Προς το περιεχόμενο

Κορυφαία γιαγιά...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι για τη κουβέντα, να δουμε όμως και λίγο αντίλογο ;

 

Μερσεντάκιας που θα μπορούσε πατώντας κόρνα να έρχεται και κάντε στη πάντα περνάει ο Γιος της Μάνας μ'

Δεν το κάνει.

Σταματάει.

 

Βλέποντας ότι η γιαγια έπεσε σε χειμερία, να βάλει πρώτη να προλάβει το ξανθοπίπινο

Δεν το κάνει.

Περιμένει.

 

Κορνάρει ως Cpt. Malax και ξυπνάει βιαίως τη γριά. Kαι μαρσάρει ο Γιός Του Σπιθολιόντα.

Εκει δείχνει τα κιλά του βέβαια. Σαφώς. Κακώς.

 

Του βαράει η γρέα το προφυλακτήρα = μηνιαία σύνταξη και δως του και η ανεμοσακκούλα (και στοιχίζει η αντικατάσταση παίδες).

Θα μπορούσε να τη λούσει γενεές 14.

Δεν το κάνει.

Υπομένει.

 

Παρακαλώ ως επίλογο να φανταστείτε το αντίστοιχο επεισόδιο σε οιοδήποτε οικείο σας σημείο της Ελληνικής επικράτειας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα στις χώρες προς δυσμάς είσαι υποχρεωμένος να σταματήσεις σε διάβαση αν υπάρχει πεζός. Είναι σαν κόκκινο φανάρι. Δεν είναι όπως κάπου αλλού (ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε) που δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσεις σε διάβαση χωρίς φανάρι.

 

Επίσης το να κορνάρεις για τέτοιο λόγο, χωρίς πραγματικά επείγουσα ανάγκη, δεν θεωρείται αγένεια, αλλά παράβαση και μάλιστα σοβαρή.

 

Τέλος, τι να βγει να πει; Είμαι μαλάκας; Το σκέφτεται... Ακόμα και στη μαλακία του, έχει κάποιες αρχές πολιτισμού μέσα του...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω καλά (για πολααα χρόνια).

Απλώς ήθελα να θίξω ότι ακόμα και στη μ@λ@κία τους έχουν κάποιες αρχές. Μη μου πεις ότι φοβήθηκε τον μπάτσο και σταμάτησε.

Ασε που ο Ελληνας Μερτσεντάκιας με γυαλί ερπύστρια αν του το ακούμπαγε η γρεα θα της είχε κάνει την τσάντα φλος στο κολιάντερο. Κι ας της είχε κόψει το πόδι.

Ο λεβέντης

Ο απροσκύνητος

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιντεο αυτο δεν ειναι αληθινο γεγονος.

Γυριστηκε στην Σουηδια με σκοπο να γινει διαφημιση του ΙΚΕΑ αλλα τελικα ναυαγησε και το ανεβασαν στο ιντερνετ.

Καπου ειχα διαβασει την ιστορια του αλλα δυστηχως δεν μπορω να την βρω τωρα :-/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυριστηκε στην Σουηδια με σκοπο να γινει διαφημιση του ΙΚΕΑ αλλα τελικα ναυαγησε και το ανεβασαν στο ιντερνετ.

Βιαζοταν να παει στο ΙΚΕΑ να φορτωσει καναπε στην SL?  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιντεο αυτο δεν ειναι αληθινο γεγονος.

Γυριστηκε στην Σουηδια με σκοπο να γινει διαφημιση του ΙΚΕΑ αλλα τελικα ναυαγησε και το ανεβασαν στο ιντερνετ.

Καπου ειχα διαβασει την ιστορια του αλλα δυστηχως δεν μπορω να την βρω τωρα :-/

 

Σαν σενάριο μου κάνει για σκηνοθετημένο, αλλά η λήψη δεν μου φαίνεται και τόσο επαγγελματική (για διαφήμηση)... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου