Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για τα best value for money κιθαριστικά


treloagori

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To post αυτό από την αρχή πήγε γυρεύοντας...με υπερβολές του τύπου "να σβύσω τις φήμες"...

Πηγαινε γυρευοντας να του την πεσουν ολοι οι δασκαλοι του φορουμ θες να πεις...

Ελαχιστα τα ποστ με σοβαρη απαντηση, πολλα τα ειρωνικα. Η ειρωνια φερνει ομοια απαντηση και δεν ειναι λυση.

Το ''πηγαινε γυρευοντας'' δεν ειναι κουβεντα σοβαρου μελους οπως εισαι εσυ.

Την επομενη φορα που θα ποσταρει καποιος λογια που..''πανε γυρευοντας'' ας φροντησουν ολοι να τα υποδεχτουν πιο σοβαρα, οπως αρμοζει σε τετοιο φορουμ και χωρις ειρωνιες. Οποτε ουτε χαλαμε τις καρδιες μας και κανεις δεν παραπονιεται για τιποτα.

Πανω απ'ολα ειναι το feeling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

treloagori συγνώμη κιολας ,αλλα αν θες να μιλησουμε σοβαρα, το ποστ σου δεν καταρριπτει μυθους περι headstock,αλλα προβαλλει προσωπικες σου ημι-κατανοησεις.Βγαζεις ανεκδοτο την american standard και προτεινεις την baja ενω δεν την εχεις καν ακουσει απο κοντα.Αυτο απο μονο του αρκει για να καταδειξει τα προβληματα του 1ου σου ποστ ,οποτε ασε ησυχο τον ελληνισμο της διασπορας ;D

 

@Κostie : το treloagori δεν ειναι νεο μελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα "σοβαρά" μέλη όπως εγώ, από ότι μπορείς να διαβάσεις (από την αρχή του θέματος), κρατήθηκα 2 σελίδες...μετά...άνθρωπος είμαι!!

Και πριν ποστάρει κάποιος θέματα, (το έχουμε ξαναπεί) ένα search δεν βλάπτει...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...(θα γράψω δεν κρατιέμαι άλλο)

 

 

Πριν κάποια χρόνια (ο αγαπητός treloagori ακόμη δεν είχε γεννηθεί) όποιος είχε Fender Aμερικάνα ήταν δακτυλοδεικτούμενος (οι παλιοί ξέρουν τι εννοώ).

Σήμερα λοιπόν για χψ λόγους έχουμε την δυνατότητα να απολαμβάνουμε ΣΧΕΔΟΝ όποιο όργανο λαχταράει η καρδιά μας.

 

Το να χαρακτηρίζεις λοιπόν μία Tele Αμερικάνα φίλε Kostie ΑΝΕΚΔΟΤΟ τότε το καλύτερο που πρέπει να περιμένεις είναι EIΡΩΝΕΙΑ και ΧΑΒΑΛΕ.

Άρα το treloagori ευχαριστώ πρέπει να πει....όχι να βγει και από πάνω!!!!!!

 

Όταν ο marathon και οι λοιποί εδώ μέσα γνώριζαν τις Rockinger το treloagori........

 

Χαιρετίσματα αγόρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο marathon και οι λοιποί εδώ μέσα γνώριζαν τις Rockinger το treloagori........

Μπα, τις Rockinger και όλα τα άλλα εδώ μέσα τα έμαθα (και ποτέ δεν το έκρυψα)...απλά δεν γύρισα να ανακοινώσω ότι ανακάλυψα την Αμερική...στους Αμερικάνους!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα "σοβαρά" μέλη όπως εγώ, από ότι μπορείς να διαβάσεις (από την αρχή του θέματος), κρατήθηκα 2 σελίδες...μετά...άνθρωπος είμαι!!

Και πριν ποστάρει κάποιος θέματα, (το έχουμε ξαναπεί) ένα search δεν βλάπτει...

Θα μπορουσες καλυτερα να...συντονησεις τα πραγματα γιατι εχω διαβασει ποστ σου πολυ σοβαρα και αξια. Αλλα εδω δε θεωρω οτι ηταν και οτι καλυτερο αυτο που εγινε απο πολλους. Να που χρειαζονται τα σοβαρα μελη. Τελος παντων, πιστευω να τελειωσει το θεμα εδω.

Πανω απ'ολα ειναι το feeling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσες καλυτερα να...συντονησεις τα πραγματα γιατι εχω διαβασει ποστ σου πολυ σοβαρα και αξια.

Και όμως προσπάθησα...με τα μακαρόνια...αλλά δεν με κατάλαβε, να τον γλυτώσω ήθελα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με νοιαζει η μεταπωλητικη αξια οταν αγοραζω κατι που μου κανει...εγω επικεντρωνομαι απο θεμα ηχου και οχι εμποριου....

Οποτε,συμφωνα με αυτο ο τιτλος ειναι τελειως ακυρος...

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ...μου χαλατε το ποστ...

Καταρχην δεν είναι post ΣΟΥ.

Από τη στιγμη που επιτρεπεις και επιτρεπεται κάθε σχολιο, δεν σου ανηκει το thread.

Αν δεν ηθελες κριτικες και σχολια ας το εβγαζες σαν αρθρο σε περιοδικο.

Δευτερον λεγοντας ΜΗ μου χαλατε το post ΜΟΥ, μου δημιουργεις ένα ερωτημα.

Συγνωμη και με ολο το θαρρος, αλλα ποιος εισαι ρε μαστορα?

Ο Perotta η ο Tom Holmes?

 

 

Και τελος για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα,

εχει τυχει να κανω αγορες, εντελως αντιθετες στη λογικη που παραθετεις.

Απο 3500 για les paul μεχρι και η τελευταια που εκανα ηταν μια ‘70s SG, all original (ολη όμως, από μαγνητες μεχρι και ταστα) με 1500 ευρω και ενισχυτικα, 2 Fane alnico μεγαφωνα με 160 το ένα.

Σε παρακαλω λοιπον, απεδειξε μου γιατι είναι η δεν είναι καλο deal συμφωνα με τη λογικη αναλογιας τιμης/αποδοσης.

Και αν οχι τι προτεινεις σε αλλες εταιρειες και σε λιγοτερα λεφτα ωστε να ειχα τον ιδιο ηχο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...(θα γράψω δεν κρατιέμαι άλλο)

 

 

Πριν κάποια χρόνια (ο αγαπητός treloagori ακόμη δεν είχε γεννηθεί) όποιος είχε Fender Aμερικάνα ήταν δακτυλοδεικτούμενος (οι παλιοί ξέρουν τι εννοώ).

Σήμερα λοιπόν για χψ λόγους έχουμε την δυνατότητα να απολαμβάνουμε ΣΧΕΔΟΝ όποιο όργανο λαχταράει η καρδιά μας.

 

Το να χαρακτηρίζεις λοιπόν μία Tele Αμερικάνα φίλε Kostie ΑΝΕΚΔΟΤΟ τότε το καλύτερο που πρέπει να περιμένεις είναι EIΡΩΝΕΙΑ και ΧΑΒΑΛΕ.

Άρα το treloagori ευχαριστώ πρέπει να πει....όχι να βγει και από πάνω!!!!!!

 

Όταν ο marathon και οι λοιποί εδώ μέσα γνώριζαν τις Rockinger το treloagori........

 

Χαιρετίσματα αγόρια

Θα ηταν σοφοτερο να ποσταρουν ΟΛΟΙ αυτοι που ανεφερες, τις γνωμες τους αφου ανετα λοιπον μπορουν να καταρηψουν καθε ανυπαρκτο επιχειρηματα των αποψεων του 'τρελοαγορι'. Γιατι λοιπον να πεφτει κραξιμο; Ουτε εγω συμεριζομαι τις αποψεις του αλλα προτιμω να αφησουν τους πολυ πιο εμπειρους να μιλησουν...ανθρωπινα ομως οχι λογω ηλικιας και εμπειριας...

Πανω απ'ολα ειναι το feeling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την  αισθηση οτι μπορει καποιος να αγνοοει παντελως την ειδιαιτεροτητα του γραπτου λογου και ειδικα μεσω νετ...

 

συμφωνω οτι δεν μπορεις  να πιαστεις και απο κατι αλλο ,εκτος αν τον ξερεις τον αλλο, ΑΛΛΑ γιατι πρεπει παντα να κυριαρχει η καχυποψια και οτι καποιος παει γυρευοντας ..?? Ειναι ελαχιστες οι φορες που εχω δει να αντιμετοπιζεται καποιος φυσιολογικα ακομα και αν τα γραπτα του δεν δινουν την καλυτερη αισθηση..(ναι εχω και εγω american standard!!)  

 

μπορει να μας πνιγει το δικιο μπορει να ισχυριζομαστε οτι ο αλλος λεει οτι θελει αλλα γιατι τετοια αντιδραση?? Εγραψε καποιος κατι πρεπει ντε και καλα να τον βαλουμε στην θεση του ?? και αν πρεπει να τον βαλουμε δεν τον βαζουμε ουτε με φωνες ουτε με δημοσιο λιθοβολισμο..

 

επισης αμα εχετε τοσες διαφωνιες μεταξυ σας υπαρχουν και τα pm  δεν χρειαζεται να παρακολουθουμε κανεναν καυγα..αλλο διαφωνια αλλο καυγας ..γιατι τις διαφωνιες  θελουμε να τις ακουμε για να σκεφτομαστε και λιγο παραπανω..

 

 

 

επισης θελω να επισυμανω οτι ι κιθαρα δεν ειναι το συμβολο του ανδρισμου...γιατι εχει καταντησει κουραστικο να μας θιγουν την κιθαρα μας και να κανουμε σαν τρελοι...

 

Ειναι φυσιολογικο να διαφωνεις με καποιον ειδικα σε τετοια θεματα γιατι ειναι τελειως υποκειμενικα..δεν καταλαβαινω ομως γιατι πρεπει να τσακωνεστε..  :(

 

 

 

ελπιζω να εγινε κατανοητος ο σκοπος του μηνυματος μου και να μην γινει αφορμη για νεα διαμαχη..

 

ζητω συγνωμη για ορθογραφικα λαθη.

 

:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου