Προς το περιεχόμενο

Προσφιλης θεση του επιλογεα σας



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ολο μου αρέσει να το παιδεύω και να το ψάχνω αλλά πάντα καταλήγω στο bridge. Σε περιπτώσεις που θέλω κάτι πιο γλυκό πάντως, κυρίως στα καθαρά, τότε χρησιμοποιώ τον neck. Στoν partsκάστορά μου ειδικά με έχει τρελάνει ο ήχος του neck (DiMarzio Cruiser for Strat) :) :)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γιοφυρι σχεδον παντα. Βεβαια για καθαρα, βαζω και τον μεσαιο που και που, ειναι πιο γεματος, ειναι και μονός  :)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε στρατ για ρυθμικα πιο πολυ bridge ή middle και καποιες φορες bridge + middle. Για σολα neck και σε πιο γκαζωμενα σκηνικα bridge, αν και τελευταια μ'αρεσει αρκετα και το voicing του middle... Τη 4η θεση την χρησιμοποιώ πιο πολυ με κομμενο volume οπου χρειαζομαι strumming....χμμμ.... ::) ::) ::)... Αν διαλεγα καποια θα διαλεγα την bridge μιας και την βρισκω την πιο ευελικτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παίζω (με Tokai strat + Lindy Fralin VH), το χέρι μου είναι όλη την ώρα στον διακόπτη, ο οποίος περνάει σχεδόν την ίδια ώρα σε όλες τις θέσεις...

Ψηφίζω θέση 4, όμως, γιατί έχει τον καλύτερο για τα γούστα μου ήχο... Άμα θέλω να βγω πιο μπροστά, συνήθως επιλέγω θέση 3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να βρω χρόνο να πάω στον Λαμπή για το μοντάρισμα της partscaster μου, παίζω με πειραγμένη Yamaha rgx1212s(Η-S-S όλοι SD), με πενταθέσιο, σπλιτ στον διπλό μπριτζ και άλλα δυο διακοπτάκια που βαζωβγάζουν φάσεις και ξερωγώ...Καμιά 300αριά συνδιασμοί και γω παίζω πάντα με τον νεκ καθαρά και μπρίτς ;D(ενίοτε σε σπλιτ) για λιγότερο καθαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις δικές μου κιθάρες (χρησιμοποιώ πληθυντικό μετά από 10 χρόνια!) οι bridge μαγνήτες είναι και γαμώ τους αργόμισθους. 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου