αν και το ειπαν τα παιδια, συγνωμη αλλα δεν μπορω να ακουω το Do you read me τραγουδισμενο σα το Run To The Hills και τραγουδιστη με στησιμο "να πεσω να σε φαω". Δεν παει ρε παιδι μου. Ειναι σα να ακους Stevie Ray τραγουδισμενο σα Coverdale. Καλος κι ο ενας, καλος κι ο αλλος. Αλλα ΔΕΝ ΠΑΕΙ. Αυτο μονο. Ισως θα πρεπει να διαλεγετε πιο προσεκτικα τις διασκευες σας, ωστε να σας ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ.

Επισης, αλλη μια μου ενσταση, οχι μονο σε σενα αλλα γενικα, και βλεπω να γινεται ΟΛΟΕΝΑ και περισσοτερο, ειναι να βλεπω τραγουδιστες και να φαινεται λες και παιζουν αναλογιο, κι οχι μονο αυτο αλλα φαινεται οπως οι παπαδες στις εκκλησιες. Σορυ αλλα αυτο ειναι απαραδεκτο. Οπως ΟΛΟΙ οι μουσικοι μαθαινουν τα μερη τους (ακκορντα, σολα, τουτι κλπ) ετσι και οι τραγουδιστες στα LIVE θα ΠΡΕΠΕΙ να ξερουν τα λογια ΑΠ ΕΞΩ, ειδικα οταν μιλαμε για ροκ μουσικη.

Αλλιως να γινουμε ολοι η ορχηστρα του Σπανουδακη.

Ξαναλεω οτι αυτο δεν παει ΜΟΝΟ σε σενα igna.

 

Καλημερα

 

καλημερα....κοιτα για το αναλογιο εχεις δικιο...και το συζητησαμε πριν το live.....η υπαρξη του δεν αφορα το γεγονος οτι δεν ηξερε απ'εξω τους στιχοι....απλα ηταν ανασφαλεια του τραγουδιστη μας.....μην τυχον γινει καμια στραβη(πραγμα που και εγω διαφωνω).....απο την αλλη το στησιμο και η ερμηνεια....του βγηκε ετσι( εχεις και δικιο ηθελε πιο light φωνητικα ερμηνεια....)

 

κατα τα αλλα δεν μου ειπες την γνωμη σου πως το ακουσες μουσικα...σου αρεσε...σαν εκτελεση απο θεμα ηχου,παιχτικα κλπ...περα απο τη φωνη που εξεφρασες την αντιρρηση σου και  φυσικα δεν διαφωνω καθολου και στα 2... ;)...

Σου αρεσε σαν cover?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αρκετα καλο, απλα στο youtube ΟΛΑ τα πληκτρα βγαινουν ΠΑΝΩ (την πιστη μου μεσα) λες κι εχουν κανει συμβαση. Ο drummer all the money

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αρκετα καλο, απλα στο youtube ΟΛΑ τα πληκτρα βγαινουν ΠΑΝΩ (την πιστη μου μεσα) λες κι εχουν κανει συμβαση.

 

αυτο εαν μπορεσεις να μου το εξηγησεις θα σε παραδεχτω ;D ::)

 

 

...να φανταστεις ενω στο live ηταν ολα ο.κ σε καποια κομματια στο video ειναι σαν μην υπαρχει κανενας αλλος...παρα μονο τα πληκτρα...(ενω στην πραγματικοτητα δεν ηταν ετσι)...και φυσικα το αποτελεσμα δεν ειναι το αναμενομενο...δυστυχως και ειναι κριμα και αδικο :(

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως θα στο εξηγησω,

ΠΡΩΤΟΝ το οτι ακουγατε ΕΣΕΙΣ στη σκηνη σωστα δε σημαινει οτι και ΚΑΤΩ ακουγοταν ετσι.

ΔΕΥΤΕΡΟΝ (και κυριοτερον) τα πληκτρα δεν ειναι αναλογικο οργανο (σαν την κιθαρα) που βγαινεις με μικροφωνακι και οι αυξομειωσεις στις εντασεις ειναι "ομαλες". Στα πληκτρα επειδη ειναι 0 και 1 λιιιγο ετσι να κανουν ο πληκτρας η ο ηχοληπτης (συνηθως κανουν ΚΑΙ οι 2) εχουμε αυτα τα ολεθρια αποτελεσματα.

Παντως καντε κατι με το αναλογιο, γιατι ο τραγουδιστης φαινεται σα τον Γαιτανο που ψελνει την ζωη εν ταφω

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως θα στο εξηγησω,

ΠΡΩΤΟΝ το οτι ακουγατε ΕΣΕΙΣ στη σκηνη σωστα δε σημαινει οτι και ΚΑΤΩ ακουγοταν ετσι.

ΔΕΥΤΕΡΟΝ (και κυριοτερον) τα πληκτρα δεν ειναι αναλογικο οργανο (σαν την κιθαρα) που βγαινεις με μικροφωνακι και οι αυξομειωσεις στις εντασεις ειναι "ομαλες". Στα πληκτρα επειδη ειναι 0 και 1 λιιιγο ετσι να κανουν ο πληκτρας η ο ηχοληπτης (συνηθως κανουν ΚΑΙ οι 2) εχουμε αυτα τα ολεθρια αποτελεσματα.

Παντως καντε κατι με το αναλογιο, γιατι ο τραγουδιστης φαινεται σα τον Γαιτανο που ψελνει την ζωη εν ταφω

 

κι ομως εδω ειναι το παραδοξο..επειδη απο κατω ηταν και ο αδερφος μου που ειναι και αυτος μπασιστας και γνωστης απο live και γενικα της μουσικης, τον ειχα βαλει επιτηδες να μου κανει νοημα για τον ηχο και μου ελεγε κατα τη διαρκεια του live οτι ολα ηταν ο.κ....επειδη ηθελα να αποφυγω αυτο που λες...δλδ να ακουμε εμεις καλα εκει πανω και κατω να γινεται χαμος...τωρα πως βγηκε ετσι στο video δεν μπορω να το εξηγησω....μαλλον θα εφταιγε η θεση της καμερας η οποια δυστυχως δεν μετακινηθηκε ολο το βραδυ.....

καλα για το ΓΑΙΤΑΝΟ εγραψες......... ;D ;D :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου