Προς το περιεχόμενο

μουσικη στο διαδικτυο.


feather

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sultan of string είπε

θα ρωτήσω...

 

Ήθελα να έχω σε αρχεία υψηλής ανάλυσης, κομάτια ενός έλληνα τζαζίστα, ο οποίος για κάποιο λόγο τα έχει δώσει μόνο στο Qobuz. Γράφτηκα, είδα ότι αρνούνται την πληρωμή, δοκίμασα άλλη κάρτα, δοκίμασα vpn... τίποτε.

 

Τελικά, με την άδεια του πατέρα της, απευθύνθηκα στην κόρη ενός γνωστού μου η οποία πήγε να σπουδάσει στην Αγγλία, την έβαλα και έκανε λογαριασμό, της έστειλα τα χρήματα και της ζήτησα να αγοράσει τα εν' λόγω κομάτια. Τέτοια ταλαιπωρία δεν έχω ξαναπεράσει για να αγοράσω κάτι από το ίντερνετ.

 

Στην πορεία, πριν απευθυνθώ στην κοπέλα, μου είχανε στείλει μήνυμα από το Qobuz να σταματήσω να προσπαθώ να αγοράσω από την Ελλάδα. Θα με ειδοποιήσουν λένε, όταν αυτό αλλάξει.

 

 

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, trolley said:

 

Ήθελα να έχω σε αρχεία υψηλής ανάλυσης, κομάτια ενός έλληνα τζαζίστα, ο οποίος για κάποιο λόγο τα έχει δώσει μόνο στο Qobuz. Γράφτηκα, είδα ότι αρνούνται την πληρωμή, δοκίμασα άλλη κάρτα, δοκίμασα vpn... τίποτε.

 

Τελικά, με την άδεια του πατέρα της, απευθύνθηκα στην κόρη ενός γνωστού μου η οποία πήγε να σπουδάσει στην Αγγλία, την έβαλα και έκανε λογαριασμό, της έστειλα τα χρήματα και της ζήτησα να αγοράσει τα εν' λόγω κομάτια. Τέτοια ταλαιπωρία δεν έχω ξαναπεράσει για να αγοράσω κάτι από το ίντερνετ.

 

Στην πορεία, πριν απευθυνθώ στην κοπέλα, μου είχανε στείλει μήνυμα από το Qobuz να σταματήσω να προσπαθώ να αγοράσω από την Ελλάδα. Θα με ειδοποιήσουν λένε, όταν αυτό αλλάξει.

 

 

 

πρέπει να είναι καλή μουσική...για τόσο μπελά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sultan of string είπε

 

πρέπει να είναι καλή μουσική...για τόσο μπελά

Είναι ο Βαγγέλης Κατσούλης.

Είχα κάποιους  παλιότερους δίσκους του σε βινύλια, τα οποία χάθηκαν με τα χρόνια.

5 λεπτά πριν, sultan of string είπε

τελικά ρώτησα και πληρωνει κάποιον στην αμερική...

 

Ναι μαν, λέμε την αλήθεια, δεν είμεθα υποκριταί.

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, trolley said:

 

 

Ναι μαν, λέμε την αλήθεια, δεν είμεθα υποκριταί.

 

σορυ για το μπερδεμα μιλαγε με τόσο θετικά λόγια που ήμουνα σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανατικος του Tidal εδω και καιρο! ασυγκριτη ποιοτητα ηχου! και σε στερεοφωνικο απλα ο 2ος δεν τον πλησιαζει! εχω συνδρομη. Εχω και Spoti, δεν μπαινω σχεδον ποτε , το κραταω μονο γιατι ειναι οικογενειακο και οι υπολοιποι μπαινουν!  Ειμαι φαν και του cd ομως!οποιος συλλεγει ξερει,,, δεν μπορεις να το σταματησεις αυτο ευκολα!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, trolley said:

 

Ήθελα να έχω σε αρχεία υψηλής ανάλυσης, κομάτια ενός έλληνα τζαζίστα, ο οποίος για κάποιο λόγο τα έχει δώσει μόνο στο Qobuz. Γράφτηκα, είδα ότι αρνούνται την πληρωμή, δοκίμασα άλλη κάρτα, δοκίμασα vpn... τίποτε.

 

 

λοιπόν επειδή ρώτησα τον φίλο που είναι ευχαριστημένος στελνω το λινκ απο όπου "παίρνει" qobuz.

Το δίνω με κάθε επιφύλαξη . Δεν ξέρω τι είναι πως λειτουργεί και τι ρίσκα έχει. Οποιος θέλει το δοκιμάζει με ευθυνη του

 

https://qobuz.mysellix.io/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Αυτό ψιλοβρωμάει ως "επικίνδυνο", αλλά δεν έχει κακό internet reputation.

Προσωπικά, θα το αποφύγω (ας είναι καλή η κόρη του φίλου μου), και θα προτείνω και σε άλλους να είναι πολύ επιφυλακτικοί. Απ' ότι φαίνεται, είναι κάποιος που αγοράζει συνδρομές έναντι του ενδιαφερόμενου,

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, trolley said:

Αυτό ψιλοβρωμάει ως "επικίνδυνο", αλλά δεν έχει κακό internet reputation.

Προσωπικά, θα το αποφύγω (ας είναι καλή η κόρη του φίλου μου), και θα προτείνω και σε άλλους να είναι πολύ επιφυλακτικοί. Απ' ότι φαίνεται, είναι κάποιος που αγοράζει συνδρομές έναντι του ενδιαφερόμενου,

 

 

ο φίλος το έχει τουλάχιστον 4 χρόνια. Απο εκει και περα....υποθετω ενηλικοι είμαστε και ηχρηση του ιντερνετ...αποσιωπητικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου