Προς το περιεχόμενο

μουσικη στο διαδικτυο.


feather

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα κάποτε ψηφιοποιήσει τα cd σε flac μέχρι κάποιο σημείο. Εκτοτε αγόρασα και άλλα βέβαια και μετά ήρθαν τα spotify και χάθηκε η όρεξη.

Γιατί να ψηφιοιοποιήσεις όταν υπάρχουν όλα με 10 ευρώ πλέον και σε υψηλή ανάλυση.

Δυστυχώς πιό έυκολα παει το χερι προς τα εκεί παρα στο σκληρο δισκο, μην πω πιο εύκολα προς youtube full album...

απορώ μάλιστα πως υπάρχει τόσο full album εκεί έξω και δεν μπλοκάρονται τέτοια κανάλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sultan of string είπε

Γιατί να ψηφιοιοποιήσεις όταν υπάρχουν όλα με 10 ευρώ πλέον και σε υψηλή ανάλυση.

 

Που συμβαίνει αυτό με τα 10 ευρώ το μήνα, σε υψηλή ανάλυση;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
7 λεπτά πριν, sultan of string είπε

απορώ μάλιστα πως υπάρχει τόσο full album εκεί έξω και δεν μπλοκάρονται τέτοια κανάλια...

Και να τα μπλοκάρουν θα βρουν άλλον τρόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, trolley said:

 

Που συμβαίνει αυτό με τα 10 ευρώ το μήνα, σε υψηλή ανάλυση;

 

 

spotify, qobuz, tidal κά

 

άντε ίσως όχι 10....11 12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Spotify δεν έχει υπηρεσία υψηλής ανάλυσης.

Το Tidal το παράτησα πριν κανά χρόνο, όταν δημιουργήθηκε κάποια σύγχυση γύρω από το θέμα.

To Qobuz δεν δέχεται πελάτες από την Ελλάδα (για να είμαι ακριβολόγος, δεν δεχόταν πριν μόλις ένα μήνα, δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να άλλαξε).

 

Έχεις πληρωμένη συνδρομή σε κάποιο από αυτά;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, trolley said:

Το Spotify δεν έχει υπηρεσία υψηλής ανάλυσης.

Το Tidal το παράτησα πριν κανά χρόνο, όταν δημιουργήθηκε κάποια σύγχυση γύρω από το θέμα.

To Qobuz δεν δέχεται πελάτες από την Ελλάδα (για να είμαι ακριβολόγος, δεν δεχόταν πριν μόλις ένα μήνα, δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να άλλαξε).

 

Έχεις πληρωμένη συνδρομή σε κάποιο από αυτά;

 

 

για το σποτυ ειναι προ των πυλών

Η συγχυση που αναφέρεις σχετίζεται με την υψηλή ανάλυψη που πρόσφερε με αρχεια mqa που τα προωθούσε αλλά τελικά τα αντικαθιστά με flac στις 24/7. 

 

Εχω πληρωμένη σε tidal που έχει 24/192  τουλάχιστον εδώ και 1.5 χρονο(όχι σε όλους τους τιτλους, πλέον σε πολλούς)

Spotify την έχω διακόψει στην αρχή του χρόνου, λόγω ...μποϋκοτάζ ας πουμε

Εχω δυο κολλητους που έχουν qobuz χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα... δεν βλέπω να έχει αλλάξει τίποτε στο Qobuz, μόλις το κοίταξα. Μπορείς να φτιάξεις λογαριασμό, αλλά απορρίπτει οποιαδήποτε πληρωμή από Ελλάδα. Έχω γραφτεί σε λίστα αναμονής, όταν αλλάξει αυτό, θα ενημερωθώ.

 

To Spotify το έκοψα επίσης (στο τέλος Ιουνίου, δηλαδή χθες).

 

Οπότε συνεχίζω χαρωπά το ripping.

 

Τώρα, για τα Full Album τι να πει κανείς, μεγαλύτερη καταπάτηση δικαιωμάτων που απορρέουν από πνευματική ιδιοκτησία, δεν υπάρχει άλλη μετά το YouTube. Αλλά δε βλέπω γιατί να βασανίζω τα αυτιά μου με ήχο της πλάκας, από δίσκους που έχω και μπορώ να τους ακούσω καλύτερα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, trolley said:

Μάλιστα... δεν βλέπω να έχει αλλάξει τίποτε στο Qobuz, μόλις το κοίταξα. Μπορείς να φτιάξεις λογαριασμό, αλλά απορρίπτει οποιαδήποτε πληρωμή από Ελλάδα. Έχω γραφτεί σε λίστα αναμονής, όταν αλλάξει αυτό, θα ενημερωθώ.

 

To Spotify το έκοψα επίσης (στο τέλος Ιουνίου, δηλαδή χθες).

 

Οπότε συνεχίζω χαρωπά το ripping.

 

Τώρα, για τα Full Album τι να πει κανείς, μεγαλύτερη καταπάτηση δικαιωμάτων που απορρέουν από πνευματική ιδιοκτησία, δεν υπάρχει άλλη μετά το YouTube. Αλλά δε βλέπω γιατί να βασανίζω τα αυτιά μου με ήχο της πλάκας, από δίσκους που έχω και μπορώ να τους ακούσω καλύτερα.

πιθανόν οι φίλοι να χρησιμοποιούν κάποιο αλλο τροπο (vpn?)

 

το tidal που πληρώνω είναι αξιοπρεπές αν και δεν έχει την "νεανικότητα" σε εμφάνιση και αντίληψη σε σχεσημε σποτ

 

αυτό με τα full album είναι θέμα, εδώ υπάρχουν κανάλια που δείχνουν δυο ακορντα από το light myfire και μπλοκάρονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sultan of string είπε

πιθανόν οι φίλοι να χρησιμοποιούν κάποιο αλλο τροπο (vpn?)

 

το tidal που πληρώνω είναι αξιοπρεπές αν και δεν έχει την "νεανικότητα" σε εμφάνιση και αντίληψη σε σχεσημε σποτ

 

αυτό με τα full album είναι θέμα, εδώ υπάρχουν κανάλια που δείχνουν δυο ακορντα από το light myfire και μπλοκάρονται

 

Θα δώσω άλλη μία ευκαιρία στο Tidal. Η έλλειψη "νεανικότητας" είναι εντάξει για 'μένα.

Αλλά, το ripping.... ripping.... άσε που έχει και πλάκα, είναι μία ευκαιρία να δω τι έχω μαζέψει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου