Προς το περιεχόμενο

Fender Made in USA. Πού κατασκευάζονται τελικά?


supremo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν θέλουν να μας διαφθείρουν, θέλουν απλά να μας αρμέξουν.. ;D ;D

είπαμε, είναι πρόσωπα χωρίς πρόσωπο..δεν έχουν σκέψη..είναι απλά βαμπίρ κέρδους πουλώντας την ιδέα κάποιου ρομαντικού, κάποιου με όραμα..σκέψου ποια πρόσωπα όχι ποια εταιρεία βρίσκεται πίσω από τις κιθάρες που όλοι εμείς αγαπάμε ασχέτου φεντερ, γκιμπσον κτλ

δεν θέλω να γίνομαι υπερβολικός, αλλά μια εταιρεία, αν δεν θέλουμε να κοροιδευόμαστε, αυτό είναι..

φιλικά πάντα

 

Μια αλλη φορα τους ελεγα ακριβως το ιδιο πραμα οτι την τελικη λεφτα μαζευουν και με ειχα αρπαξει ολοι απο τα μουτρα και μου κατεβασαν και το καρμα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και πως ξέρουμε στην παρούσα φάση, ότι το crafted in Japan στηρίζει πωλήσεις στη  σύγκριση με τη λαμογιά της μαμάς 7εndεr ;

 

Μαρκέτιν είναι αυτό. Σπρώχνουμε τα σχιστομάτικα έμμεσα λόγω φιλολογίας Μέχικο. Και αν τελικά και τα Τζαπανικά φτιάχνονται Μέχικο περνάν ποιοτικό έλεγχο Ούσα και απλά συναρμολογούνται-συσκευάζονται Ζαπόν ; Για την τοπική αγορά, μόνο που λόγω γκλομπαλιζασιόν, προκύπτει ντίλερ αλάνι να τα σπρώχνει τα όργανα στον κοσμάκη καλύτερα από τα Ηνωμενοπολιτιακά συνεταιράκια του ;

Λέω..

 

Και στο κάτω κάτω της γραφής το θέμα είναι "Fender Made in USA. Πού κατασκευάζονται τελικά?"

Μήπως το χαζό μου το μυαλό να σας ρωτήσει "Fender Made in USA. Πού κατασκευάζονται τα υλικά?" "Fender Made in USA. Πού συναρμολογούνται τελικά?" "Fender Made in USA. Πότε θα σταματήσει αυτή η κουβέντα τελικά?"

 

8)

 

 

για τις crafted in japan έχουν μιλήσει πολλοί από εδώ μέσα που μοιάζουν να ξέρουν..είμαι και εγώ ευτυχής κάτοχος μιας..αν έχεις τα φράγκα ή την καυλα, πάρε usa..αν θέλεις μια κιθάρα που με +150 ευρο πετάει, την τσιμπάς..όταν σε λίγο καιρό που θα είσαι ενθουσιασμένος με το τί κιθάρα πήρες δεις και την jazzmaster πχ και πάθεις σοκ, θα πεις δεν γ...μιέται, θα την τσιμπήσω κι αυτήν.. ;D ;D

αυτό, προσωπική κατάθεση ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το κουράσαμε, δεν πάμε να τσεκουριάσουμε τις κιθάρες μας; Τα κομμάτια της δικιάς μου θα τα μοιράσω σε βαζάκι από γλυκό τριαντάφυλλο.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το κουράσαμε, δεν πάμε να τσεκουριάσουμε τις κιθάρες μας; Τα κομμάτια της δικιάς μου θα τα μοιράσω σε βαζάκι από γλυκό τριαντάφυλλο.

Τι λες ρε εκμεταλλευτή του ανθρώπινου ιδρώτα; Σε καταγγέλω ρε, είσαι καθεστωτικός εγκάθετος της κυβερνητικής προπαγάνδας που αποσκοπεί στην υποδούλωση και την ταπείνωση όλων των εργατικών τάξεων και μεγάλου μέρους των κοσμηματοπωλών προς όφελος των εταιριών, των μεγάλων αφεντικών και του Φερνάντο Σάντος (ΜΠΑΟΚ ρε νουνιά)! Φτου σου ρε, ξεφτιλισμένε πλουτοκράτη! 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το αμφισβητώ, αλλά και μόνο την πρόθεση δες..

σκέψου το..εσύ το είπες..

δεν είναι ότι δεν θέλει..αν μπορούσε θα το έκανε..

άρα πόσο σίγουρος είσαι ότι δεν κάνει πολλά ή λίγα που κανείς μας ή λίγοι μπορούν να καταλάβουν?

δεν υπήρξαν κάποιοι που το μυρίστηκαν με τις crafted in japan πχ?

 

φιλικά πάντα

 

 

Δηλαδή εννοείς οτι η fender usa σαν εταιρεία έχει σκοπό μόνο το κέρδος (το οποίο λογικό είναι μην τρελλαθούμε) ενω το παράρτημα της fender που έχει έδρα την Ιαπωνία έχει άλλα standards και δεν λειτουργεί μόνο με βάση το μεγαλύτερο κέρδος!!??... ::)

 

Η μία δηλαδή προσπαθεί να βρεί τρόπους να μας "ξεγελάσει" κερδίζοντας παραπάνω  ενω η άλλη όχι??

 

 

Όσο για αυτό που είπα παραπάνω, οτι πολλοί θα καταλάβαιναν μια ενδεχόμενη πτώση στην ποιότητα, εννοούσα οτι τα προιόντα της fender (αλλά και κάθε άλλης εταιρείας αυτού του βεληνεκούς) δεν απευθύνονται μόνο στους πιτσιρικάδες που άρχισαν προχθές, ούτε μόνο στους εύπορους πλην όμως ατάλαντους χομπίστες που διαθέτουν αρκετά σεβαστά ποσά για gear...

 

Απευθύνονται και σε δεκάδες χιλιάδες επαγγελματίες που αν ψυλιαστούν οτι το όργανο "είναι κάπως" απλά θα προσπεράσουν.

Μην ξεχνάμε οτι υπάρχει και ο ανταγωνισμός...δεν παίζει μόνη της η fender...

 

Για σένα λοιπόν το θέμα απ'ότι καταλαβαίνω είναι η "πρόθεση" μιας εταιρείας κι όχι αυτό καθαυτό το προιόν...

Έχεις βρεί λοιπόν κάποιες εταιρείες με..."αγνές" προθέσεις και αυτές συνήθως προτιμάς....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδή εννοείς οτι η fender usa σαν εταιρεία έχει σκοπό μόνο το κέρδος (το οποίο λογικό είναι μην τρελλαθούμε) ενω το παράρτημα της fender που έχει έδρα την Ιαπωνία έχει άλλα standards και δεν λειτουργεί μόνο με βάση το μεγαλύτερο κέρδος!!??... ::)

 

Η μία δηλαδή προσπαθεί να βρεί τρόπους να μας "ξεγελάσει" κερδίζοντας παραπάνω  ενω η άλλη όχι??

 

 

Όσο για αυτό που είπα παραπάνω, οτι πολλοί θα καταλάβαιναν μια ενδεχόμενη πτώση στην ποιότητα, εννοούσα οτι τα προιόντα της fender (αλλά και κάθε άλλης εταιρείας αυτού του βεληνεκούς) δεν απευθύνονται μόνο στους πιτσιρικάδες που άρχισαν προχθές, ούτε μόνο στους εύπορους πλην όμως ατάλαντους χομπίστες που διαθέτουν αρκετά σεβαστά ποσά για gear...

 

Απευθύνονται και σε δεκάδες χιλιάδες επαγγελματίες που αν ψυλιαστούν οτι το όργανο "είναι κάπως" απλά θα προσπεράσουν.

Μην ξεχνάμε οτι υπάρχει και ο ανταγωνισμός...δεν παίζει μόνη της η fender...

 

Για σένα λοιπόν το θέμα απ'ότι καταλαβαίνω είναι η "πρόθεση" μιας εταιρείας κι όχι αυτό καθαυτό το προιόν...

Έχεις βρεί λοιπόν κάποιες εταιρείες με..."αγνές" προθέσεις και αυτές συνήθως προτιμάς....

 

 

δεν λέω τίποτα από όλα αυτά φίλε..εγώ ήθελα να πω στον φίλο που άνοιξε το πόστ, ότι αφού ψάχνεται για το τί παίζεται με τις μεξικο, usa κτλ, να μην σκάει γιατί όλες οι εταιρίες είναι για τον π...ο και ότι βρίσκονται άνθρωποι και όχι εταιρείες πίσω από τις κιθάρες μας..κι αν σκάει για μέξικο ή usa, οι crafted in japan είναι ίσως προτιμότερη από μέξικο..αν θέλει να έχει την αίσθηση της real one (που θα μπορούσε να είναι ίσως κατα ένα μέρος ψυχολογική) ας πάει για usa και στα τέτοια του για τις εταιρίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Why?

Δικαιολόγησε το μου...

 

είναι προσωπική εκτίμηση (για αυτό και λέω ίσως) η οποία βασίζεται στο ότι έχω μια crafted in japan κάπου το 95

η οποία είναι για μένα άπαιχτη από φινίρισμα, ήχο και feeling τα οποία δεν βρήκα σε μεξικάνικες στρατ πχ.. χωρίς να θέλω

να πω βέβαια ότι οι μεξικάνικες είναι απαραίτητα κακές..ίσα ίσα,,μια χαρά είναι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου