Προς το περιεχόμενο

Εm funk-blues jam


dvat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισχύουν τα γνωστά ... one take ηχογράφηση με guitar rig, λαθάκια , καμία διόρθωση κλπ... Φίλοι Noizάδες περιμένω τις παρατηρήσεις και τα σχόλιά σας...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

να προσεχεις το pitch σου, ακουγεσαι σχεδον μονιμα ξεκουρδιστος στις νοτες σου. Επισης φτιαξε λιγο τις φρασεις σου. Επιμενεις να εισαι στο (2) (f#) πολλες φορες.

 

Τωρα τεχνικη, τρεμολιες, tapping, λοιπα παιχνιδακια, τα θεωρω πολυ πιο ασημαντα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο παιξιμο! ;)

να προσεχεις το pitch σου, ακουγεσαι σχεδον μονιμα ξεκουρδιστος στις νοτες σου.

εισαι λιγο υπερβολικος ρε Τακη

μερικα Bends ηταν λιγο ξεκουρδιστα αλλα οκ  ;)

 

γενικα φιλε μου το ακουσα με ευχαριστιση κ 2η κ 3η φορα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Blueslick.. Παιδιά σέβομαι τα πάντα!!! Και τα καλά και τα άσχημα...Και ο Τάκης σε κάποιο βαθμό δίκιο έχει...Πάντως Blueslick, το ότι άρεσε σε έναν τόσο καλό παίχτη όσο εσύ σίγουρα με γέμισε χαρά.. 

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

O Τάκης ξέρει πολύ καλά τι λέει.....

 

Για φανκ (ασε το blues) πάντως δεν το άφησες καθόλου να αναπνεύσει, να μου περάσεις το groove του.

 

Πήρες πλατφόρμα και ξεχύθηκες και καλά έκανες γιατί αυτό το κάνεις καλά, πολύ καλά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος! Το μονο που μπορω να σου πω ειναι να "καθαρισεις" τις φρασεις σου και να προσεξεις λιγο την δομη (αρχη-μεση-τελος).. ιφ γιου νοου γουατ αι μιν..  8)

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Τάκης ξέρει πολύ καλά τι λέει.....

 

Για φανκ (ασε το blues) πάντως δεν το άφησες καθόλου να αναπνεύσει, να μου περάσεις το groove του.

 

+1

Κανε και καμια παυση... ;)

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά γουστάρω τα one takes jams [τα προσχεδιασμένα δεν τα θεωρώ jam], ωραίο το κλιπάκι, το funk element δεν εντόπισα [το backing φέρνει περισσότερο σε gary moore style blues, ενώ και συ δεν φανκάρεις]. Για το guitar rig, τώρα, έχω την εντύπωση πως για τέτοια παιξίματα δεν λέει - μου ακούγεται λεπτός ο ήχος [αλλά για αυτό ίσως φταίνε τα αυτιά μου]. Anyway μπράβο μαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου