Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie Mark 3 & Ibanez Artist 70's


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για τον φίλο μου studio,πού δεν γουστάρει τις ibanez ;)

Ibanez Artist-Vox Ac-50-maxon dist- sm57-Ivory 5150-ensoniq dp-4 -motu 896-Pc

H Ibanez φοράει μαγνήτες & ποντεσιόμετρα Wcr Godwood.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρε κύριε Μάκη, πήρατε τελικά Μάρκο και πετύχατε τον... χειρότερο! Ψάξτε έναν Ι, έναν ΙΙa ή ΙΙb για τα απόλυτα καθαρά και gain Santana, ή ΙΙc+ ή ΙV (με το κατάλληλο stripe) για gain Metallica κλπ... Επίσης, η άποψή μου είναι ότι κανένα speaker simulator/DI κλπ δεν πρόκειται να συλλάβει τη μαγεία του ήχου ενός καλού Μάρκου (ή οποιασδήποτε κιθάρας & ενισχυτή-κόσμημα σαν και αυτά που έχετε). Επενδύστε σε ένα ωραίο ribbon (πχ. Royer R121) και ένα ωραίο preamp που να του ταιριάζει (πχ. UA 2-610), βάλτε λίγο volume (ΛΙΓΟ, δεν είναι ανάγκη να ξεσηκώσετε την πολυκατοικία) και ξεχάστε τα Palmer κλπ.

 

Επίσης, είδα στις αγγελίες ότι πουλάτε και αυτόν που είχατε ξετρελαθεί με το καθαρό του, τον 50ρη Vox. Γιατί δεν τον κρατήσατε αφού σας άρεσε τόσο πολύ; Eσείς ουσιαστικά δεν έχετε συλλογή αλλά κέντρο διερχομένων-τράνζιτ... ;D ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρε κύριε Μάκη, πήρατε τελικά Μάρκο και πετύχατε τον... χειρότερο

 

οχι ρε chief ,μαμαει ο Mark 3,εχει και εκπληκτικα καθαρα και ωραια βρωμικα (για αυτα τα ...παλιακα που αρεσουν στον Μακη ;D ),Μακη αν τον βαρεθεις τον παιρνω εγω,ενας Μαρκ δεν μου φτανει.... :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε chief ,μαμαει ο Mark 3

 

Εμ καλά, εννοείται, Μάρκος είναι!!!  ;D Έχει ένα κάποιο στάτους, πώς να το κάνουμε;  :D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου