Προς το περιεχόμενο

Περι Fender 72 thinline . Αυτη vs Epiphone sheaton 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δοκιμάσει τη thinline 72 σε μαγαζί και μου άρεσε πολύ. Ωραίο μπράτσο, ωραίος ήχος και ωραία μούρη. Λίγο ακριβή δεν είναι όμως; (888 στου θωμά) Πού φτιάχνεται;

 

Μεξικάνα είναι όντως και είναι και καλοφτιαγμένη (και πολύ όμορφη η σκασμένη). Τα 700 που ζητάει το DV δεν είναι και πολλά...... considering. Τα ίδια και παραπάνω ζητάει και για κάτι ανεμογδαρμένες Strat.  ;)

Πάντως αν δεν σε κόφτει το fender και το thinline (δηλαδή άλλο πράγμα) προτείνω τις Squier Vintage Modified P90. Για τα λεφτά τους, απλά χαρίζονται.

Και με τις προτιμήσεις μου, το πήδηξα το thread. Σόρρυ.........

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα.

Υπάρχει και αυτή ... http://www.dv247.com/invt/56558/ . Κατά πάσα πιθανότητα Κορέα.

Όλα τα λεφτά λουλούδια που λέει και ένας φίλος.

Αλλά όλο "Not currently in stock".

Αλλά μ' αρέσει.

ΠΟΛΥ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια διαβασα και στο διαδικτυο για κατι κολπα για αλλαγη των ποτενσιομετρων απο 250 σε 500 για να βελτιωθει ο ηχος και για μια μοντα που κανεις στους μαγνητες.Ξερει κανεις τιποτα για αυτα?Συμφωνω , παντως το  οτι η sheraton ειναι πιο σκαφος ειναι αληθεια,αλλα η tele εχει κατι το ιδιαιτερο εμφανησιακα τουλαχιστον,γιατι δεν την εχω δοκιμασει ηχητικα ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα οσο μικροτερη ειναι η τιμη των pot τοσο πιο μουντοι ακουγεται η κιθαρα. Για αυτο σε κιθαρες με μονους θα δεις κυριως 250αρια ποτ (για να συμαζευουν λιγο τα πριμα) ενω σε κιθαρες με διπλους συνηθιζονται 500αρια για να μην ειναι υπερβολικα μουντοι. Βεβαια αυτα γουστα ειναι και αν θες μπορεις να πειραματιστεις να δεις τι σου ταιριαζει περισσοτερο σε εσενα και την κιθαρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου