Προς το περιεχόμενο

Ιδεα για hammond sampling στο fantom g


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο στικ το κανα. Αλλα λυθηκε. Εβαλα το στικ στο λαπτοπ, δεν εκανα τιποτα απολυτως, το ξαναβαλα στο φαντομ και εμφανίστηκε. Νομιζω είναι νταξει τώρα. i can start saving.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο στικ το κανα. Αλλα λυθηκε. Εβαλα το στικ στο λαπτοπ, δεν εκανα τιποτα απολυτως, το ξαναβαλα στο φαντομ και εμφανίστηκε. Νομιζω είναι νταξει τώρα. i can start saving.

 

Α, οκ. Εφόσον λύθηκε, εντάξει.

Με εξωτερικές βιβλιοθήκες δειγμάτων έχεις κάνει κάτι? Έχεις βάλει τίποτα στα projects σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακομα. Σαμπλαρω το Β4 στον υπολογιστη με αργους ρυθμους λογω ασθενειας και ευκολης κουρασης και εχω να το στήσω και για απαιτητικό live, οποτε προς το παρόν ασχολουμαι με τα εσωτερικά του. Ουτε πρότζεκτ εχω κανει δικό μου ακομα. Απλα μια δοκιμή για το save με το default.

 

Αλλα επιφυλασσομαι να το φορτωσω στο φουλ οταν χαλαρωσουν οι επαγγελματικες υποχρεωσεις ;D Toση μνημη εχει φτου φτου μη το ματιασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα επιφυλασσομαι να το φορτωσω στο φουλ οταν χαλαρωσουν οι επαγγελματικες υποχρεωσεις ;D Toση μνημη εχει φτου φτου μη το ματιασω

 

Εγώ έχω αρχίσει να το τιγκάρω σιγά-σιγά με διάφορους ήχους και δε λέει να τελειώσει η RAM. Και φορτώνει πολύ γρήγορα το άτιμο.  ;D

Έχεις βάλει 512άρι DIMM ή 1GB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

512 προς το παρον αλλα εννοείται 1gb αργοτερα. Απλα οπως είπα προς το παρον εχουν αλλα προτεραιότητα. Προς το παρον μαζευω ιδεες και ήχους απο οτι βρω, αλλα κανω απλες επεξεργασίες με τα υπαρχοντα.

 

Και φυσικα μου εχει καρφωθει η ιδεα με το hammond :P για να μην ξεχνιομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικα μου εχει καρφωθει η ιδεα με το hammond :P για να μην ξεχνιομαστε.

 

Αν είναι πολύ σημαντικός ο ήχος του Hammond για τη μουσική που παίζεις, λογικό να επικεντρώνεις τη δουλειά σου εκεί. Πάντως κάτι μου λέει ότι στην Frankfurt Musikmesse 1~4 Απριλίου θα ανακοινωθεί και νέα επέκταση ARX που θα έχει σχέση με προσομείωση organs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμην. Αν εχει αναλογες δυνατότητες με τις αλλες, πιστευω πως θα χω το keyboard που τοσο καιρο εψαχνα. Αν και ειμαι της αποψης οτι θελει και τις δυνατότητες του V-synth, και απο κει και περα δεν ξερω τι αλλο να θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμην. Αν εχει αναλογες δυνατότητες με τις αλλες, πιστευω πως θα χω το keyboard που τοσο καιρο εψαχνα. Αν και ειμαι της αποψης οτι θελει και τις δυνατότητες του V-synth, και απο κει και περα δεν ξερω τι αλλο να θελω.

 

Κι εγώ δε θέλω πολλά. Μία επέκταση με προσομείωση organs/virtual analog και μία με variphrase/vocal designer. Με samples κάνουμε ό,τι θέλουμε με τη sample RAM. Δε θέλουμε άλλες επεκτάσεις του στυλ SRX. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η vocal designer είναι ΑΠΟΛΑΥΣΗ, χωρις να θελω να στη σπασω. χεχε. Τη variphrase δε θα λεγα οτι την ξεπατωσα, αλλα κανα 2 φορες εβγαλε πολυ ομορφα αποτελεσματα.

 

Οντως με τετοια Ram οι srx είναι ξεπερασμενη ιδεα, σε αντίθεση με την ARX. Αν και βρίσκω λίγο υπερβολικα καποια που δινει. Ποσα παραπανω απο 128 midi καναλια πια? Ωστοσο η ιδεα να είναι ξεχωριστη μηχανη είναι πολυ ενδιαφερουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η vocal designer είναι ΑΠΟΛΑΥΣΗ, χωρις να θελω να στη σπασω. χεχε. Τη variphrase δε θα λεγα οτι την ξεπατωσα, αλλα κανα 2 φορες εβγαλε πολυ ομορφα αποτελεσματα.

Είναι φορές που με τρώει το χέρι μου και σκέφτομαι να παραγγείλω ένα XT (δε χωράνε άλλα keyboards στο setup μου), αλλά κάτι με σταματάει...  8)

 

Οντως με τετοια Ram οι srx είναι ξεπερασμενη ιδεα, σε αντίθεση με την ARX. Αν και βρίσκω λίγο υπερβολικα καποια που δινει. Ποσα παραπανω απο 128 midi καναλια πια? Ωστοσο η ιδεα να είναι ξεχωριστη μηχανη είναι πολυ ενδιαφερουσα.

 

Το πιο σημαντικό είναι ξεχωριστή πολυφωνία και επιπλέον εφέ. Πόσα εφέ τέλος πάντων χωράνε σε αυτό το όργανο? Πάνω από 22 ταυτόχρονα? Δεν την παλεύω άλλο!...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου