Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για τους Lamb Of God


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το είδος τους ειναι καλή μπάντα. Και  τεχνικά καλοί είναι, απλά δεν την παλέυώ καθόλου με τις τσιρίδες και τις μπρουταλιές στα φωνητικά. Δυστυχώς πολλές μπάντες του metalcore/thrash είδους, με αποθαρρύνουν λόγω των φωνητικών τους.

 

Ως προς τι ρε λεβέντες οι γκαρίδες? Τα έχετε πάρει με την 'κενονία'  την άδικη? Σας κάηκε το Playstation? Οκ. Δεν είπα να εκφραστείτε με υψίφωνα φωνητικά αλά Dave Byron, Tate, Gildenlow κλπ κλπ.... Όχι... Ακούστε λιγάκι έναν τύπο πιο κοντά σε αυτό που κάνετε αλλά και τόσο μακρυά ταυτόχρονα.... Warrel Dane κύριοι... Και αυτός τα έχει παρει, και γράφει μάλιστα καταπληκτικούς στίχους και έχει και death στοιχεία στην ερμηνεία του,.. όμως ΔΕΝ γκαρίζει όλη την ώρα. Θα μου πείτε έδω μιλάμε για Lamb of God όχι για Nevermore.  :P Σωστό.... ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Govanmaniac, δεκτό αυτό που λες για τις τσιρίδες αλλά δε θα μπορούσα με τίποτα να φανταστώ τη φωνή του Warrel στα ριφάκια των LoG.. Καμία σχέση οι 2 μπάντες, εντελώς διαφορετικές φωνητικές γραμμές.. Αν θες να ακούσεις Warrel Dane να τραγουδά LoG θα πρέπει να αλλάξεις και τη μουσική των τελευταίων..

 

Όπως και να 'χει, οι 2 αυτές μπάντες -ειδικά οι Nevermore- συγκαταλέγονται στις αγαπημένες μου στο χώρο του μέταλ...

 

Υ.Γ. Η άποψή σου για τους Opeth ποια είναι? Από καθαρή περιέργεια ρωτάω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι OPETH είναι ένα καταπληκτικό συγκρότημα που βγάζει καταπληκτικούς δίσκους!  ;) Άν είχαν μόνο καθαρά φωνητικά θα έμπαιναν άνετα στο προσωπικό μου TOP 10 όλων των εποχών. Επίσης, αν και το έχω ξαναγράψει, το Burden είναι από τα καλύτερα τραγούδια που άκουσα τα τελευταία χρόνια...Εννοείται έχω όλα τα cd τους! To Watershed το φοβόμουν λόγω των αλλαγών στο line up αλλά ευτυχώς και αυτό ήταν δισκάρα...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Sacrament k Wrath δινουν πολυ ξυλο.εμενα ειναι η αγαπημενη μου μπαντα αυτη τη στιγμη..παρολλο που ειναι "δυνατο" το στυλ που παιζουν και εχει brutal vocals δεν υπαρχει εκεινη η κλασσικη βαβουρα(νταπα ντουπα)που υπαρχει στις περισσοτερες τετοιεσ μπαντες..

ειναι ΘΕΟΙ !!!!

Music its a way of life...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Για το είδος τους ειναι καλή μπάντα. Και  τεχνικά καλοί είναι, απλά δεν την παλέυώ καθόλου με τις τσιρίδες και τις μπρουταλιές στα φωνητικά. Δυστυχώς πολλές μπάντες του metalcore/thrash είδους, με αποθαρρύνουν λόγω των φωνητικών τους.

 

Ως προς τι ρε λεβέντες οι γκαρίδες? Τα έχετε πάρει με την 'κενονία'  την άδικη? Σας κάηκε το Playstation? Οκ. Δεν είπα να εκφραστείτε με υψίφωνα φωνητικά αλά Dave Byron, Tate, Gildenlow κλπ κλπ.... Όχι... Ακούστε λιγάκι έναν τύπο πιο κοντά σε αυτό που κάνετε αλλά και τόσο μακρυά ταυτόχρονα.... Warrel Dane κύριοι... Και αυτός τα έχει παρει, και γράφει μάλιστα καταπληκτικούς στίχους και έχει και death στοιχεία στην ερμηνεία του,.. όμως ΔΕΝ γκαρίζει όλη την ώρα. Θα μου πείτε έδω μιλάμε για Lamb of God όχι για Nevermore.  :P Σωστό.... ;)

 

δεν μπορεις να μπεις στην ψυχοσυνθεση του vocalist μιας και απ αυτα που λες 100% ΔΕΝ εισαι τραγουδιστης αλλα ακομα ενας κλασικος 'μεταλας' που ακουει τενορακους να τραγουδανε κοντρα φα και κοντα σολ λες και ετσι θα με κανει να νιωσω τον πονο του.. το screaming ειναι η εξωτερικευση του πονου της οργης της αγανακτησης κτλ.

γι αυτο μην αναφερεσαι ετσι για μπαντες και ανθρωπους που με αυτο το ειδος τραγουδιου εξωτερικευουν τον εαυτο τους και εχουν επιρρεασει τοσο κοσμο.

 

και οι nevermore ουτε καν. εκτος θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου δεν την παλέυω με τύπους που αρπάζουν ένα μικρόφωνο και γκαρίζουν!!! Τόσο απλό είναι...  Άν σου αρέσει πάω πάσο, άκουσέ τους ελεύθερα ;) ;) ;)

 

Τώρα για τα υπόλοιπα περί κλασσικού μεταλλά (καμία σχέση.....) και τενοράκων δεν θα μπω καν στο κόπο να τα σχολιάσω...  ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας,

 

Πρόσφατα άρχισα να ακούω τους Lamb Of God και μπορώ να

πώ πως είμαι πολύ ενθουσιασμένος. Αυτό το είδος που παίζουνε θυμίζει

αυθεντικό heavy metal με μοντέρνα στοιχεία.

Δεν ξέρω, αλλά η γνώμη μου είναι ότι αυτό το συγκρότημα στέκεται

άνετα δίπλα στους Pantera, Metallica, Megadeth...

 

Εσείς τί γνώμη έχετε?

Ε οχι και αυθεντικο HEAVY METAL ρε φιλε,με ολο το σεβασμο.απλως εχουν μερικα αξιολογα τραγουδια  :o :o :o

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου