Προς το περιεχόμενο

My Custom Shop


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτοιμη...

dscn2028.jpeg

http://www.customshop.gr/stratosphere.html

Μια πραγματική κιθάρα Φραγκεστάιν (γιατί χρησιμοποίησα ότι άχρηστο είχα, σε ένα σώμα που μου χαρίσανε...τόσο χάλια το είχανε βάψει). Τα μόνα που αγόρασα είναι το Wilkinson Tremolo (20 ευρώ στις εκπτώσεις) και τους Tonerider Pure Vintage (65 ευρώ με τα μεταφορικά στην εποχή της "χρυσής" λίρας). Το μπράτσο (έχει το κουσουράκι του) και τα κλειδιά τα είχα (και αυτά από εκπτώσεις) et voila.

H κιθαρίτσα δεν παίζει άσχημα (μπορείτε να την ακούσετε σε μία on off ξεπέτα που έγραψα χθές το βράδυ, καρφί στη κάρτα χωρίς τίποτε από reverb, delay κλπ...)

Τώρα για τους Tonerider, τι να πώ! Πραγματικά value for money, καθαροί, αξιοπρεπείς...

Τώρα εάν είναι pure vintage...δεν μπορώ να είμαι σίγουρος γιατί, έχoντας και άλλες Strat (με Customshop 54, Customshop Τexas Special και Νoiseless...

dscn2027.jpeg

μπορώ να πώ ότι στα αυτιά μου ο πραγματικός Vintage ήχος είναι των Customshop 54...γούστα είναι αυτά. Πραγματικά όμως νομίζω ότι αξίζουν τα λεφτά τους. Oι εντυπώσεις, δικές σας.

Το κέρατό μου, έχω γεμίσει το σπίτι Strat...γιατί να μην μπορώ να φτιάξω Gibson?!!!!!

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το κέρατό μου, έχω γεμίσει το σπίτι Strat...γιατί να μην μπορώ να φτιάξω Gibson?!!!!!

 

δεν υπαρχει καλυτερος "καμβας" απο μια 7εndεr για να κανεις τεχνη...  Ειτε ακουστικη, ειτε εικαστικη...  ;)

 

 

αυτο το ...letter-burst ειναι μοναδικο   ;D

 

very well done!....

 

ευγε!   :)

 

 

εδιτ: εγω θα εβγαζα τη μπογια απο το neck pocket

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδιτ: εγω θα εβγαζα τη μπογια απο το neck pocket

Είναι γεγονός ότι αυτό το ξεχνάω...με τη καινούργια βάση βαψίματος προβλέπεται αυτόματα!!!

dscn2020.jpeg

 

Λές να μου φεύγει κανένα ημητόνιο? ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιοτατη τη βλεπω μπραβω  :) και ωραι ιδεα ειχες.

 

ποσο εφικτο ειναι να κανει κατι τετοιο πανο σε αλλη τρυμενη βεβαια και ετημη για βαψιμο??

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/61ZCrJ7m8iL._SL500_AA280_.jpg

 

 

ετοιμαζω και εγω κατι σε  λιγο και ισως χρειαστω τα φωτα σου master builder!!!!  ;D

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Strat ή Tele?

Αυτό που λινκάρεις δεν έχει καμμία σχέση με τη τεχνική της Stratosphere (Low budget production). Στη Stratosphere, η πλαστική μάσκα (των γραμμάτων) κόστισε 10 ευρώ (και 3 ώρες η κάθε πλευρά για να τοποθετηθεί), ενώ σε αυτό που λινκάρεις θέλει κανονική εκτύπωση με ότι συνεπάγεται

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι μακράν η ομορφότερη που έχεις ζωγραφίσει. Μπράβο  ;)

Τhanks man...και όπως έλεγε και ο μεγάλος Γκάλης!!! ή ωραιότερη είναι η επόμενη!

http://www.customshop.gr/giger.html

και μετά θα γίνω bluezlick...τελείως custom.

 

Θέλω να μάθω να φτιάχνω Gibson!!!!

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Strat ή Tele?

Αυτό που λινκάρεις δεν έχει καμμία σχέση με τη τεχνική της Stratosphere (Low budget production). Στη Stratosphere, η πλαστική μάσκα (των γραμμάτων) κόστισε 10 ευρώ (και 3 ώρες η κάθε πλευρά για να τοποθετηθεί), ενώ σε αυτό που λινκάρεις θέλει κανονική εκτύπωση με ότι συνεπάγεται

 

strat θα ειναι αλλα δεν εχω ιδεα απο που αρχιζει και που τελειωνει αυτη η σειρα των εργασιων για αυτο το αποτελεσμα.οποτε αστο μαλλον θα μηνει σαν ιδεα.thanks any way

 

 

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Strat θέλουν "κομπίνες" στα σχέδια γιατί έχουν καμπύλες (ενώ οι Tele είναι για τη πλάκα!).

Από ότι είδες σε αυτήν εδώ έχω τυπώσει και το Pickuard (άρα μπορείς και εκεί να κάνεις πράγματα)...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου