Προς το περιεχόμενο

1o Noiz "HARD ROCK" jam


playloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Bravo παιχταραδες μου!!!!!Bravo και στον μαστερ playloud για την ιδεα και το ολο στησιμο!!! Το jam τα εσπασε και οπως ειπωθηκε επεσε τρελο ξεκαυ....μα (ή μηπως καυ...μα για το 2o Hard Rock jam???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτα όλα τα clips, απίστευτοι παίκτες, απίστευτα σολίδια! Ένα μπράβο από μένα σε όλους! Δυστυχώς κάνει μπάμ η έλλειψη εξοπλισμού (και το latency που είχα :-X) στο δικό μου, αλλά τουλάχιστον περάσαμε καλά! :D

 

 

Έτσι για την ιστορία...

 

Δάχτυλα -> G&L L2500 Tribute (passive/both pups/parallel/treble & bass full) -> καρφί σε μια προπολεμική κάρτα ήχου και περασμένο από μερικά fx από το acid.

 

 

Παρεμπιπτόντως, banana sensei, αυτό που άκουσες είναι το περισσότερο overdrive (άντε λίιιιγο παραπάνω σε φάσεις) που χρησιμοποιώ, οπότε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι η πάγια άποψή μου είναι ότι 25 γκαζωμένοι κιθαρίστες να σρεντάρουν ασταμάτητα, είναι 25 περισσότεροι από όσοι χρειάζονται ;D, ομολογώ ότι κι εγώ έπαθα ένα σοκ με το πόσο (και πόσα) καλά παιξίματα άκουσα σ' αυτά τα κλιπς. Μπράβο παλικάρια και μπράβο Playloud για την πρωτοβουλία!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καταπληκτικα ολα τα κλιπ,χαρηκα πολυ που εβαλα και εγω ενα λιθαρακι στο ολο σκηνικο και θα γουσταρα να το ξανακανω.Παρεπιπτοντως Peavey Vandenberg-->GT-8-->PC.

hell aint a bad place to be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μείνει ΑΦΩΝΟΣ με τα κλιπς  :o

 

ΜΠΡΑΒΟ σε ΟΛΟΥΣ  8)

 

Ειλικρινά περίμενα να ακούσω πολλά ροκ κλισέ να επαναλαμβάνονται αλλά δεν...ούτε συνεννοημένοι να ήμασταν. Η ποικιλία στην τεχνοτροπία όλων μου έδωσε τροφή για περαιτέρω βελτίωση στην προσέγγιση του τσόλο γενικότερα. Και ωραίοι ήχοι ρε παιδί μου. Έπεσε πολύ σφύριγμα αγόρια  :D

 

Απ'τη μεριά μου πριν παραθέσω το gear, ενα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ στον NicolasAth72 για το jammin απόγευμα που γράψαμε τα takes μας με ευγενική χορηγία του (των) HIWATT, της άψογης καμπίνας Marshall, του πεταλακίου Warp Factor gia poly metal και της αλυσίδας ηχογράφησης σε πραγματικά ροκ εντάσεις!

 

Από μεριάς μου:

α. Ibanez SA360 LTD με τον Duncan Designed ΗΒ-101 ('59) για τα feedbacks τα οποία ήταν all the money για μένα κατά τις ηχογραφήσεις

β. Schecter Demon με Duncan Designed HB-105 (Blackouts) για το υπόλοιπο. ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΜΕ ΣΕΚΤΕΡ ΤΕΛΙΚΑ; ΑΦΤΟ ΥΝΕ;  ;D

γ. Χορδές 10άρες D'Αddario τουλάχιστον 6μήνου

δ. δάχτυλα χωρίς μανικιούρ  :P

ε. μια πένα με ένα τσαχπίνικο χελωνάκι  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα άρχησα να τα ακούω και έχω εντυπωσιαστεί!

Πολυ καλή δουλειά από όλους και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον playloud.

Ελπίζω και σε 2ο jam.

 

panagiotisrx7

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΟΛΟ  κ πολυ ωραια δουλεμενο!

 

Thanks mate!

 

Parts Ibanez swirl --> POD2 (Soldano preamp sth) --> Lexicon Omega --> Nuendo --> playloud

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια κ απο την μερια μου κ ειδικα στον playloud για ολο το σκηνικο που οργανωσε

Αναμενουμε για 2ο jam!!!

 

Ibanez RG505 -> Route66 -> Laney GH50L (preamp) -> Behringer Gi100 (cab sim) -> PC

καποιους ''θορυβους'' τους εβαλα με το Digitech Talker

 

συγχαρηρητηρια κ παλι!!

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα. Περιμένω και το 2ο JAM  ;D

Τα μπλιμπλίκια που χρησιμοποίησα ήταν

Ibanez s1625 -> satchurator -> nova delay -> Hughes & Kettner Edition blue -> mic -> PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου